"Pragniemy, aby Duch Święty umocnił nas…"

2016_Bierz_02W środę, 25 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00, 42 młodych (i nieco starszych) naszych Parafian otrzymało dary Ducha Św. w Sakramencie Bierzmowania. Sakramentu dojrzałości udzielił im Ks. Biskup Józef Szamocki.

Po dziewięciomiesięcznym przygotowaniu doszli oni do końca pewnego etapu w swoim życiu, ale i do początku następnego – swojego dojrzałego życia chrześcijańskiego. Na początku rodzice, podkreślając ogromne trudności w wychowaniu dzisiejszej młodzieży, poprosili Księdza Biskupa, o umocnienie ich pociech Bożym błogosławieństwem i darami Ducha. Liturgia została przygotowana przez samą młodzież. Również oni w darach ofiarnych złożyli symbole darów Ducha, które przyjęli, ofiarę na toruńskie Seminarium Duchowne oraz kustodię do przechowywania Najśw. Sakramentu jako dar dla parafii.

Pod koniec liturgii młodzież podziękowała za posługę Biskupa Józefa, dzięki której otrzymali tak cenne dary. Na prośbę młodych Ksiądz Biskup poświecił im pamiątkowe krzyże.