Drugi Krąg Domowego Kościóła w naszej parafii

W niedzieleę, 17 listopada, na Mszy św. o godz. 9.30 drugi Krąg Domowego Kościoła formujący się przy naszej parafii zakończył etap ewangelizacji i uroczyście przyjął Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Życzymy małżonkom Bożego błogosławieństwa na drodze osobistego i małżeńskiego uświęcenia.

Wszystkie małżenstwa, które byłyby zainteresowane formacją ramach Domowego Kościoła prosimy o kontakt z naszą parafią lub bezpośrednio z ks. Sławkiem Sobierajskim.

Pielgrzymka do Włoch w 100 – rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Pielgrzymka do Włoch

w 100 – rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

i śladami włoskich świętych

Innsbruck – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Monte Sant’ Angelo

San Giovanni Rotondo – Lanciano – Asyż – Padwa – Wenecja – Graz

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 00:15. Wyjazd o godz. 00:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Innsbrucka.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę do Włoch. Po drodze krótkie zwiedzanie Innsbrucka z przewodnikiem miejscowym – spacer po urokliwym mieście położonym w sercu Alp. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzenie Bazylik Papieskich. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4 Śniadanie. Ponowny Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Udział w modlitwie Anioł Pański.* Nawiedzenie bazyliki św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II. Zwiedzanie najmniejszego państwa świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie opactwa benedyktyńskiego, a także nawiedzenie cmentarza z grobami żołnierzy polskich. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo – nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wizyta w sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanym z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Następnie przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego z VIII wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 7

Przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. słynne Prato della Valle oraz bazylikę św. Justyny – miejsce pochówku św. Łukasza Ewangelisty. Następnie przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tarvisio.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Następnie przejazd do Graz – zwiedzanie Starego Miasta umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO: katedra św. Idziego, a także wzgórze zamkowe z symbolem miasta – słynną Wieżą Zegarową. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 16.04-25.04.2020

Cena: 2 850 zł

Stali Klienci: 2 700 zł

CENA OBEJMUJE:

 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań wzmocnionych, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: około 80-90 Euro;

 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 700 zł;

 • Napojów do obiadokolacji;

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (85,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (213,75 zł).

UWAGI:

 • Program ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie;

 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;

 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;

 • * Z przyczyn od Biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.