Wspomnienie Chrztu Polski

2016_chrzest_Polski_44W niedzielę Dobrego Pasterza w naszej wspólnocie włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody 1050-lecia Chrztu Polski.
Ks. Andrzej na każdej Mszy św. wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym Ojczyznę porównał do Matki oraz przywoływał cytaty wielkich Polaków o naszej Ojczyźnie. Nie mogło zabraknąć fragmentów listu Papieża Franciszka napisanego z okazji polskiego Jubileuszu. Po homilii wszyscy zebrani odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne.
Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 20 (pod opiekę swoich katechetek) przedstawiły krótką scenkę opowiadającą o Chrzcie Polski. Ks. Andrzej przypomniał dzieciom, że to bardzo ważne wydarzenie także dla nas, bo dzięki tamtym wydarzeniom możemy dziś spotykać się w naszej świątyni i wyznawać wiarę w Pana Boga. Następnie wszystkie dzieci z ks. Andrzejem poszły podziwiać nowy witraż.