Procesja Bożego Ciała

Boże Ciało to najwspanialsza z okazji do uczczenia Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jak co roku przez ulice naszego osiedla przeszła procesja eucharystyczna.

Procesja rozpoczęła się po Mszy św. sprawowanej przez Ks. Proboszcza. Przy czterech ołtarzach rozważaliśmy usłyszane teksty Ewangelii i modliliśmy się Suplikacjami. Przy trzecim ołtarzu na skarpie przy ul. Łęgi została odprawiona Msza św., której przewodniczył Ks. Proboszcz w koncelebrze księży wikariuszy, a homilię wygłosił ks. Andrzej.

Składamy serdeczne "Bóg zapłać" wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uroczystego przebiegu procesji: tym, którzy przygotowali ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki, Służbie Liturgicznej, Panu Andrzejowi i Panu Januszowi niosącym chorągwie, feretrony i baldachim, wszystkim, którzy przyozdobili okna swoich mieszkań. Dziękujemy także Straży Miejskiej za bezpieczny przebieg procesji.