Niedziela Palmowa

2016_niedziela_palmowa_02Niedziela Palmowa, zwana też Niedzielą Męki Pańskiej, rozpoczyna w kościele najważniejszy czas Wielkiego Tygodniu oraz Triduum Paschalnego. To dzień bardzo uroczysty, kiedy wspominamy wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na jego pamiątkę w kościołach odbywają się procesje z poświęconymi palmami.

O godz. 9.30 Mszy św. z procesją dookoła kościoła przewodniczył Ks. Proboszcz. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 11.00 ks. Sławek zaprosił dzieci do poświęcenia palm i również uczestnictwa w procesji rozpoczynającej Mszę św. Pod zakończeniu Eucharystii zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie! Szczególne podziękowania składamy tym dzieciom, które przez cały Wielki Post gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i przyniosły do kościoła Krzyże złożone z elementów układanki, które podczas tych nabożeństw otrzymywały.

Zwieńczeniem obchodów Niedzieli Palmowej był wieczorny wyjazd do bydgoskiej Doliny Śmierci na Misterium Męki Pańskiej. Chętnych było niewielu, bo zmieściliśmy się do jednego samochodu. Ale ci, którzy mieli ochotę tam pojechać, a tego nie zrobili powinni żałować, bo misterium, jak co roku, było niezwykłym przeżyciem.