Kolejny witraż

2016_witraz2W minionym tygodniu zamontowano nad wejściem do kościoła od strony ogrodów parafialnych kolejny witraż. Przedstawia on scenę z objawień fatimskich.

Cieszymy się, że nasz kościół pięknieje z każdym dniem :)

Ministranci w Szynychu

Chyba już tradycją naszej parafii stało się to, że kiedy robi się ciepło, Liturgiczna Służba Ołtarza udaje się do parafii w Szynychu. Tam dzięki gościnności proboszcza, ks. Leszka Sudoła, mogliśmy cieszyć się wieloma atrakcjami. Razem z ks. Sławkiem i ks. Andrzejem graliśmy w dwa ognie, tańczyliśmy „belgijkę”, dobrze się bawiąc w młodzieńczej wspólnocie. Nie mogło oczywiście zabraknąć ogniska i pieczonych kiełbasek J Do Szynycha i z powrotem jechaliśmy się na rowerach ciesząc się pięknymi widokami i podziwiając płynącą Wisłę. Cieszymy się, że byli z nami nasi rodzice i znajomi.

Parafialny Dzień Dziecka

2016_dd_11W niedzielę po Dniu Dziecka Ks. Sławek razem z młodzieżą naszej parafii przygotowali niespodziankę dla dzieci, które przybyły na Mszę św. o godz. 11.00. Po Eucharystii dzieciaki udały się do parafialnych ogrodów. Każde dziecko otrzymały upominiki: baloniki, słodycze i kolorowe przypinki. Nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw, które bardzo ucieszyły naszych milusińskich :)

Amen

2016_Lednica_03Dnia 4 czerwca po raz dwudziesty odbyło się spotkanie młodych na polach Lednickich. W tym roku było ono wyjątkowe ze względu na fakt, że podczas spotkania lednickiego świętowano 1050-tą rocznicę Chrztu Polski oraz 800-lecie zakonu dominikanów. Nie mogło tam zabraknąć oczywiście młodzieży naszej parafii. Każdy uczestnik otrzymał Pismo Święte i drewniany krzyżyk. Choć na spotkaniu zabrakło założyciela Lednicy, o. Jana Góry, klimat spotkania i tak był niepowtarzalny i wyjątkowy.

Lednica jest miejscem ważnym dla każdego kto chociaż raz tam pojechał. Pole na środku, którego stoi wielka brama w kształcie ryby. Tłumy młodych ludzi, nie tylko z Polski, którzy gromadzą się aby wspólnie umacniać swoją wiarę. Z jednej strony radosne śpiewy i tańce, a z drugiej duch głębokiej modlitwy, jedności i miłości. Jednym z ważniejszych punktów jest wybór Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. To niesamowite kiedy ponad dziesiątki tysięcy ludzi, w dodatku młodych jednym głosem woła, że Jezus jest ich Panem. Każdy kto uważa, że współczesna młodzież nie ma w sobie wiary i wychowuje się w świecie bez wartości, powinien w przyszłym roku pojechać na pola Lednickie. Zapraszamy.