Boże Narodzenie

Klimat świąteczny w naszym kościele narastał z każdym dniem. Wielu wspaniałych ludzi pomagało sprzątać kościół, ustawiać i stroić choinki oraz przygotowywało szopkę betlejemską.

To od wniesienia figury Dzieciątka Jezus i złożenia Go w tej stajence rozpoczęły się obchody Bożego Narodzenia w naszym kościele. Pasterce przewodniczył Ksiądz Proboszcz w koncelebrze Księży Wikariuszy. Ich największą radością były rzesze wiernych przystępujące do Komunii Świętej.

W drugi dzień świąt, podczas Mszy św. o godz. 11.00 ks. Sławek pobłogosławił i rozesłał kolędników misyjnych, którzy odpowiadając na zaproszenia naszych Parafian odwiedzą ich domy wraz z p. Izą, naszą katechetką, w zbliżającym się tygodniu.

Ostatnie Roraty ze światełkiem betlejemskim

W środę, 23 grudnia, dzieci naszej parafii ze swoimi rodzicami po raz ostatni spotkały się na Mszy św. roratniej. Rozpoczęła się ona od tradycyjnej procesji w ciemnościach. Jednak wyjątkowe w tej procesji było wniesienie przez harcerkę Sylwię światełka, które dotarło do naszego kościoła z samego Betlejem.
Pod koniec Mszy św. dzieci z Ks. Proboszczem, Ks. Andrzejem i harcerką Sylwią zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.
Bóg zapłać wszystkim uczestnikom tegorocznych Rorat, zarówno tych porannych, jak i wieczornych Mszy św. dla dzieci. O gorliwości tych ostatnich świadczy wiele przyniesionych przez nich choinek z wszystkimi bombkami, które dzieci zbierały przez niemal cały miesiąc.

Spotkań wigilijnych czas

01Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas dziękowania za wszelkie dobro oraz okazywania sobie miłości i otwartości. I to nie tylko w rodzinach. Jako rodzina parafialna też spotykaliśmy się przy świątecznym stole. Nie było co prawda karpia i pierogów, ale były słodkie łakocie, wspólne kolędowanie i oczywiście łamanie się opłatkiem ze składaniem sobie świątecznych życzeń.

Jako pierwsze do Domu Parafialnego w sobotnie popołudnie przyszły dzieci naszej parafii i dziewczynki śpiewające w scholce parafialnej. Spotkanie rozpoczął Ksiądz Proboszcz, a śpiew kolęd animowała scholka na czele z panem Krzysztofem. Nie zabrakło też świątecznych konkursów ze słodkimi nagrodami.

W sobotę wieczorem na tradycyjnym opłatku spotkali się duszpasterze, pracownicy parafii i członkowie wspólnot parafialnych. Po życzeniach kolędowaniu przewodził pan Janusz, nasz organista. Read more

Roraty

06Zaproszenie Matki Bożej, by razem z nią przygotowywać się do narodzenia Pana Jezusa zostało ochotnie przyjęte.
Dzięki uprzejmości Pana Jurka mamy kilka zdjęć z dzisiejszych wieczornych Rorat.
Tylko coś mi się nie zgadza: dwóch księży do jednego kazania???

Read more

Roratuj się kto może!

2015_roraty1Zaczął się Adwent – więc nie powinno nas zabraknąć na Roratach!
Odprawiamy je codziennie (poza niedzielami) o godz. 6.45.
Dzieci zaś zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki na Mszę św. o godz. 18.00 Emotikon smile
LAMPIONY w DŁOŃ i na RORATY