OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 13.12.2020– 20.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

III NIEDZIELĘ ADWENTU

13.12.2020– 20.12.2020

1.To już trzecia niedziela adwentu dlatego w liturgii słyszymy zachętę „Radujcie się zawsze w Panu”. Ta radość płynie ze świadomości, że „Pan jest blisko”.

2.Przypominamy o mszach świętych roratnich, które odprawiamy dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.

3.Ze względu na stan pandemi nie będzie w tym roku spowiedzi adwentowej z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii. Spowiedź przeprowadzimy we własnym zakresie ; od czwartej niedzieli adwentu okazja do spowiedzi w poniedziałek , wtorek i środę od godz. 16.00 do wieczornej mszy świętej. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty, aby w pełni przeżywać świąteczną radość z Narodzenia Pańskiego.

4.W sali parafialnej i w zakrystii do nabycia świece wigilijne „Dzieło Pomocy CARITAS”. Zakupmy świece wigilijne dla osób starszych, sąsiadów którzy nie opuszczają swoich mieszkań, aby i u nich nie zabrakło tradycyjnej świecy na święta.

5.Panowie organista i kościelny zakończyli roznoszenie opłatków wigilijnych. Jeśli z różnych powodów nie mamy jeszcze opłatka to można zgłosić się do Panów osobiście, aby go nabyć.

6.W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

7. W piątek po porannych roratach zapraszamy chętne osoby do pomocy przy dekoracji świątecznej naszej świątyni.

8.Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą na inwestycje w naszej parafii.

9. Ze względu na zapytania i zainteresowanie tegoroczną kolędą w naszej parafii po konsultacji z wiernymi, informujemy parafian że planujemy kolędę tradycyjnymi trasami i odwiedzimy tych parafian którzy zaproszą kapłana do wspólnej modlitwy. Znakiem zaproszenia będzie wyrażenie zgody na kolędę po zapytaniu przez ministranta. Kolędę rozpoczniemy po świętach. Plan kolęd będzie podany na początku na kilka dni, ponieważ chcemy zobaczyć jaka będzie frekwencja i do tego dostosujemy ilość bloków w danym dniu.

10.U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’, dla dzieci ,,Świat misyjny.