OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 20.12.2020 – 27.12.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IV NIEDZIELĘ ADWENTU

20.12.2020 – 27.12.2020

  1. To już ostatnia niedziela adwentu. W czwartek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy, aby w gronie rodziny i najbliższych podzielić się opłatkiem, spożyć tradycyjne postne potrawy i wspólnie śpiewać kolędy. Uroczyste Pasterki Bożonarodzeniowe wyjątkowo w tym roku ze względu na pandemię, by zachować wymagany reżim sanitarny o godz. 22.00 i 24.00 o północy. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. podczas pasterki mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we mszy św. w dzień Bożego Narodzenia. W piątek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. o godz. 07.30. 9.30, 11.00 i 12.30 i dodatkowo o godz. 18.00. Natomiast w sobotę w drugi dzień świąt msze św. w porządku niedzielnym.

  2. Do środy trwamy jeszcze w adwentowym czuwaniu. Roraty rano o 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałek i środę o 18.00.

  3. U ministrantów do nabycia „Niedziela’’ i inne czasopisma. Są jeszcze świece wigilijne dzieło pomocy Caritas do nabycia w zakrystii i w domu parafialnym po mszach świętych.

  4. Zapraszamy na spowiedź adwentową w poniedziałek , wtorek i środę od godz. 16.00 do wieczornej mszy świętej. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty, aby w pełni przeżywać świąteczną radość z Narodzenia Pańskiego.

  5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym osobą do pomocy przy dekoracji świątecznej naszej świątyni. Szczególne podziękowania dla Pana kościelnego Andrzeja za czuwanie nad całością dekoracji kościoła.

  6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

  7. W związku z nowymi wytycznymi Rządu na czas pandemii i kwarantanny narodowej, decyzję o tradycyjnej kolędzie w naszej parafii podejmiemy po 17. stycznia.