OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17.01.2021 – 24.01.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

17.01.2021 – 24.01.2021

1. Od poniedziałku 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kościół wzywa nas w tym czasie do szczególnej modlitwy o jedność chrześcijan, którzy ciągle potrzebują nawrócenia. Nieustannym zadaniem ekumenicznym jest stała modlitwa wszystkich ochrzczonych, aby „stanowili jedno”.

2. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy we wtorek św. Józefa Pelczara, w czwartek św. Agnieszki, w piątek wspomnienie św. Wincentego Pallottiego.

5. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ i dla dzieci ,,Świat Misyjny’’

6. Od niedzieli rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek. Podczas kolędy, zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o dodatkowe ofiary budowlane na elewację domu parafialnego. Ofiary w kopertach przeznaczone na ten cel podpiszmy wraz z adresem. W tym roku kolęda odbywa się w dobie pandemii, przy zachowaniu wymogów sanitarnych na życzenie domowników. Podczas wyznaczonej trasy odwiedzimy tych parafian, którzy zaproszą kolędników do swoich mieszkań. Mamy również świadomość, że są parafianie, którzy obawiają się o zwoje zdrowie, unikają wszelkich kontaktów i nie przyjmą w tym roku kolędy, co rozumiemy i ogarniamy ich naszą modlitwą i błogosławieństwem. Dla wszystkich, którzy nie skorzystają z tej tradycyjnej formy kolędy , w soboty o godz. 10.00 odbędzie się msza święta z błogosławieństwem kolędowym w kościele.

Plan kolęd na najbliższe dni;

17 STYCZNIA niedziela

Sobieskiego 3 ,4 i 6

 

18 STYCZNIA poniedziałek

Sobieskiego 8 , 8 A

Kulerskiego 20

 

19 STYCZNIA wtorek

Sobieskiego 50, 52, 54

20 STYCZNIA środa

Sobieskiego 20

Łęgi 11

 

21 STYCZNIA czwartek

Hubala 1, 3, 4

Gąsiorowskiego 2

 

22 STYCZNIA piątek

Mastalerza 2

Bałtucia 6

 

23 STYCZNIA SOBOTA GODZ. 10.00 MSZA KOLĘDOWA W KOŚCIELE DLA TYCH, KTÓRY NIE PRZYJĘLI KOLĘDY W SWOICH MIESZKANIACH.

 

23 STYCZNIA sobota

Rataja, Mazowiecka i Dębowe  Wzgórze; Poziomkowa, Jagodowa, Malinowa, Runa Leśnego, Borówkowa

 

24 STYCZNIA niedziela

Sobieskiego 14,15,16,17,18,19

25 STYCZNIA poniedziałek

Sobieskiego 7, 9,13,21,22,23,26

26 STYCZEŃ wtorek

Sobieskiego 28, 36,38,40,

27 STYCZEŃ środa

Sobieskiego 42,44,46

  1. Od poniedziałku do piątku kolędować będziemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy od 11.00 do 12.00.