I Komunia Święta w naszej parafii

2016_I_komunia_01Dzień 1 maja był świętem naszej parafii. Tego dnia 94 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przyjęło Komunię św.
Mszy św. przewodniczył Ksiądz Proboszcz. Do tej wielkiej uroczystości dzieci przygotowywały się od września ubiegłego roku. W każdą niedzielę uczestniczyły we Mszach św., uczęszczały na nabożeństwa różańcowe, roraty czy Drogę Krzyżową. W czasie lekcji religii uczyły się podstaw Katechizmu, a podczas coniedzielnych katechez ks. Sławka coraz bardziej starały się zgłębić tajemnice, do których się przygotowywały. Także w domach, rodzice starali się poprzez rozmowy i wspólną modlitwę jak najlepiej przygotować je do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Tak nastawione w sobotnie przedpołudnie dzieci te, z wielkim wzruszeniem, po raz pierwszy przystąpiły do spowiedzi świętej.
W czasie Mszy św. wybrane dzieci uczestniczyły w ich celebracji: przygotowały czytania, psalm, modlitwę powszechną, składały dary i podziękowania. Najpiękniejszym darem dzieci I-komunijnych i ich Rodziców jest nowa monstrancja.
Po zakończonych uroczystościach dzieci udały się do domów, by tam w gronie najbliższych świętować ten wielki dzień.
Popołudniu Ks. Proboszcz poprowadził dla dzieci nabożeństwo majowe, w czasie którego zostały one włączone do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Rozdano także pamiątkowe obrazki i wykonano zdjęcia.
Teraz przez cały tydzień dzieci uczestniczą codziennie w Mszach Świętych przeżywając tzw. Biały Tydzień.