PASTERKA 2018

Uroczystą kolędą rozpoczeliśmy przeżywanie tegorocznej Pasterki. Liturgii przewodniczył Proboszcz ks. kan. Waldemar Deuter.

SPOTKANIA WIGILIJNE

W czwartek 20 grudnia 2018 r. po poludniu odbyło się spotkanie opłatkowe dla wspólnot z naszej parafii. Przed wieczorną Mszą spotkała się Liturgiczna Służba Ołtarza i nasza parafialna schola. Wieczorem opłatkiem podzieliły się pozstałe wspólnoty razem z Radą Parafialna.

PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO ZIEMII ŚWIĘTEJ I JORDANII

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ PARAFIALNĄ DO
                       Ziemia Święta – Jordania

                          Z BIUREM PIELGRZYMKOWYM,, ARCUS’’

                              18-25.09.2019 

                            CENA 3 750 zł

Program szczegółowy

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL AWIW

Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 07:00. Wylot do Tel Awiwu o godz. 10:10. Przylot do Tel Awiwu o godz. 14:55. Przejazd do hotelu w Galilei. Nocleg.

2 DZIEŃ: MAGDALA – GÓRA TABOR – NAZARET – KANA

Śniadanie. Wizyta w Magdali – miejscu pochodzenia Marii Magdaleny. Przejazd na Górę Tabor – Górę Przemienienia. Przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Bazylice Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przysięgi małżeńskiej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA– JORDAN

Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Rzeka Jordan – możliwość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Przejazd do Ammanu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – JERASH

Śniadanie. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum z mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby – słynącej z mozaiki mapy Palestyny i Dolnego Egiptu pochodzącej z VI w. n.e. w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do Petry. Obiadokolacja. Nocleg

5 DZIEŃ: PETRA

Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Narodzenia, kościół św. Katarzyny. Wizyta na Polu Pasterzy. Przejazd na Górę Oliwną: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – AIN KAREM

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, sadzawka Betesda, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, Kalwaria. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia NMP, Wieczernik. Ściana Płaczu. Przejazd przez zachodnią część miasta do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TEL AWIW – WARSZAWA

Wykwaterowanie z hotelu około godz. 01:00. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 06:10. Lądowanie w Warszawi

CENA ZAWIERA
  • przelot samolotem;opłaty lotniskowe;transfery autokarem;7 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe);7 śniadań i 7 obiadokolacji;opiekę pilota;opiekę księdza;ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych;składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13zł/os.) oraz podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA
  • biletów wstępu i innych kosztów realizacji programu – 150 USD/os.(płatne kontrahentowi po przylocie na miejsce);posiłków i napojów na pokładzie samolotu;napojów do obiadokolacji;zwyczajowych napiwków;dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny);dopłaty do pokoju jednoosobowego(690PLN);wydatków osobistych.

UWAGI
  • Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!

  • Przy zapisie każdy Uczestnik powinien dosłać ksero/skan paszportu (strona ze zdjęciem) lub podać nr, serię i dokładną datę ważności tzn.: dzień miesiąc rok;

  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;

WARUNKI PŁATNOŚCI
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.