OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 05-12.04.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ PALMOWĄ 05-12.04.2020

DECYZJĄ BISKUPA TORUŃSKIEGO OD NIEDZIELI PALMOWEJ DO WIELKIEJ SOBOTY LITURGIE WIELKIEGO TYGODNIA ODBYWAĆ SIĘ BĘ BEZ UDZIAŁU WIERNYCH.

W CIĄGU DNIA KOŚCIOŁY BĘDĄ OTWARTE DO PRYWATNEGO NAWIEDZENIA JEDYNIE PÓŁ GODZINY PRZED CEREMONIAMI WIELKIEGO TYGODNIA KOŚCIÓŁ ZOSTANIE ZAMKNIĘTY.

1.Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wchodzimy przeżywanie najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich. Dni te uobecniają misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Szczytem obchodów świąt wielkanocnych jest Triduum Paschalne. Rozpoczniemy je Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Jezusowi za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa.

2.W Wielki Piątek cały Kościół adoruje Krzyż Chrystusa, na którym zawisło „Zbawienie Świata”. Początek ceremonii o godz. 18.00. Po ceremoniach adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Prosimy o przynoszenie kwiatów do grobu Pańskiego bez dekoracji do Wielkiego Piątku. Podczas prywatnego nawiedzenia Grobu Pańskiego prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od siebie oraz zachowania wymaganej w danej chwili ilości wiernych w kościele [ 5 osób].

3. Wielka Sobota to dzień naszego trwania przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 9.00. Nie będzie w tym roku święcenia pokarmów na wielkanocne stoły. Na stronie internetowej parafii umieszczony zostanie tekst modlitwy poświęcenia pokarmów w naszych domach.Ceremonię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 dziękując Bogu za dzieło naszego odkupienia i wyznając wiarę w Boską Moc Jezusa wyrażoną w zmartwychwstaniu.

4.Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. oraz wyjątkowo w tym roku wieczorem o godz. 18.00. Od tej niedzieli liczba wiernych na liturgii może liczyć 5 osób. Nadal jednak obowiązuje dyspensa Biskupa toruńskiego od uczestnictwa we Mszy Świętej.

5.W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna nieczynna.

6.W zakrystii i domu parafialnym można jeszcze odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.Przypominamy że czas spowiedzi wielkanocnej trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7.Za tydzień kolekta gospodarcza na nowe inwestycje w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim którzy wspierają parafię na bieżące utrzymanie wpłacając ofiary na konto

8.Do nabycia w zakrystii,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’’oraz świece -paschaliki wielkanocne dzieło Caritas wspierające w tym roku seniorów.

9.Polecamy naszą posługę kapłańską Bożej Opaczności, wyrażając nasz głęboki ból z tego powodu, że najważniejsze ceremonie roku liturgicznego odprawimy bez Waszej obecności. Polecamy Was wszystkich naszym modlitwą jednocześnie prosząc o modlitwę za nas, waszych duszpasterzy.