OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01.2021 – 17.01.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021 – 17.01.2021

  1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy święto Chrztu Pańskiego uświadamiając sobie, że jako ochrzczeni jesteśmy „Dziećmi Bożymi” i nad każdym z nas Bóg wypowiedział słowa „ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. W liturgii Kościoła rozpocznie się czas zwykły, choć zwyczajowo w radości bożonarodzeniowej trwamy do święta Ofiarowania Pańskiego i do tego czasu śpiewamy kolędy.

  1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą na inwestycje w naszej parafii.

  1. U ministrantów do nabycia Niedziela i czasopismo dla dzieci Świat misyjny.

  1. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek. Podczas kolędy, zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o dodatkowe ofiary budowlane na elewację domu parafialnego. Ofiary w kopertach przeznaczone na ten cel podpiszmy wraz z adresem. W tym roku kolęda odbywa się w dobie pandemii, przy zachowaniu wymogów sanitarnych na życzenie domowników. Podczas wyznaczonej trasy odwiedzimy tych parafian, którzy zaproszą kolędników do swoich mieszkań. Mamy również świadomość, że są parafianie, którzy obawiają się o zwoje zdrowie, unikają wszelkich kontaktów i nie przyjmą w tym roku kolędy, co rozumiemy i ogarniamy ich naszą modlitwą i błogosławieństwem. Dla wszystkich, którzy nie skorzystają z tej tradycyjnej formy kolędy , w soboty o godz. 10.00 odbędzie się msza święta z błogosławieństwem kolędowym w kościele.

  1. Plan kolęd od przyszłej niedzieli;

17 STYCZNIA niedziela

Sobieskiego 3 ,4 i 6

18 STYCZNIA poniedziałek

Sobieskiego 8 , 8 A

Kulerskiego 20

 

19 STYCZNIA wtorek

Sobieskiego 50, 52, 54

20 STYCZNIA środa

Łęgi 11

Sobieskiego 20

 

21 STYCZNIA czwartek

Hubala 1, 3, 4

Gąsiorowskiego 2

 

22 STYCZNIA piątek

Mastalerza 2

Bałtucia 6

 

23 STYCZNIA SOBOTA GODZ. 10.00 MSZA KOLĘDOWA W KOŚCIELE DLA TYCH, KTÓRY NIE PRZYJĘLI KOLĘDY W SWOICH MIESZKANIACH.

  1. Od poniedziałku do piątku kolędować będziemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy od 11.00 do 12.00.