Z Rządza prosto na Euro 2016

2016_z_rzadza_na_euro_012016_z_rzadza_na_euro_02W sobotę, 9 kwietnia, na trzech halach sportowych w Toruniu odbyły się Mistrzostwa LSO Diecezji Toruńskiej w Piłce Halowej. Uczestniczyła w nich drużyna naszej parafii.
Do finału dostaliśmy się jako przedstawiciele naszego dekanatu. Walczyliśmy z zespołami innych parafii w kategorii „lektorzy młodsi”. Team stworzyli: Janek Skoczylas, Mateusz Waleryn, Dawid Kasperek, Tomek Słomka, Łukasz Ringwelski i Kacper Kondracki, a ich trenerem był i ciągle jest (podczas sobotnich spotkań na naszym Orliku) ks. Sławek.
Choć nie znaleźliśmy się na podium to fajnie było spotkać się z lektorami z całej diecezji i w Bożym duchu powalczyć na sportowym boisku.

Z kolei tydzień później, też w Toruniu, odbyły się Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Halowej. Jednym z zawodników naszej diecezji był nikt inny jak ks. Sławek.