OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 2020

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 2020

1. Drodzy parafianie i goście przyjmijcie od nas waszych duszpasterzy serdeczne życzenia świąteczne. Niech w Waszych sercach zamieszka radość i pokój, niech na wasze rodziny spłynie obfitość łask Bożych. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Słowo, które stało się Ciałem zamieszka prawdziwie w Waszych domach, rodzinach i sercach. Szczęść Boże Wam wszystkim. Bóg zapłać również za życzenia od Was parafian pod naszym adresem, za waszą życzliwość i okazywane dobro.

2. Dziś msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 oraz wyjątkowo o 18.00. Zapraszamy z dziećmi dzisiaj po południu na rodzinne nawiedzenie żłóbka. Boczne drzwi do kościoła będą otwarte.

3. Jutro w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, msze święte w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutrzejszego dnia przeznaczone są na renowację Katedry Toruńskiej. Tego dnia również zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na potrzeby misyjne. Natomiast w niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

4. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa. Modlić się będziemy za nasze rodziny, małżonków dzieci i dziadków. Na sumie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

5. Przypominamy, że ze względu na pandemię i ogłoszoną przez Rząd narodową kwarantannę decyzję o kolędzie w naszej parafii podejmiemy po 17 stycznia.

6. U ministrantów do nabycia świąteczny numer Niedzieli z dodatkiem; małego modlitewnika oraz śpiewnika z kolędami w cenie 10 złotych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 20.12.2020 – 27.12.2020

IV NIEDZIELĘ ADWENTU

20.12.2020 – 27.12.2020

1. To już ostatnia niedziela adwentu. W czwartek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy, aby w gronie rodziny i najbliższych podzielić się opłatkiem, spożyć tradycyjne postne potrawy i wspólnie śpiewać kolędy. Uroczyste Pasterki Bożonarodzeniowe wyjątkowo w tym roku ze względu na pandemię, by zachować wymagany reżim sanitarny o godz. 22.00 i 24.00 o północy. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. podczas pasterki mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we mszy św. w dzień Bożego Narodzenia. W piątek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. o godz. 07.30. 9.30, 11.00 i 12.30 i dodatkowo o godz. 18.00. Natomiast w sobotę w drugi dzień świąt msze św. w porządku niedzielnym.

2. Do środy trwamy jeszcze w adwentowym czuwaniu. Roraty rano o 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałek i środę o 18.00.

3. U ministrantów do nabycia „Niedziela’’ i inne czasopisma. Są jeszcze świece wigilijne dzieło pomocy Caritas do nabycia w zakrystii i w domu parafialnym po mszach świętych.

4. Zapraszamy na spowiedź adwentową w poniedziałek , wtorek i środę od godz. 16.00 do wieczornej mszy świętej. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty, aby w pełni przeżywać świąteczną radość z Narodzenia Pańskiego.

5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym osobą do pomocy przy dekoracji świątecznej naszej świątyni. Szczególne podziękowania dla Pana kościelnego Andrzeja za czuwanie nad całością dekoracji kościoła.

6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

7. W związku z nowymi wytycznymi Rządu na czas pandemii i kwarantanny narodowej, decyzję o tradycyjnej kolędzie w naszej parafii podejmiemy po 17. stycznia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 13.12.2020– 20.12.2020

III NIEDZIELĘ ADWENTU

13.12.2020– 20.12.2020

1.To już trzecia niedziela adwentu dlatego w liturgii słyszymy zachętę „Radujcie się zawsze w Panu”. Ta radość płynie ze świadomości, że „Pan jest blisko”.

2.Przypominamy o mszach świętych roratnich, które odprawiamy dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

3.Ze względu na stan pandemi nie będzie w tym roku spowiedzi adwentowej z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii. Spowiedź przeprowadzimy we własnym zakresie ; od czwartej niedzieli adwentu okazja do spowiedzi w poniedziałek , wtorek i środę od godz. 16.00 do wieczornej mszy świętej. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty, aby w pełni przeżywać świąteczną radość z Narodzenia Pańskiego.

4.W sali parafialnej i w zakrystii do nabycia świece wigilijne „Dzieło Pomocy CARITAS”. Zakupmy świece wigilijne dla osób starszych, sąsiadów którzy nie opuszczają swoich mieszkań, aby i u nich nie zabrakło tradycyjnej świecy na święta.

5.Panowie organista i kościelny zakończyli roznoszenie opłatków wigilijnych. Jeśli z różnych powodów nie mamy jeszcze opłatka to można zgłosić się do Panów osobiście, aby go nabyć.

6.W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

7. W piątek po porannych roratach zapraszamy chętne osoby do pomocy przy dekoracji świątecznej naszej świątyni.

8.Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą na inwestycje w naszej parafii.

9. Ze względu na zapytania i zainteresowanie tegoroczną kolędą w naszej parafii po konsultacji z wiernymi, informujemy parafian że planujemy kolędę tradycyjnymi trasami i odwiedzimy tych parafian którzy zaproszą kapłana do wspólnej modlitwy. Znakiem zaproszenia będzie wyrażenie zgody na kolędę po zapytaniu przez ministranta. Kolędę rozpoczniemy po świętach. Plan kolęd będzie podany na początku na kilka dni, ponieważ chcemy zobaczyć jaka będzie frekwencja i do tego dostosujemy ilość bloków w danym dniu.

10.U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’, dla dzieci ,,Świat misyjny.