Schola “Carpe Diem”

slide

Schola Carpe Diem

I miejsce podczas II Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej

Dzień 19 września 2015 r. (sobota) dla naszej scholii był dniem wyjątkowym. Zespół występujący składzie: Agnieszka, Aleksandra, Julia, Martyna, Natalia, Agata (skrzypce) pod kierunkiem p. Krzysztofa (gitara), prezentując trzy piosenki: „Ja ufam Ci”, „Oczekuję Ciebie Panie” oraz „Wśród tylu dróg”, wyśpiewał I miejsce podczas II Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Bazylice św. Mikołaja Biskupa.

Na potrzeby festiwalu zespół przyjął nazwę „Carpe Diem”, którą postanowił zachować.

scholaSchola parafialna powstała w październiku roku 2013, a już w listopadzie po raz pierwszy zaprezentowała swoje umiejętności na niedzielnej mszy św. Kilkuosobowa grupa dziewcząt, swoim śpiewem, ubogaca mszę świętą o godz. 11-tej, która skierowana jest do najmłodszych naszej parafii. Cotygodniowa msza niedzielna jest okazją do zaprezentowania wyników ciężkiej pracy całego zespołu.

Obecnie skład scholi tworzą wokalistki: Julia, Aleksandra, Oliwia, Zuzia, Agnieszka oraz Martyna. Ważną rolę w działalności scholi odgrywają instrumentalistki: Agata grająca na skrzypcach oraz Ala – na flecie. Skład dopełnia Krzysztof Janikowski grający na gitarze, który jest jednocześnie opiekunem zespołu. To on dobiera repertuar oraz jest autorem aranżacji wykonywanych piosenek.

ZAPRASZAMY

Schola animuje muzycznie niedzielne Msze święte dla dzieci
o godz. 11:00

Skład zespołu:

Krzysztof Janikowski

opiekun zespołu, gitara, śpiew

Agata Misiak

skrzypce, śpiew

Skład "Carpe Diem":

Aleksandra, Ania, Antonina, Daria, Martyna, Michalina, Natalia, Oliwia, Patrycja