Spotkań wigilijnych czas

01Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas dziękowania za wszelkie dobro oraz okazywania sobie miłości i otwartości. I to nie tylko w rodzinach. Jako rodzina parafialna też spotykaliśmy się przy świątecznym stole. Nie było co prawda karpia i pierogów, ale były słodkie łakocie, wspólne kolędowanie i oczywiście łamanie się opłatkiem ze składaniem sobie świątecznych życzeń.

Jako pierwsze do Domu Parafialnego w sobotnie popołudnie przyszły dzieci naszej parafii i dziewczynki śpiewające w scholce parafialnej. Spotkanie rozpoczął Ksiądz Proboszcz, a śpiew kolęd animowała scholka na czele z panem Krzysztofem. Nie zabrakło też świątecznych konkursów ze słodkimi nagrodami.

W sobotę wieczorem na tradycyjnym opłatku spotkali się duszpasterze, pracownicy parafii i członkowie wspólnot parafialnych. Po życzeniach kolędowaniu przewodził pan Janusz, nasz organista.

Z kolei w poniedziałek wieczorem świętowali ministranci i lektorzy razem ze swoimi Rodzicami oraz wspólnota młodzieżowa. Ks. Sławek poprowadził tradycyjny wigilijny obrzęd, a ks. Andrzej złożył wszystkim życzenia i poświęcił opłatki. Po życzeniach przyszedł czas na sympatyczne spotkanie przy stole i śpiewanie kolęd. Na gitarze przygrywała pani Luiza.

Ks. Andrzej w imieniu wszystkich księży podziękował Służbie Liturgicznej za wierne posługiwanie przy ołtarzu, a najgorliwszych nagrodził pamiątkowymi dyplomami i książkami. Są to: Krzysztof Kamiński, Dawid Dombrowski i Patryk Michałowski oraz Łukasz Ringwelski, który w nowym roku szkolnym nie opuścił ani jednego dyżuru. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie Wigilii i paczek świątecznych dla dzieci i potrzebujących. Przygotowano ponad 80 paczek świątecznych. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za okazane serce.

Niech zdjęcia pokazujące nasze rodzinno-parafialne spotkania zachęcą innych Parafian do aktywnego włączania się w życie naszej wspólnoty.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *