Ogłoszenia duszpasterskie

slide

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 22.09.2019– 06.10.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

22.09.2019– 06.10.2019

 1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii misje święte które trwać będą przez cały tydzień do następnej niedzieli. Pragnieniem naszym jest przygotowanie duchowe do uroczystej konsekracji naszego kościoła, które jest zaplanowane na sobotę 26 października o godz. 11.00. Zachęcamy parafian do tego by tak zorganizować swój czas aby uczestniczyć w spotkaniach i naukach misyjnych. Zostały wydrukowane programy, które trafiły do waszych mieszkań tak by każdy czuł się szczególnie i osobiście zaproszony do odprawienia świętych misji i odnowienia swojego życia duchowego.[ wydrukowane programy znajdują się pod chórem na stoliku i na ostatnich ławkach]. Misje prowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, których serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej .

 2. Podczas naszych misji świętych we wtorek 1 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy na Uroczystość odpustową drugiej patronki naszej parafii. Sumę odpustową o godz. 18.00 w intencji naszej parafii odprawi w roku swojego kapłańskiego srebrnego jubileuszu ks. misjonarz ojciec Jarosław . Zapraszamy do świętowania tej uroczystości. Możliwość uczestniczenia w odpuście jest łaską dzieci Bożych. Każdy, kto uczestniczy w odpuście może uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych. Odpust to uzyskanie odpuszczenia kary doczesnej, na którą człowiek zasłużył w skutek popełnienia grzechu. Wierzący, który pragnie uzyskać odpust zupełny winien odrzucić od siebie jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet lekkiego i będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą.

 3. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas, w którym gromadzimy się w świątyniach na modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej modlitwie w naszej świątyni. Różaniec dla dzieci od wtorku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych w tym tygodniu według planu misyjnego. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej również w naszych rodzinach. Niech odmówienie wspólnie choćby dziesiątki różańca będzie wyrazem naszej miłości do Matki Bożej. Dzieci dla zachęty otrzymają układankę różańcową.

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, w pierwszy czwartek miesiąca msza i nabożeństwo w intencji powołań według planu misji rano o godz. 8.00, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00- 16.30 okazja do spowiedzi pierszopiątkowej dla dzieci i nabożeństwo różańcowe. W sobotę przed poranną mszą świętą adoracja i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 5. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej.

 6. Również w przyszła niedzielę o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 7. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek na dzieła charytatywne Caritas Diecezji Toruńskiej.

 8. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

 9. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 22.09.2019 – 29.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

22.09.2019 – 29.09.2019

1.W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w poniedziałek św. Ojca Pio, w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława męczennika.

2.Bóg zapłać za ofiary dziś składane na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, które kształci przyszłych kapłanów do pracy w naszej diecezji.

3.Za tydzień zbiórka do puszek na dzieła charytatywne Caritas Diecezji Toruńskiej. Polecamy ją ofiarności wiernych

4.W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed wieczorną mszą św.

5.Zapraszamy dzieci szczególnie dziewczynki do uczestnictwa w scholi dziecięcej naszej parafii aby śpiewem ubogacać liturgię mszy niedzielnych dla dzieci. Scholę prowadzi Pani katechetka Luiza Kabelis a próby odbywają się w czwartki o godz. 17.00 w sali parafialnej.

6. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii misje święte które trwać będą przez cały tydzień do następnej niedzieli. Pragnieniem naszym jest przygotowanie duchowe do uroczystej konsekracji naszego kościoła, które jest zaplanowane na sobotę 26 października o godz. 11.00. Już dziś zachęcamy parafian do tego by tak zorganizować swój czas aby uczestniczyć w spotkaniach i naukach misyjnych. Zostały wydrukowane programy, które zostaną rozdane do waszych mieszkań tak by każdy czuł się szczególnie i osobiście zaproszony do odprawienia świętych misji i odnowienia swojego życia duchowego. Misje poprowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej .

7.U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’’oraz kalendarze misyjne na przyszły rok w cenie 8 zł. Pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 08.09.2019– 15.09.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

08.09.2019– 15.09.2019

 1. Zgodnie z zapowiedzią księży biskupów od przyszłej niedzieli od 15 września obchodzić będziemy Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „ Nauczycielu, gdzie mieszkasz”. W sposób szczególny chcemy modlić się za wychowawców, nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież.

 2. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasz wzrok skierujmy na Krzyż, na którym zawisło „Zbawienie Świata”. Za uczczenie w tym dniu krzyża można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy zawsze o tym znaku naszej wiary, aby go czcić, nie wstydzić się go, a także zawsze mieć w poszanowaniu w swoich mieszkaniach i domach.

 3. W przyszłą niedzielę 15 września we wspomnienie NMP Bolesnej organizowany jest w naszym mieście MARSZ POKOJU. Wyruszy on z Bazyliki o godz. 16.00 do kaplicy w Wielkich Lniskach i zakończy powrotem podstawionym autokarem. Zachęcamy do uczestnictwa.

 4. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Do końca września zostanie zamontowany ostatni witraż na froncie kościoła z wizerunkiem Boga Ojca jako Opatrzności Bożej. Koszt tej inwestycji wyniesie 24.000 zł.

 5. Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.11.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych, które przyjmą Komunię w przyszłym 2020 roku. Dzieci przygotowujące się do I Komunii uczestniczą we mszy św. niedzielnej wraz z rodzicami o godz. 11.00.

 6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek po wieczornej mszy św. katecheza przed chrztem.

 7. Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki parafialnej czynnej w poniedziałek od 16.00 do 17.30.

 8. Wspólny wyjazd autokarem na lotnisko do Warszawy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w środę o godzinie 8.00 rano. O 7.30 dodatkowa msza święta dla pielgrzymów w naszym kościele.

 9. Kancelaria parafialna czynna do południa w poniedziałki od 11.00 do 12.00, po południu w środy, czwartki i piątki od 16.00 do 17.00. W związku z nowymi przepisani RODO informujemy, że wszelkiego rodzaju dokumenty związane z przyjmowanymi sakramentami należy odbierać osobiście lub za pisemną zgodą osoby dotyczącej zaświadczenia. Nie dotyczy to rodziców dzieci niepełnoletnich

 10. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiarę do puszki przeznaczoną na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.08.2019 – 25.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

18.08.2019 – 25.08.2019

 1. Dziś już przedostatnia niedziela wakacyjna. Pamiętajmy w tym czasie o Bogu. Niech niedzielna eucharystia będzie najważniejszym wydarzeniem tygodnia ,

 1. W naszej parafii [rozpoczynamy] trwamy w czasie dorocznej 24 godzinnej Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy w niedzielę wieczorną mszą św. Zachęcamy do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, aby na modlitwie powierzać Jezusowi nasze troski i radości oraz uwielbiać Go za Jego nieustanną obecność w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy parafian szczególnie dziś w niedzielę do adoracji i ofiarowania czasu na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

 1. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Lidzbarka Warmińskiego w sobotę 31 sierpnia. Koszt pielgrzymki 50 złoty [ plus 15 zł bilet wstępu na zamek Biskupów warmińskich]. Zapisy za przejazd z wpłatą w zakrystii.

 1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy we wtorek św. Bernarda, opata, w środę św. Piusa, w czwartek Najświętszej Maryi Panny Królowej, w sobotę św. Bartłomieja.

 1. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed wieczorną mszą świętą.

 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 11.08.2019 – 18.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11.08.2019 – 18.08.2019

1.W tym tygodniu w czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, w którym mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. Porządek mszy św. niedzielny. Na mszach św. obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół, owoców i warzyw.

2. Parafia na Mniszku oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zapraszają na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Mokrem. Pielgrzymka wyruszy 15 sierpnia o godz. 7.00 z Kościoła w Mniszku. Chętni pielgrzymi z naszej parafii mogą się dołączyć do pielgrzymki na rondzie przy Auchen ok. 7.30.

3. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na specjalną kolektę budowlaną. Obecnie trwają prace w naszym ogrodzie, który nabiera nowego blasku. Za wszystkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W naszej parafii od soboty po wieczornej mszy świętej rozpoczniemy, doroczną 24 godzinną Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy w niedzielę wieczorną mszą św. Zachęcamy do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, aby na modlitwie powierzać Jezusowi nasze troski i radości oraz uwielbiać Go za Jego nieustanną obecność w Najświętszym Sakramencie.

Plan Adoracji w godzinach nocnych:

– o godz. 21. Apel Maryjny i Różaniec Wspólnoty Różańcowej

– od godz. 23.00 do 24.00 – ul. Kulerskiego;

– od godz. 24.00 do 01.00 – ul. Rakowskiego, ul. Sybiraków,

– od godz. 01.00 do 02.00 – ul. Gąsiorowskiego;ul. Hubala;

– od godz. 02.00 do 03.00 – ul. Sujkowskiego, ul. Bałtucia;

– od godz. 03.00 do 04.00 – ul. Mastalerza, ul. Łęgi;

– od godz. 04.00 do 05.00 – ul. Sobieskiego nr 3-23;

– od godz. 05.00 do 06.00 – ul. Sobieskiego nr 26-54.

Zachęcamy parafian do adoracji i ofiarowania czasu na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.

5. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Lidzbarka Warmińskiego w sobotę 31 sierpnia. Koszt pielgrzymki 50 złoty [ plus 15 zł bilet wstępu na zamek Biskupów warmińskich]. Zapisy za przejazd z wpłatą w zakrystii.

8. U ministrantów do nabycia „Niedziela”. Zachęcamy do lektury religijnej w tym czasie wakacji i urlopów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 07.07.2019 – 14.07.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

07.07.2019 – 14.07.2019

 1. Dziś kolejna niedziela wakacyjna. Nie zapominajmy w tym czasie wakacji i urlopów o Bogu, szczególnie o niedzielnej mszy świętej. Niech wakacyjny kontakt z przyrodą przybliża nas do Stwórcy i pozwoli nam kontemplować Jego piękno otaczającej nas przyrodzie.

 1. W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy wspominać, w poniedziałek św. Jana z Dukli, w czwartek św. Benedykta Opata, w piątek św. Brunona z Kwerfurtu, w sobotę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

 1. Za tydzień kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. W ostatnim czasie zamontowano witraż z wizerunkiem św. Stanisława, w prezbiterium zawieszono wizerunek Duch Świętego wykonanego przez grudziądzkiego plastyka pana Ryszarda Kaczora, naprawiono ścianę na szczycie kościoła. Mamy jeszcze pewne zobowiązania finansowe za malowanie kościoła. Polecamy te inwestycje waszej ofiarności, dziękując jednocześnie za wszelkie ofiary , szczególnie za złożone ofiary indywidualne w kopertach na malowanie kościoła.

 1. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom księdza Neoprezbitera Mateusza Wiśniewskiego za złożony dar dla parafii w postaci nowego mszału mszalnego. Księgę Mszalną Rodzice złożą w przyszłą niedzielę na sumie w darach ofiarnych w podziękowaniu Panu Bogu za wszelkie modlitwy parafian w intencji ich Syna z prośbą o dalsze wsparcie modlitewne dla posługi kapłańskiej Mateusza, który został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz do parafii w pobliskim Radzyniu Chełmińskim. Księdzu Mateuszowi życzymy błogosławieństwa Bożego w Jego posłudze kapłańskiej.

 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ oraz dla dzieci ,,Świat misyjny’’. Polecamy lekturę prasy katolickiej w tym czasie urlopów i wakacji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019 – 16.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019 – 16.06.2019

 1. Dzisiaj niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kościół przypomina nam, że każdy z nas przeżył swoje wielkie Zesłanie Ducha Świętego w dzień bierzmowania. Wówczas otrzymaliśmy dary Ducha Świętego, Jego siłę i moc do kształtowania siebie na doskonałego chrześcijanina.

 2. Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, msze święte świąteczne o godz. 8.00 i 18.00.

 3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie w łączności z wieczorną mszą świętą.

 4. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy jeszcze w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św.. Barnaby Apostoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek bł. Michała Kozala.

 5. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą. Zakończyły się prace malowania kościoła, którego koszt wyniósł prawie 85 tysięcy złotych. Witrażysta rozpoczął montaż kolejnego witraża na klatce schodowej na chór, który będzie na dole miał wizerunek świętego Stanisława bp. Jego koszt to 18-tysięcy złotych. Bóg zapłać wszystkim wspierającym te inwestycje dzięki którym kończymy upiększanie wnętrza naszej świątyni i przygotowujemy się do uroczystego poświęcenia kościoła.

 6. Dziś w naszej parafii festyn parafialny na który zapraszamy od godz.15.00 do godz.20.00. W ramach festynu przewidziano gry, zabawy dla dzieci i młodzieży, konkursy, loterię fantową, możliwość konsumpcji festynowych dań i domowych wypieków i na zakończenie zabawę pod chmurką. Festyn na celu integrację naszej wspólnoty parafialnej dzięki której mażemy poczuć się jedną rodziną zgromadzoną we wspólnocie wiary i miłości, która potrafi się dzielić tymi darami z innymi. Już dziś dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w organizację dzisiejszej wspólnej zabawy.

 7. Próba dziewczynek do sypania kwiatków w czwartek 13 czerwca o godz.17,00. Zachęcamy rodziców do przyprowadzenia dzieci aby włączyć się w oprawę liturgii Bożego Ciała.

 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’, dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

02.06.2019– 09.06.2019

 1. Dziś niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wywyższa zjednoczoną z Nim naszą ludzką naturę. Dla nas pozostających jeszcze na ziemi wniebowstąpienie jest wskazaniem kierunku naszego istnienia i ostatecznego celu. To święto zachęca nas do troski o życie doczesne, którego owoce zabierzemy ze sobą do nieba.

 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne; pierwszy czwartek adoracja i modlitwy o powołania o godz, 17.30, pierwszy piątek miesiąca adoracja i okazja do spowiedzi od godz.17.00 do wieczornej mszy św. Dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię świętą zachęcamy do rozpoczęcia praktyki 9-ciu pierwszych piątków miesiąca.

 3. Rozpoczęliśmy czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z mszą św. wieczorną.

 4. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę św. Bonifacego, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 5. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Dziękczynienia i odbywa się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 6. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie klubu seniora w czwartek na godz 16.00 w sali parafialnej,

 7. Za tydzień kolekta gospodarcza którą polecamy Waszej ofiarności. Trwają jeszcze prace przy malowaniu naszego kościoła. Koszt tej inwestycji to prawie 85 tysięcy złotych. Zamontowano również figury pasyjne wykonane przez grudziądzkiego plastyka Pana Ryszarda Kaczora na luku ,,tęczowym kościoła’’. Prosimy, o ile jest to możliwe o hojne wsparcie tych inwestycji także przez ofiary indywidualne w kopertach z podpisem ofiarodawców. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 8. Dziękujemy Paniom z Żywego Różańca za pomoc w sprzątaniu po malowaniu naszej świątyni.

 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na tradycyjny już festyn parafialny z okazji 32 rocznicy powstania naszej parafii. W ramach festynu przewidziano gry, zabawy dla dzieci i młodzieży, konkursy, loterię fantową, możliwość konsumpcji festynowych dań i domowych wypieków i na zakończenie zabawę pod chmurką. Osoby chętne do pomocy w organizacji festynu zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej mszy świętej a Panie prosimy o upieczenie domowych ciast i dostarczenie je rano w przyszłą niedzielę.

 10. Zapraszamy na wspólny wyjazd do Torunia na święcenia kapłańskie naszego parafianina diakona Mateusza Wiśniewskiego w sobotę 22 czerwca. Koszt wyjazdu 25 złoty. Zapisy w zakrystii.

 11. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,Świat misyjny’’ .

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 19.05.2019 – 26.05.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

19.05.2019 – 26.05.2019

 1. Zakończyliśmy tydzień modlitw o powołania. Niech modlitwa w intencji powołań i powołanych towarzyszy nam nieustannie. Szczególnie tę intencję polecamy wspólnocie Żywego Różańca i Margaretką.

 2. Trwamy w miesiącu maju, w którym oddajemy cześć Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.

 3. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy malowanie kościoła. Prace polegają na oczyszczeniu, gruntowaniu i dwukrotnym malowaniu ścian. Do malowania zamówiono wysokiej jakości farby ekologiczne, o naturalnych barwnikach krzemionkowych, parochłonne i odporne na wilgoć, odpowiednie do sakralnych obiektów. Kolorem wiodącym będzie delikatny kolor ekri z dodatkami podkreślającymi elementy filarów w kolorze cegły oraz kolor lekkiej popieli w prezbiterium. Prace mogą potrwać do końca maja więc przepraszamy za pewne nieudogodnienia. Koszt tej inwestycji wyniesie ok 90 tysięcy złotych. Prosimy, o ile jest to możliwe o hojne wspieranie tej inwestycji przez ofiary indywidualne w kopertach z podpisem ofiarodawców.

 4. W związku z malowaniem kościoła od poniedziałku do piątku msze święte i majowe nabożeństwo odbywać się będą w kaplicy pogrzebowej.

 5. W piątek 24 maja w parafii Podwyższenia Krzyża świętego o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie w ramach Pokolenia JP II. Zapraszamy młodzież do licznego udziału w tym spotkaniu.

 6. Zapraszamy na wspólny wyjazd do Torunia na święcenia kapłańskie naszego parafianina Mateusza Wiśniewskiego w sobotę 22 czerwca. Koszt wyjazdu 25 złoty. Zapisy z wpłatą w zakrystii.

 7. Za tydzień zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dla ministrantów, który został zaplanowany nad morze do Mielna. Rodzice ministrantów za tydzień przygotowują kiermasz ciast, które będzie można nabyć za dowolną ofiarę jako wsparcie wakacyjnego wypoczynku dla naszej służby ołtarza.

 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela oraz dla dzieci Świat misyjny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 05.05.2019 – 12.05.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

05.05.2019 – 12.05.2019

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna przeżywana pod hasłem ,,Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi’’. Jest to jednocześnie Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Kościół przypomina nam i zachęca do częstego korzystania z bogactwa Pisma Świętego. Postarajmy się zatem, aby w naszych rodzinach było Pismo Święte jak najczęściej wspólnie czytane i rozważane. Niech ta zachęta towarzyszy nam nie tylko w tygodniu biblijnym, ale przez cały rok.

 2. Możemy włączyć się w Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego losując wyznaczony fragment Pisma Świętego i wspólnie w domu w gronie najbliższych odszukać go i przeczytać. Losy znajdują się w koszykach przy biuletynie.

 3. Przyszła niedziela to niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczną się dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Polecamy tę intencję grupom modlitewny

 4. Trwamy w miesiącu maju, w którym oddajemy cześć Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30 w poniedziałek w łączności z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

 5. W przyszłą niedzielę o godz.11.00 świętować będziemy pierwszą rocznicę Komunii św. dzieci które przyjęte były rok temu. Spowiedź dla dzieci w sobotę od godz. 17.00. Zapraszamy.

 6. W liturgii kościoła w środę 8 maja obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i naszej parafii. Uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do świętowania tej uroczystości. Możliwość uczestniczenia w odpuście jest łaską dzieci Bożych. Każdy, kto uczestniczy w odpuście może uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych. Odpust to uzyskanie odpuszczenia kary doczesnej, na którą człowiek zasłużył w skutek popełnienia grzechu. Wierzący, który pragnie uzyskać odpust zupełny winien odrzucić od siebie jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet lekkiego i będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą.

 7. W czwartek spotkanie klubu seniora w sali parafialnej o godz. 16.00.

 8. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje uroczystości I Komunii Św. Dziękujemy szczególnie rodzicom za sprzątanie kościoła, za zakupione kwiaty i dekorację naszej świątyni oraz za złożoną ofiarę na figurę do tryptyku Krzyżowania w wysokości 1550 zł.

 9. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z firmą malarską i jeśli nic nie stanie na przeszkodzie jeszcze w tym miesiącu rozpoczniemy tę inwestycję. Koszt malowania naszej świątyni wyniesie ok. 90 tysięcy złotych. Polecamy tę inwestycję waszej ofiarności prosząc jednocześnie o ofiary indywidualne w kopertach na ten cel.

 10. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ i inne czasopisma religijne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 28.04.2019 – 05.05.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

28.04.2019 – 05.05.2019

 1. Dziś zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Święto Bożego Miłosierdzia. Ustanowił je święty Jan Paweł II 30 kwietnia 2000 roku podczas mszy kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. W sposób szczególny Boże Miłosierdzie czcimy w naszej parafii nabożeństwem w każdy poniedziałek o godz.17.30 na które serdecznie zapraszamy. Święty Jan Paweł II zawierzając świat Bożemu Miłosierdziu przypomniał nam, że Miłosierdzie Boże jest ratunkiem dla współczesnego świata.

 2. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek na cele dobroczynne Caritas.

 3. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i młodzieży bierzmowanej za złożony dar ołtarza- ofiarę na figurę z tryptyku ukrzyżowania oraz za złożoną ofiarę na seminarium Duchowne w Toruniu.

 4. W środę 1 maja w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpi 42 dzieci. Dzieci zgromadzą się przed kościołem o godz10.45 i następnie zostaną uroczyście wprowadzone do świątyni. O godz. 16.00 Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierszokomunijnych włączające dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz rozdanie pamiątek. W tygodniu po uroczystej komunii dzieci uczestniczą we mszy świętej o godz.18.00 w swoich strojach komunijnych świętując Biały Tydzień, do przyszłej środy, do naszego odpustu.

 5. Pierwsza spowiedź dla dzieci w poniedziałek o godz. 16.00, po dzieciach spowiedź dla rodziców i krewnych. Do godz. 18.00. okazja do spowiedzi świętej dla wszystkich wiernych.

 6. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30 [ wyjątkowo w środę o 16.00].

 7. W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w porządku niedzielnym. W uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.

 8. Za tydzień po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek.

 9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek adoracja i modlitwy o powołania, pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona majowym nabożeństwem, w sobotę adoracja i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej mszy św.

 10. W ubiegłym tygodniu zostały opublikowane wyniki głosowania Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Nasz projekt o nazwie ,,Rewitalizacja ogrodu św. Katarzyny’’ przeszedł do realizacji 272 głosami. Dziękujemy wszystkim za oddanie głosu i troskę o piękno terenu wokół naszej świątyni.

 11. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiarę do na kolejny druk.

 12. Zapowiedz 3 ks. diakona Mateusza Wiśniewskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21.04.2019 – 28.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019 – 28.04.2019

 1. Życzenia Księży Biskupów.

 1. Do życzeń Księży Biskupów przyjmijcie Drodzy parafianie i goście życzenia od swoich duszpasterzy: Niech Zmartwychwstały Chrystus, który wszystko zwycięża odnowi Naszą wiarę, nadzieję i miłość. Niech codzienne życie, pracę i wszystko, co czynimy opromienia chwała Zmartwychwstałego Pana.

 1. Dziś nie ma mszy świętej wieczornej. Jutro w poniedziałek wielkanocny, drugi dzień świąt kolekta na renowację katedry toruńskiej oraz składać będziemy ofiary do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Porządek mszy św. niedzielny.

 1. Składamy serdeczne podziękowania służbie liturgicznej- lektorom i ministrantom oraz ks. Dawidowi za przygotowanie i prowadzenie ceremonii , Panu organiście i Panu kościelnemu i wszystkim, którzy włączyli się w oprawę Triduum Paschalnego. Wszystkim ofiarodawcom kwiatów do Grobu Pańskiego, Panu kościelnemu za przygotowanie dekoracji świątecznej, Paniom za ułożenie kwiatów, wszystkim parafianom za czynny udział w Triduum Paschalnym. Również za dary ołtarza złożone w Wielki Czwartek. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro swoim błogosławieństwem.

 1. W piątek 26 kwietnia o godz.18.00 ks. biskup Józef Szamocki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy serdecznie wszystkich wiernych do uczestnictwa w liturgii bierzmowania szczególnie rodziców i chrzestnych przyjmujących ten sakrament. Niech uczestnictwo w liturgii będzie dla nas wszystkich okazją odnowienia przyrzeczeń wynikających z przyjęcia tego sakramentu.

 1. Za tydzień zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz zbiórka do puszek na cele dobroczynne.

 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela , oraz inne czasopisma religijne.

8. Zapowiedzi święceń księdza diakona.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 14.04.2019 – 21.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ PALMOWĄ

14.04.2019 – 21.04.2019

 1. Dziś Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wchodzimy przeżywanie najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich. Dni te uobecniają misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Szczytem obchodów świąt wielkanocnych jest Triduum Paschalne. Rozpoczniemy je Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Jezusowi za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po ceremoniach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Czuwania i trwamy z Chrystusem modlącym się w Ogrójcu do godz. 22.00.

 2. W Wielki Piątek cały Kościół adoruje Krzyż Chrystusa, na którym zawisło „Zbawienie Świata”. Początek ceremonii o godz. 18.00. Po ceremoniach adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24.00. O godz.22.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale (w tym czasie okazja do spowiedzi świętej). Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Prosimy o przynoszenie kwiatów do grobu Pańskiego bez dekoracji do Wielkiego Piątku.

 3. Wielka Sobota to dzień naszego trwania przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 10.00. Święcenie pokarmów na wielkanocne stoły o godz. 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00 (na święconkę dzieci mogą przynieść skarbonki CARITAS i złożyć przy grobie).Podczas święcenia pokarmów zbierać będziemy ofiary na organizację festynu parafialnego, który zaplanowaliśmy na 9 czerwca. Ceremonię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 i zakończymy procesją rezurekcyjną, dziękując Bogu za dzieło naszego odkupienia i wyznając wiarę w Boską Moc Jezusa wyrażoną w zmartwychwstaniu (na ceremonię przynosimy świece).

 4. Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego msze święte o godz. 7.30 z procesją wielkanocną wokół kościoła, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma mszy świętej wieczornej.

 5. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna nieczynna.

 6. W zakrystii i domu parafialnym można jeszcze odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej.

 7. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą na nowe inwestycje budowlano- remontowe w naszej parafii.

 8. W Wielki Piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych, którzy nie są zgłoszeni w comiesięcznych wizytach z Komunią Św. Chorych można zgłaszać do Wielkiego Czwartku.

 9. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 10. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.

 11. W środę po wieczornej mszy św. katecheza oraz pouczenie liturgiczne przed chrztem .

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 31.03.2019 – 07.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IV TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

31.03.2019 – 07.04.2019

 1. W tym świętym czasie Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 2. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Szczególną formą jałmużny wielkopostnej niech będzie proponowany przez CARITAS zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 10 zł, które można nabyć w zakrystii i domu parafialnym.

 3. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę 13 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu prosimy odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii i w domu parafialnym dzisiaj po mszach świętych oraz w tygodniu w godz. urzędowania.

 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy czwartek o 17.30 adoracja i modlitwy o powołania, pierwszy piątek spowiedź o 16.00 do 16.30 oraz od 17.30 do wieczornej mszy świętej, pierwszą sobotę adoracja i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej mszy św. do godz. 9.00.

 5. W czwartek spotkanie klubu seniora o godz. 16.00. Zapraszamy seniorów.

 6. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie członków wspólnoty Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej

 1. Z inicjatywy grupy parafian został złożony projekt do Budżetu Obywatelskiego o nazwie ,,Rewitalizacja ogrodu św. Katarzyny’’polegający na wyłożeniu kostką brukową chodnika wzdłuż stacji różańcowych w naszym ogrodzie. Na ten projekt można głosować w Bibliotece osiedlowej na ul. Łęgi 2 oraz przez internet. Zachęcamy parafian do oddania głosu na nasz wniosek a przypomnieniem niech będzie ulotka reklamowa rozdawana po mszach świętych którą prosimy życzliwie przyjąć.

 1. U ministrantów do nabycia czasopisma religijne „Niedziela” i i dla dzieci ,,Świat misyjny”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 10.03.2019- 17.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

10.03.2019- 17.02.2019

 1. Rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących.

 1. Za tydzień zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przeznaczona dla polskich misjonarzy . Jest to jednocześnie dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem ,Misjonarze mocą Ducha’’. Niech wsparcie pracy misjonarskiej będzie okazją do złożenia ofiary jako jałmużny wielkopostnej.

 1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą na inwestycje w naszej parafii. W sobotę zamontowano kolejny witraż z wizerunkiem Ducha Świętego. Koszt tej inwestycji wyniósł 18.000 zł. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Kolejny witraż został zamówiony i jak obiecuje wykonawca zostanie zamontowany do świąt wielkanocnych.

 1. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w biurze parafialnym w godz. urzędowania i w zakrystii po mszach świętych. Synod diecezjalny, którego uchwały nas obowiązują poleca zachować zwyczaj kartek do spowiedzi i odbytą spowiedź wielkanocną odnotować w kartotece parafialnej.

 2. Zapraszamy młodych na kolejne spotkanie z cyklu Pokolenie JP2 w piątek o godz. 19.30 w parafii Najświętszego Serca PJ na Tarpnie.

 1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ , dla dzieci ,,Świat misyjny’’ oraz inne czasopisma religijne. Pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary do puszki na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10.02. 2019 - 17.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10.02. 2019 – 17.02.2019

1. W liturgii kościoła obchodzić będziemy w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w czwartek święto świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

2. Bóg zapłać wszystkim przybyłym w poniedziałek do kościoła osobą na sprzątanie dekoracji świątecznej w kościele oraz paniom z Żywego Różańca za przygotowanie w sobotę poczęstunku z okazji Dnia Chorych.

3. W przyszłą niedzielę 17 lutego przypada 5 rocznica śmierci Ks. proboszcza kanonika Janusza Majewskiego. Msza święta w Jego intencji na sumie o godz. 9.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Podczas mszy świętej poświęcenie tablicy pamiątkowej a po mszy zbierzemy ofiary do puszki na kolejne msze święte miesięczne ofiarowane od parafian.

4. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na kolektę budowlaną składaną na zaplanowane inwestycje na ten rok.

5. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

6. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Ziemi Świętej zapraszamy na zebranie informacyjne w sobotę o godz.15.00 w sali parafialnej i dokonanie pierwszej wpłaty 1000zł.

6. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’dla dzieci Świat Misyjny’’ , pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 03.02.2019 – 10.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

03.02.2019 – 10.02.2019

1. W liturgii Kościoła w poniedziałek 11 lutego obchodzić będziemy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Będziemy przeżywali również Światowy Dzień Chorych, który jest zachętą do refleksji na temat naszej wrażliwości na osoby chore i ich potrzeby oraz do niesienia im konkretnej pomocy w powrocie do zdrowia lub, jeśli taka jest wola Boża, w godnym przeżywaniu doświadczenia cierpienia i śmierci. Jednocząc się ze wszystkimi chorymi z naszej wspólnoty parafialnej polecać ich będziemy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem zakończonym uroczystym błogosławieństwem na sposób lourdski. Msza św. i nabożeństwo w intencji chorych w sobotę o godz. 9.30. Po mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy stole w sali parafialnej.

2. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

3. W czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za kapłanów i o nowe powołania.

4. Również w czwartek spotkanie klubu seniora w sali parafialnej. Zapraszamy serdecznie seniorów, osoby samotne na to spotkanie.

3. Za tydzień kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Z inicjatywy grupy parafian ufundowana zostanie tablica pamiątkowa dla ks. kan Janusza Majewskiego, która zawiśnie w kościele. Tablicę uroczyście poświęcimy na sumie w niedzielę 17 lutego, w 5 rocznicę śmierci pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła. Polecamy tę inwestycję ofiarności wiernych.

4. W poniedziałek po rannej mszy świętej zapraszamy osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu dekoracji świątecznej w kościele.

5. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’oraz czasopismo dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 20.01.2019 – 27.01.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

20.01.2019 – 27.01.2019

 1. W czwartek zakończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech modlitwy o jedność chrześcijan, którzy ciągle potrzebują nawrócenia, stale nam towarzyszą aby Kościół „stanowił jedno” w Chrystusie.

 1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w poniedziałek św. Agnieszki, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, w piątek święto Nawrócenia św. Pawła, w sobotę wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.

 1. Zapraszamy na wrześniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Program wisi w gablocie a zapisy do końca stycznia.

 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ i dla dzieci ,,Świat Misyjny’’

 1. Do czwartku potrwa jeszcze wizyta duszpasterska.

Plan kolęd na najbliższe dni:

20 STYCZNIA

Bałtucia 1

Sobieskiego 23

Łęgi 13

21 STYCZNIA

Bałtucia 3 i 5

Dębowe Wzgórze (Runa Leśnego i Borówkowa)

Kulerskiego 24

22 STYCZNIA

Kulerskiego 30

Rataja, Mazowiecka

Rakowskiego 9, Kulerskiego 26

23 STYCZNIA

Sobieskiego 15

Sujkowskiego 1

Sobieskiego 8A

24 STYCZNIA

Sujkowskiego 3 i 5

Sobieskiego 14 i 16

25 STYCZNIA

Sobieskiego 6

W piątek 25 stycznia dodatkowa kolęda dla wszystkich , którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2019 – 13.01.2019

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywanym Świętem Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to uroczystość nakazana i mamy obowiązek uczestniczenia w liturgii mszy świętej. Idąc za przewodem gwiazdy, kierując się wiarą, która wskazuje nam drogę do Boga pragniemy wraz z mędrcami oddać pokłon Zbawicielowi Świata. Wraz z całym Kościołem składamy ofiary na misje, za które składamy serdeczne Bóg zapłać. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy. Kredą na znak błogosławieństwa znaczymy drzwi naszych mieszkań wpisując pierwsze litery imion trzech króli i rok bieżący (K+M+B+2019).

 2. W naszym mieście dziś uroczysty orszak Trzech Króli, który wyruszy z placu przy teatrze o godz. 12.00 na Rynek gdzie powita go Święta Rodzina i kolędnicy. Zachęcamy do udziału w uroczystym marszu.

 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas mszy świętych obrzęd błogosławieństwa wody, którą należy przynieść do kościoła w jakimś naczyniu. Wypada, abyśmy jako chrześcijanie zawsze mieli w swoim domu poświęconą wodę. Przypominamy również, że woda święcona znajduje się w naczyniu przy figurce św. Antoniego i można z niej korzystać.

 4. Za tydzień kolekta gospodarcza którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych, dziękując jednocześnie już dziś wszystkim za dodatkowe ofiary na inwestycje budowlane składane podczas kolędy. Dla upiększenia wnętrza świątyni zostaną wykonane przez grudziądzkiego artystę pana Ryszarda Kaczora figury sceny ukrzyżowania i symbol Ducha Świętego, które zostaną zamontowane po malowaniu naszej świątyni. Projekty i wizualizacja tego przedsięwzięcia są umieszczone z boku świątyni na stojaku.

 5. Zapraszamy na pielgrzymkę we wrześniu do Ziemi Świętej i Jordanii. Program wisi w gablocie i jest na stronie internetowej parafii. Zapisy i bliższe informacje u ks. proboszcza.

 6. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ i dla dzieci ,,Świat misyjny’’

 7. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty i w niedzielę od godz. 14.00.

Plan na najbliższe dni:

6 STYCZNIA

niedziela Sobieskiego 52

Sobieskiego 20 m 26-60

Sobieskiego 20 m 1-25

7 STYCZNIA Sobieskiego 30

poniedziałek Kulerskiego 8

Kulerskiego 28

8 STYCZNIA Kulerskiego 20 m 1-51

wtorek Froelicha 15

Kulerskiego 20 m 52-91

9 STYCZNIA Sobieskiego 32

środa Froelicha 12 i 13

Sobieskiego 18

10 STYCZNIA Łęgi 1

czwartek Sujkowskiego 4 i 6

Sybiraków – domki

11 STYCZNIA

piątek Sobieskiego 8

Sobieskiego 4

12 STYCZNIA Sobieskiego 17

sobota Sobieskiego 50

Hubala 2

13 STYCZNIA Sobieskiego 42

niedziela Sobieskiego 46

Sobieskiego 7 i 9

14 STYCZNIA Hubala 6, Bałtucia 2

poniedziałek Mastalerza 4

Kulerskiego 16

15 STYCZNIA Kulerskiego 6

wtorek Kulerskiego 2

Kulerskiego 14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 23.12.2018 – 30.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IV NIEDZIELĘ ADWENTU

23.12.2018 – 30.12.2018

 1. To już ostatnia niedziela adwentu. Jutro w poniedziałek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy, aby w gronie rodziny i najbliższych podzielić się opłatkiem, spożyć tradycyjne postne potrawy i wspólnie śpiewać kolędy. Uroczysta Pasterka Bożonarodzeniowa o północy. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. podczas pasterki mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we mszy św. w dzień Bożego Narodzenia. We wtorek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. o godz. 07.30. 9.30, 11.00 i 12.30 (nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00). Natomiast w środę w drugi dzień świąt msze św. w porządku niedzielnym.

 1. U ministrantów do nabycia „Niedziela’’ ze świątecznym dodatkiem; płytą z kolędami i kalendarzem na przyszły rok w cenie 10 zł. Są jeszcze małe świece wigilijne dzieło pomocy Caritas.

 1. Składamy serdeczne podziękowania Panu Kościelnemu i wszystkim przybyłym osobą za dekorację świąteczną naszej świątyni.

 1. Po świętach od czwartku 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek. Podczas kolędy, zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o dodatkowe ofiary na witraże do naszej świątyni. Zaplanowaliśmy również na 2019 rok malowanie kościoła. Ofiary w kopertach przeznaczone na te cele podpiszmy wraz z adresem. Nazwiska ofiarodawców wpiszemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców naszego kościoła.

Plan kolęd na najbliższe dni;

27 GRUDZIEŃ Sobieskiego 44

czwartek Sosnkowskiego 17

Sobieskiego 21 i 22

28 GRUDZIEŃ Mastalerza 2 1-40

piątek Mastalerza 2 41-75

Kulerskiego 4 i 22

29 GRUDZIEŃ Hubala 3 i 4

sobota Sobieskiego 13

Bałtucia 6

30 GRUDZIEŃ

niedziela Sobieskiego 26

Sybiraków 2

Sobieskiego 3

2 STYCZNIA

środa Sosnkowskiego domki, Konstytucji 3 Maja

Różanowicza

Kulerskiego 5

3 STYCZNIA

czwartek Sobieskiego 19

Kulerskiego 12 i 18

4 STYCZNIA

piątek Gąsiorowskiego 2 m 1-45 Gąsiorowskiego 2 m 46-90

Od poniedziałku do piątku kolędować będziemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy od 11.00 do 12.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 11.11.18 – 18.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11.11.18 – 18.11.2018

 1. Dziś w naszej Ojczyźnie Święto Narodowe 100 rocznica Odzyskania Niepodległości. Jest to jednocześnie dzień modlitw w intencji naszej Ojczyzny. Ciesząc się z odzyskanej niepodległości i suwerenności naszej Ojczyzny jeszcze bardziej jesteśmy zobowiązani do kształtowania w duchu Dekalogu otrzymanej wolności. Polska potrzebuje ludzi otwartych na świat, ale kochających swój rodzinny kraj – uczył nas wielki nasz rodak święty Jan Paweł II.

 2. Za tydzień w niedzielę 18 listopada przeżywać będziemy – II ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. W Orędziu na II Światowy Dzień Ubogich Ojciec Święty Franciszek napisał: Światowy Dzień Ubogich zamierza być maleńką odpowiedzią całego Kościoła, rozsianego po całym świecie, skierowaną do wszystkich ubogich, aby nie myśleli, że ich krzyk upadł w próżnię. Prawdopodobnie będzie kroplą wody na pustyni ubóstwa, mimo to jednak może stać się oznaką dzielenia z potrzebującymi, aktywnego odczuwania obecności brata i siostry. Biedni nie potrzebują aktu delegacji, ale osobistego zaangażowania tych, którzy słuchają ich wołania.

 3. Z tej okazji Caritas Diecezji Toruńskiej przygotuje „chlebek miłosierdzia” do dystrybucji w parafiach. „Chlebki miłosierdzia” będą rozprowadzone w parafii za tydzień w niedzielę po mszach świętych z przeznaczeniem na wsparcie dla ubogich.

 1. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na tacę budowlaną oraz za ofiary indywidualne składane w kopertach na nowe inwestycje. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Toruniu.

 1. Zapraszamy na mszę świętą w intencji zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty oraz uczniów we wtorek 13 listopada do kościoła św. Mikołaja w Grudziądzu o godz.18,00.

 1. Zapraszamy również młodzież na spotkanie,, Pokolenie Jana Pawła II’’ które odbędzie się w piątek 16 listopada o godz.19.30 w parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła na Lotnisku w Grudziądzu.

 1. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.

 1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’, czasopismo dla dzieci ,,Świat Misyjny’’oraz pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY 28.10.2018 – 04.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY

28.10.2018 – 04.11.2018

 1. W liturgii Kościoła w czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Msze św. w porządku niedzielnym, bez mszy św. o godz. 12.30. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych winniśmy uczestniczyć we mszy św. a nie tylko być na cmentarzu. Nie zapominajmy o modlitwie wypominkowej i ofierze mszy świętej za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki do wypominek. Zaznaczmy na kartkach czy są to wypominki roczne i ich godzinę, czy jednorazowe, czy msza zbiorowa za zmarłych, którą odprawimy w dzień Zaduszny.

 2. Do środy podczas wieczornego różańca okazja do spowiedzi świętej przed uroczystością Wszystkich Świętych.

 3. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu farnym msza św. w kaplicy o godz. 14.00 a następnie procesja żałobna o godz.14.45 .

 4. W piątek Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte o 7.30, 9.30, 16.30 i 18.00. Jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. O godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych. O godz. 17.45 odczytamy kartki z polecanymi zmarłymi w tej ofierze mszy św. Wypominki jednorazowe odmawiane będą od soboty do przyszłej środy z modlitwą różańcową za zmarłych o godz. 17.30. W tych dniach { 1 i 2 listopada } będzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie Kościoła, Komunia Św. i modlitwy w intencji Ojca Świętego). W dniach od 1 do 8 listopada codziennie jeden raz za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

 5. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek.

 6. Z inicjatywy grup modlitewnych z naszej parafii odprawiane są w miesiącu listopadzie msze święte za dusze potrzebujące pomocy. Można włączyć się swoją ofiarą do tej cennej modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy aby pomóc duszom potrzebującym pomocy. Ofiary na tę mszę zbiera Pani zelatorka Teresa Dąbrowska.

 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 wystawienie i modlitwy o powołania, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, o 17.30 wystawienie N. Sakramentu, okazja do spowiedzi, o 17.45 odczytanie kartek- intencji ze mszy zbiorowej za zmarłych i msza św. o godz. 18.00. W sobotę po porannej mszy św. adoracja i nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 8. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz 10 w naszej Ojczyźnie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ideą tego dnia jest informowanie wiernych, że każdego dnia giną na świecie chrześcijanie. Chcemy się za Nich modlić oraz o ile to możliwe wspierać materialnie. W tym roku Dzień Solidarności poświęcony jest prześladowanym za wiarę chrześcijanom w Pakistanie. Naszą ofiarą składaną dziś do puszek po mszach świętych chcemy wspierać tych, którzy w różny sposób są prześladowani za to, że wyznają wiarę w Chrystusa.

 9. U ministrantów do nabycia „Niedziela”oraz czasopisma misyjne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 21.10.2018 – 28.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21.10.2018 – 28.10.2018

1.Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem ”Pełni Ducha i posłani”. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na cele misyjne. Przez najbliższy tydzień będziemy modlić się za misje i misjonarzy, szczególnie ofiarując w tej intencji modlitwę różańcową. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w modlitwie różańcowej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30.

2.W dzisiejszą niedzielę w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych dla Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Liczy się obecnych w kościele oraz ilość przystępujących do komunii świętej.

3.W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci na bal Wszystkich Świętych po mszy świętej o godz. 11.00 w sali parafialnej. Biletem wstępu na bal będzie przebranie się za postać jakiegoś świętego.

4.Zbliża się listopad pomyślmy więc o naszych zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki do wypominek. Zaznaczmy na kartkach czy są to wypominki roczne i ich godzinę, czy jednorazowe, czy msza zbiorowa za zmarłych, którą odprawimy w dzień Zaduszny o godz. 18.00. Wypominki roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed mszą poranną i Sumą. W tych wypominkach wspominajmy modlitewnie naszych najbliższych zmarłych. Natomiast wypominki jednorazowe odczytane będą w tygodniu po Wszystkich Świętych przed wieczorną mszą z modlitwą różańcową za zmarłych.

5.U ministrantów do nabycia Niedziela i inne czasopisma religijne, pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30.09.2018 – 07.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

30.09.2018 – 07.10.2018

 1. Jutro w poniedziałek 1 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy na Uroczystość odpustową drugiej patronki naszej parafii. Sumę odpustową o godz.18.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła w intencji naszej parafii odprawi ksiądz profesor WSD w Pelplinie Ryszard Różycki. Zapraszamy do świętowania tej uroczystości. Możliwość uczestniczenia w odpuście jest łaską dzieci Bożych. Każdy, kto uczestniczy w odpuście może uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych. Odpust to uzyskanie odpuszczenia kary doczesnej, na którą człowiek zasłużył w skutek popełnienia grzechu. Wierzący, który pragnie uzyskać odpust zupełny winien odrzucić od siebie jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet lekkiego i będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą. W uroczystość odpustową po mszach świętych możliwość indywidualne uczczenie relikwii Św. Teresy.

 2. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej.

 3. Również w przyszła niedzielę o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 4. Bóg zapłać za składane dziś do puszek ofiary na dzieła charytatywne Caritas Diecezji Toruńskiej.

 5. Od jutra rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas, w którym gromadzimy się w świątyniach na modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej modlitwie w naszej świątyni. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 w łączności z mszą św. wieczorną. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej również w naszych rodzinach. Niech odmówienie wspólnie choćby dziesiątki różańca będzie wyrazem naszej miłości do Matki Bożej. Dzieci dla zachęty otrzymają układankę różańcową.

 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, w pierwszy czwartek miesiąca różaniec w intencji powołań, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej , adoracja od godziny 17.00 i nabożeństwo różańcowe. W sobotę po porannej mszy świętej adoracja i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

 7. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie Klubu Seniora.

 8. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Krakowa prosimy o dokonanie pełnej wpłaty do końca tygodnia

 9. U ministrantów do nabycia Niedziela i dla dzieci ,,Świat misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16.09.2018 – 23.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16.09.2018 – 23.09.2018

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy, we wtorek święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski, w czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy, w piątek święto Św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

 2. W piątek na godz. 19.30 zapraszamy do naszej świątyni młodzież na spotkanie modlitewne w ramach grudziądzkich spotkań młodzieży Pokolenia JP2.Po modlitwie w kościele zapraszamy do Sali parafialnej na poczęstunek. Zapraszamy również młodych do włączenia się do działającej przy naszej parafii wspólnoty młodzieżowej.

 3. W przyszłą niedzielę na godz. 12.30 zapraszamy rodziców wraz z młodzieżą klas III Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania na spotkanie modlitewne. Młodzieży wręczymy indeksy sprawdzające stan przygotowania kandydatów. Po mszy św. katecheza i spotkanie organizacyjne. Młodzież starszą, która jeszcze nie przyjęła bierzmowania zapraszamy również na spotkanie na rozpoczęcie przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Decyzją księży biskupów obecne klasy 8 będą miały bierzmowanie w szkole ponadpodstawowej po rocznym przygotowaniu w parafii.

 4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą. W ostatnim czasie przeprowadzono remont generalny jednego mieszkania dla wikariuszy. W tym roku jeszcze zamontowany będzie witraż na froncie kościoła. Polecamy te inwestycje Waszej ofiarności. Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, które kształci przyszłych kapłanów do pracy w naszej diecezji.

 5. W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy dzieci przedszkolne wraz z rodzicami na rozpoczęcie roku przedszkolnego. Na tej mszy św. oprawę liturgiczną przygotowuje Przedszkole Tom Bombadil.

 6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed wieczorną mszą św.

 7. Parafia poszukuje osoby uzdolnionej muzycznie do prowadzenia scholi dziecięcej w naszej parafii. Będziemy wdzięczni za zaangażowanie się w pracę z dziećmi i ubogacenie liturgii mszy dziecięcej w niedzielę.

 8. Są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa i Częstochowy w dniach 11-13 października. Można się zapisać w zakrystii.

 9. Duszpasterze młodzieży Grudziądza zapraszają młodych na warsztaty ewangelizacyjne Talitha Kum mające pobudzać do osobistego spotkania z Bogiem. Warsztaty odbędą się w dniach 29-30 września w parafii św. Mikołaja. Zapisy u ks. Sławka.

 10. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’’oraz kalendarze misyjne na przyszły rok w cenie 7 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10.09.2017– 17.09.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10.09.2017– 17.09.2017

 1. Zgodnie z zapowiedzią księży biskupów od dzisiejszej niedzieli do 15 września obchodzimy Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „ W poszukiwaniu drogi”. W tym tygodniu w sposób szczególny chcemy modlić się za wychowawców, nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież.

 2. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasz wzrok skierujmy na Krzyż, na którym zawisło „Zbawienie Świata”. Za uczczenie w tym dniu krzyża można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy zawsze o tym znaku naszej wiary, aby go czcić, nie wstydzić się go, a także zawsze mieć w poszanowaniu w swoich mieszkaniach i domach.

 3. W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Tego dnia organizowany jest w naszym mieście MARSZ POKOJU. Wyruszy on z Bazyliki o godz. 17.00 do kaplicy w Wielkich Lniskach i zakończy powrotem podstawionym autokarem. Zachęcamy do uczestnictwa.

 4. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Jak obiecuje wykonawca po 15 września zostanie zamontowany witraż na froncie kościoła. Koszt tej inwestycji wyniesie 28.000 zł.

 5. Również w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz.11.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych, które przyjmą Komunię w przyszłym 2019 roku. Dzieci przygotowujące się do I Komunii uczestniczą we mszy św. niedzielnej wraz z rodzicami o godz. 11.00.

 6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek po wieczornej mszy św. katecheza przed chrztem.

 7. Zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki parafialnej czynnej w poniedziałek od 16.00 do 17.30.

 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Krakowa i Częstochowy w dniach 11-13 października. Można się zapisać w zakrystii.

 9. Kancelaria parafialna czynna do południa w poniedziałki od 11.00 do 12.00, po południu w środy, czwartki i piątki od 16.00 do 17.00. W związku z nowymi przepisani RODO informujemy, że wszelkiego rodzaju dokumenty związane z przyjmowanymi sakramentami należy odbierać osobiście lub za pisemną zgodą osoby dotyczącej zaświadczenia. Nie dotyczy to rodziców dzieci niepełnoletnich

 10. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiarę do puszki przeznaczoną na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 02.09.2018 – 09.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

02.09.2018 – 09.09.2018

 1. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy w sobotę 8 września Święto Narodzenia NMP – Uroczystości Odpustowe od piątku w Grudziądzkiej Bazylice. Program odpustu w gablocie.

 2. W poniedziałek 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 10.00 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w naszej parafialnej świątyni z udziałem pocztu sztandarowego Szkoły dla uczniów Szkoły Podstawowej i klasy 3 gimnazjum. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców i całą wspólnotę parafialną. Dzieciom i młodzieży życzymy obfitości łask Bożych w trudzie zdobywania wiedzy i wzrastania w mądrości u Boga i ludzi. Naszą młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy na rozpoczęcie roku również w poniedziałek o godz. 18.00

 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek wystawienie N Sakramentu i modlitwy o powołania i za kapłanów o godz.17.30. Pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierszopiątkowej. Dzieciom, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej komunii św. przypominamy o praktyce pierwszych piątków miesiąca do których istoty należy spowiedź i komunia św. przez 9 pierwszych piątków miesiąca.

 4. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed wieczorną mszą św..

 5. Klub seniora zaprasza na pierwsze spotkanie po wakacjach w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy osoby starsze do udziału w klubie seniora polegające na spotkaniach przy kawie i słodkim poczęstunku, wspólnym śpiewaniu pieśni i dzieleniu się swoją obecnością z innymi.

 6. Za tydzień w niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych, którym pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne.

 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii uczestniczą we mszy św. niedzielnej wraz z rodzicami o godz. 11.00.

 8. Dziś po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek.

 9. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Rywałdzie. Pielgrzymka wyrusza w sobotę 8 września o godz. 7.30 z Parafii św. Mikołaja. Koszt 10 zł na ubezpieczenie i powrót autokarem. Zapisy do czwartku w zakrystii.

 10. Zapraszamy na trzydniową pielgrzymkę parafialną do Krakowa i Częstochowy w dniach 12-14 października. W programie pobyt w sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II, zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie oraz sanktuarium w Częstochowie. Koszt pielgrzymki 380 zł obejmuje transport ,2 noclegi, 2 śniadania i 2 obiadokolacje oraz przewodnika po Krakowie. Zapisy w zakrystii do 16 września z wpłatą rezerwującą 100 zł.

 11. U ministrantów do nabycia Niedziela.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12.08.2018 - 19.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

12.08.2018 – 19.08.2018

      1.W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, w którym mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. Porządek mszy św.                  niedzielny. Na mszach św. obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół, owoców i warzyw.

 1. Parafia na Mniszku oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zapraszają na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Mokrem. Pielgrzymka wyruszy 15 sierpnia o godz. 7.00 z Kościoła w Mniszku. Chętni pielgrzymi z naszej parafii mogą się dołączyć do pielgrzymki na rondzie przy Auchen ok. 7.30.
 2. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na specjalną kolektę budowlaną. Obecnie trwają prace remontowe w jednym mieszkaniu wikariuszowskim a przygotowujemy się jeszcze do malowania naszej świątyni. Za wszystkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W naszej parafii od piątku po wieczornej mszy świętej rozpoczniemy, doroczną 24-godzinną Wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy w sobotę wieczorną mszą św. Zachęcamy do osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, aby na modlitwie powierzać Jezusowi nasze troski i radości oraz uwielbiać Go za Jego nieustanną obecność w Najświętszym Sakramencie.

Plan Adoracji w godzinach nocnych:

– od godz. 23.00 do 24.00 – ul. Kulerskiego;

– od godz. 24.00 do 01.00 – ul. Rakowskiego, ul. Sybiraków,

 1. Kruczkowskiego, ul. Hubala;

– od godz. 01.00 do 02.00 – ul. Gąsiorowskiego;

– od godz. 02.00 do 03.00 – ul. Sujkowskiego, ul. Bałtucia;

– od godz. 03.00 do 04.00 – ul. Mastalerza, ul. Łęgi;

– od godz. 04.00 do 05.00 – ul. Sobieskiego nr 3-23;

– od godz. 05.00 do 06.00 – ul. Sobieskiego nr 26-54.

W ciągu dnia w sobotę zachęcamy do adoracji i ofiarowania czasu na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym szczególnie osobom starszym, już niepracującym zawodowo i dysponującym wolnym czasem.

5. U ministrantów do nabycia „Niedziela”. Zachęcamy do lektury religijnej w tym czasie wakacji i urlopów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 24.06.2018 – 01.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

24.06.2018 – 01.07.2018

 1. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z wieczorną mszą świętą.
 2. Rozpoczął się czas urlopów i wakacji dzieci i młodzieży. Apelujemy do dorosłych, szczególnie rodziców, aby mieli na uwadze dzieci i młodzież, na którą czyha wiele niebezpieczeństw np. alkohol, narkotyki. Wyjeżdżającym na urlopy polecamy nieocenioną pomoc sąsiedzką, wzajemną życzliwość i otwartość dla drugiego człowieka, która ratuje wielokrotnie czyjeś mienie, a zdarza się, że i życie.
 3. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w środę uroczystość NMP Nieustającej Pomocy patronki naszej diecezji, w czwartek św. Ireneusza, w piątek śś. Apostołów Piotra i Pawła.
 4. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, w przyszłą niedzielę spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek po sumie.
 5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego festynu parafialnego. Szczególne podziękowania panu Zenkowi z zespołem, paniom za upieczenie ciast i prowadzenie straganów, wszystkim sponsorom loterii fantowej i potrzebnych produktów składamy serdeczne Bóg zapłać. Zysk z festynu wyniósł 4282 zł.,który przeznaczamy na kolejny witraż.
 6. Nasi ministranci wraz ze swoim opiekunem ks. Dawidem od soboty odpoczywają nad jeziorem Sosno w Zbicznie. Życzymy im dobrej pogody i udanego wypoczynku.
 7. Pani katechetka Izabela Cackowska zakończyła pracę nauczyciela religii i przeszła na zasłużony wypoczynek emerytalny. Pani Izie dziękujemy za 25 lat ofiarnej pracy w naszej parafii i życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 8. Wyjazd na pielgrzymkę do Gdańska w sobotę o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.
 9. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,, Niedziela’’ oraz pod chórem kolejny numer naszego biuletynu parafialnego, za który składamy ofiarę na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17.06.– 24.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • 17.06.– 24.06.2018
 1. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z wieczorną mszą świętą.
 2. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45. Przed nowenną Panie z Żywego Różańca śpiewają godzinki do Matki Bożej. Zachęcamy wiernych do włączenie się wspólny śpiew.
 3. W piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Msza święta na zakończenie roku z pocztem sztandarowym naszej szkoły o godz. 8.30 tak, aby młodsze klasy mogły uczestniczyć po rozdaniu świadectw a starsze przed uroczystym apelem w szkole. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii uczniów i rodziców by podziękować Panu Bogu za odebrane łaski i zdobytą wiedzę.
 4. Zakończenie roku szkolnego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i średnich w czwartek o godz. 18.00.
 5. Dzisiaj od godz. 14.00 zapraszamy na tradycyjny już Festyn Parafialnyz okazji 31-lecia istnienia naszej parafii. W ramach festynu przewidziano gry, zabawy dla dzieci i młodzieży, licytację koszulki z podpisem reprezentanta Polski Dawida Kownackiego o godz.16.00, foto-budka, dmuchane zjeżdżalnie , możliwość konsumpcji festynowych dań, loteria fantowa w której do wygrania rower i na zakończenie zabawa pod chmurką. Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy.
 6. W sobotę 23 czerwca po wieczornej mszy św. o godz. 18.00 w parafii św. Mikołaja w Grudziądzu odbędzie się spotkanie pielgrzymów grupy grudziądzkiej oraz chętnych na tegoroczny udział w XXX pieszej pielgrzymce do Częstochowy.
 7. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 10.06.2018 – 17.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

10.06.2018 – 17.06.2018

 1. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z wieczorną mszą świętą.
 2. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Świętego Barnaby Apostoła, w środę św. Antoniego z Padwy, w czwartek Bł. Michała Kozala.
 3. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45. Przed nowenną Panie z Żywego Różańca śpiewają godzinki do Matki Bożej. Zachęcamy wiernych do włączenie się wspólny śpiew.
 4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę budowlaną. Trwają prace przy bramie zamykającej teren przykościelny a na ten rok zaplanowany jeszcze jeden witraż na frontowej ścianie kościoła oraz malowanie naszej świątyni. Polecamy te inwestycje waszej ofiarności.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na tradycyjny już festyn Parafialny z okazji 31 rocznicy powstania naszej parafii. W ramach festynu przewidziano gry, zabawy dla dzieci i młodzieży, konkursy, loterię fantową, licytację koszulki z podpisem reprezentanta Polski Dawida Kownackiego, możliwość konsumpcji festynowych dań i domowych wypieków i na zakończenie zabawę pod chmurką. Osoby chętne do pomocy w organizacji festynu zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej mszy świętej a Panie prosimy o upieczenie domowych ciast i dostarczenie je rano w przyszłą niedzielę.
 6. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę ze Wspólnotą Żywego Różańca do Gdańska w sobotę 30 czerwca. Koszt przejazdu 35 zł. W ramach pielgrzymki nawiedzimy sanktuarium MB Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie oraz zwiedzimy kościół św. Brygidy z nowym bursztynowym ołtarzem. Zapisy w zakrystii.
 7. W sobotę w katedrze toruńskiej otrzymał święcenia diakonatu nasz parafianin Mateusz Wiśniewski. Z serca gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w spełnianiu posługi diakońskiej dla dobra
 8. W najbliższą niedzielę odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. ojca Pio. Jej nowa książka o życiu rodzinnym i małżeńskim zatytułowana,,Uczcie się kochać’’jest pełnym przykładów z życia poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży.
 9. U ministrantów do nabycia prasa katolicka oraz pod chórem biuletyn parafialny za który składamy ofiary na kolejny druk.
 10. Dziś w naszym mieście odbędzie się ,,Marsz dla życia i rodziny’’. Początek o godz. 15.00 w Bazylice następnie przemarsz do kościoła Wniebowzięcia Matki Bożej gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 03.06.2018 – 10.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

03.06.2018 – 10.06.2018

 1. .Dziś w całej Polsce XI Święto Dziękczynienia przeżywane pod hasłem ,,Dziękujemy za niepodległość’’. Po mszy świętej zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 1. Rozpoczęliśmy czas zwykły w liturgii Kościoła trwając w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy do licznego udziału w liturgii i procesji eucharystycznej o godz. 18.00. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem kwiatów i wianków po procesji. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę uroczystość Niepokalanego Serca Maryi.

 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystość Bożego Ciała: za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, poniesienie sztandarów i baldachimu, wspólne śpiewy, służbę lektorską i ministrancką, dzieciom sypiącym kwiatki, wszystkim za uczczenie Najświętszego Sakramentu – jeszcze raz Bóg zapłać. Szczególne podziękowania Paniom katechetką za przygotowanie dzieci, Panu kościelnemu za czuwanie nad przygotowaniem ołtarzy, Panu organiście za prowadzenie śpiewu a wszystkim wiernym za uczczenie Najświętszego sakramentu.

 1. Za tydzień kolekta budowlana którą polecamy ofiarności wiernych. W ubiegłym miesiącu dokończono wymianę nagłośnienia którego koszt wyniósł 48.000 złotych. Rozpoczęto kolejną inwestycję- budową bramy wjazdowej zamykającej całość terenu przy kościele. Inwestycje polecamy ofiarności parafian.

 1. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w czwartek o 17.30 adoracja i modlitwy za kapłanów.

 1. Wyjazd do Torunia na święcenia diakonatu naszego parafianina w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy kościele .

 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ a dla dzieci “Świat misyjny”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 27.05.2018 – 03.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27.05.2018 – 03.06.2018

1.Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Przyjmując chrzest święty w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego zostaliśmy wszczepieni w życie Trójcy Przenajświętszej i wezwani do uczestnictwa w życiu samego Boga.

2.W tym tygodniu w czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku udamy się na Stary Rządz ulicami Konstytucji 3 Maja przez rondo ks. Janusza Majewskiego do ulicy Sobieskiego i z powrotem Konstytucji 3 Maja. W imieniu całej wspólnoty parafialnej prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, na którą wyruszymy po sumie o godz. 9.30. Rodziny zamieszkujące trasę procesji prosimy o przyozdobienie okien i balkonów a wszystkich uczestników procesji o zachowanie ostrożności oraz o zabranie śpiewników z pieśniami eucharystycznymi, aby modlitwą i śpiewem czynnie uczestniczyć w procesji. Przypominamy, że udział w procesji nie zwalnia od uczestnictwa tego dnia we Mszy Świętej, dlatego przy 3 ołtarzu msza święta.

3.W tygodniu po Bożym Ciele podczas oktawy procesja eucharystyczna wokół Kościoła po mszy św. wieczornej a w niedzielę po sumie

4.Dzieci komunijne zachęcamy do udziału w procesji w swoich strojach komunijnych i ustawieniu się przed dziećmi sypiącymi kwiatki.

5.We wtorek o godz. 17.00 próba dzieci do sypania kwiatków na Boże Ciało. Zachęcamy rodziców do przyprowadzenia dziewczynek, aby mogły włączyć się w oprawę liturgii Bożego Ciała.

6.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne; pierwszy piątek miesiąca adoracja i okazja do spowiedzi od godz.17.00 do wieczornej mszy św. Dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię zachęcamy do rozpoczęcia praktyki 9-ciu pierwszych piątków miesiąca. W pierwszą sobotę po porannej mszy św. wystawienie i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.

7.Rozpoczynamy od piątku miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z mszą św. wieczorną.

8.Za tydzień po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek.

9.Bóg zapłać za ofiary dziś składane na organizację festynu parafialnego. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia i odbędzie się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

10.Pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk, u ministrantów tygodnik Niedziela a dla dzieci czasopismo ,,Świat Misyjny”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018 – 27.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018 – 27.05.2018

 1. Dzisiaj niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kościół przypomina nam, że każdy z nas przeżył swoje wielkie Zesłanie Ducha Świętego w dzień bierzmowania. Wówczas otrzymaliśmy dary Ducha Świętego, Jego siłę i moc do kształtowania siebie na doskonałego chrześcijanina.
 1. Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, msze święte świąteczne o godz. 8.00 i 18.00.
 1. Trwamy w miesiącu maryjnym. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 1. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy jeszcze w tym tygodniu w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Filipa Neri.
 1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek na wakacyjny wyjazd dla ministrantów, za tydzień zbiórka na organizację festynu parafialnego, który zaplanowaliśmy na 17 czerwca.
 1. Próba dziewczynek do sypania kwiatków w czwartek 24 maja o godz.16.45. Zachęcamy rodziców do przyprowadzenia dzieci aby włączyć się w oprawę liturgii Bożego Ciała.
 1. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 26 maja o godz. 8.30 z parkingu przy kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać.
 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’, dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 29.04.2018 – 06.05.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

29.04.2018 – 06.05.2018

 1. Zakończyliśmy tydzień modlitw o powołania. Niech modlitwa w intencji powołań i powołanych towarzyszy nam nieustannie. Szczególnie tę intencję polecamy wspólnocie Żywego Różańca i Margaretkom.
 2. We wtorek, 1 maja, w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpi 118 dzieci. Dzieci zgromadzą się przed kościołem o godz10.45 i następnie zostaną uroczyście wprowadzone do świątyni. O godz. 16.00 Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierszokomunijnych włączające dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz rozdanie pamiątek. W tygodniu po uroczystej komunii dzieci uczestniczą we mszy świętej o godz.18.00 w swoich strojach komunijnych świętując Biały Tydzień, do przyszłego wtorku, do naszego odpustu.
 3. Pierwsza spowiedź dla dzieci w poniedziałek o godz. 10.00. Po dzieciach spowiedź dla rodziców i krewnych. Również po południu od godz.17.00 do 18.00 okazja do spowiedzi świętej.
 4. Od wtorku rozpoczynamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30 [ wyjątkowo we wtorek o 16.00].
 5. W czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w porządku niedzielnym.
 6. Za tydzień po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek adoracja i modlitwy o powołania, pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona majowym nabożeństwem, w sobotę adoracja i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej mszy św.
 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego, za który składamy ofiarę do na kolejny druk.
 9. Zapowiedź trzecia; W myśl przepisu prawa kanonicznego[kan.1043 KPK] podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Mateusz Wiśniewski,tutejszy parafianin, ma otrzymać Święcenia Diakonatu w dniu 9 czerwca 2018 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkim wiernym poleca się, aby się gorąco modlili za mających otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 22.04.2018 – 29.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

22.04.2018 – 29.04.2018

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Spełniamy tym samym prośbę Chrystusa: „ Proście Pana Żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Módlmy się w tym tygodniu w intencji powołań, a także powołanych prosząc, aby i w naszej wspólnocie parafialnej młodzi usłyszeli wezwanie „Pójdź za mną” odważnie podjęli wezwanie Chrystusa i otworzyli swoje serce na Jego powołanie.

 1. Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 28 kwietnia. W tym dniu w Niepokalanowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie apostolatu Margaretka i osób modlących się za kapłanów. Koszt pielgrzymki 50 złotych. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.

 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela.

 1. Spotkanie pielgrzymkowe Grupy Grudziądzkiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się w sobotę 28 kwietnia o godz. 18.00 w parafii św. Mikołaja w Grudziądzu.

 1. Zapowiedź druga; W myśl przepisu prawa kanonicznego[kan.1043 KPK] podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Mateusz Wiśniewski,tutejszy parafianin, ma otrzymać Święcenia Diakonatu w dniu 9 czerwca 2018roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkim wiernym poleca się, aby się gorąco modlili za mających otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 08.04.2018 – 15.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

08.04.2018 – 15.04.2018

 1. Dziś zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Święto Bożego Miłosierdzia. Ustanowił je święty Jan Paweł II 30 kwietnia 2000 roku podczas mszy kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. W sposób szczególny Boże Miłosierdzie czcimy w naszej parafii nabożeństwem w każdy poniedziałek o godz.17.30 na które serdecznie zapraszamy. Święty Jan Paweł II zawierzając świat Bożemu Miłosierdziu przypomniał nam, że Miłosierdzie Boże jest ratunkiem dla współczesnego świata.
 2. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek na cele dobroczynne Caritas.
 3. Składamy serdeczne podziękowania młodzieży bierzmowanej za złożony dar ołtarza w postaci nowego pulpitu ołtarzowego oraz za złożoną ofiarę na seminarium Duchowne w Toruniu, Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca za ufundowanie nowej chorągwi procesyjnej z wizerunkiem drugiej patronki naszej parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którą poświęcił ks. biskup i również za ofiarę na seminarium. Wszystkim za obecność podczas wizytacji księdza biskupa.
 4. Za tydzień kolekta gospodarcza którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych.
 5. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 28 kwietnia. W tym dniu w Niepokalanowie odbędzie się ogólnopolskie spotkanie apostolatu Margaretka i osób modlących się za kapłanów. Koszt pielgrzymki 50 złotych. Zapisy w zakrystii.
 6. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela .

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1.04.2018 – 8.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1.04.2018 – 8.04.2018

 1. Życzenia Księży Biskupów.
 2. Do życzeń Księży Biskupów przyjmijcie drodzy parafianie i goście życzenia od swoich duszpasterzy: Niech Zmartwychwstały Chrystus, który wszystko zwycięża odnowi Naszą wiarę, nadzieję i miłość. Niech codzienne życie, pracę i wszystko, co czynimy opromienia chwała Zmartwychwstałego Pana.
 3. Dziś nie ma mszy świętej wieczornej. Jutro w poniedziałek wielkanocny, drugi dzień świąt kolekta na renowację katedry toruńskiej oraz składać będziemy ofiary do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Porządek mszy św. niedzielny.
 4. Składamy serdeczne podziękowania służbie liturgicznej- lektorom i ministrantom oraz ks. Dawidowi za przygotowanie i prowadzenie ceremonii, Panu organiście i Panu kościelnemu i wszystkim, którzy włączyli się w oprawę Triduum Paschalnego. Wszystkim ofiarodawcom kwiatów do Grobu Pańskiego, Panu kościelnemu za przygotowanie dekoracji świątecznej, Paniom Wiesławie Siatkowskiej, Grażynie Bińczyk i Gabrieli Cop za ułożenie kwiatów, wszystkim parafianom za czynny udział w Triduum Paschalnym. Również za dary ołtarza złożone w Wielki Czwartek – wspólnocie Żywego Różańca za dar nowego złotego ornatu. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro swoim błogosławieństwem.
 5. W środę 4 kwietnia odbędzie się wizytacja kanoniczna naszej parafii przez ks. biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla. Ks. Biskup o godz. 15.00 spotka się na modlitwie do Miłosierdzia Bożego z grupami działającymi w naszej parafii i pobłogosławi małe dzieci, o godz. 16.00 spotka się z Radą parafialną na plebanii, o godz.18.00 odprawi uroczystą Mszę świętą w intencji naszej parafii i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy serdecznie wszystkich wiernych do uczestnictwa w celebracjach liturgicznych z księdzem biskupem, nowym pasterzem naszej diecezji. Niech uczestnictwo w liturgii bierzmowania będzie okazją odnowienia przyrzeczeń wynikających z przyjęcia tego sakramentu.
 6. Za tydzień zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz zbiórka do puszek na cele dobroczynne.
 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela , oraz książka Wszystko o Wielkanocy po 10 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 25.03.2018 – 01.04.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ PALMOWĄ

25.03.2018 – 01.04.2018

 1. Dziś Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wchodzimy przeżywanie najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich. Dni te uobecniają misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Szczytem obchodów świąt wielkanocnych jest Triduum Paschalne. Rozpoczniemy je Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Jezusowi za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po ceremoniach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Czuwania i trwamy z Chrystusem modlącym się w Ogrójcu do godz. 22.00.

 1. W Wielki Piątek cały Kościół adoruje Krzyż Chrystusa, na którym zawisło „Zbawienie Świata”. Początek ceremonii o godz. 18.00.Po ceremoniach adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24.00. O godz.22.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale (w tym czasie okazja do spowiedzi świętej). Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Prosimy o przynoszenie kwiatów do grobu Pańskiego bez dekoracji do Wielkiego Piątku.

 1. Wielka Sobota to dzień naszego trwania przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 10.00. Święcenie pokarmów na wielkanocne stoły o godz. 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00(na święconkę dzieci mogą przynieść skarbonki CARITAS i złożyć przy grobie).Podczas święcenia pokarmów zbierać będziemy ofiary na organizację festynu parafialnego, który zaplanowaliśmy na 17 czerwca. Ceremonię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 i zakończymy procesją rezurekcyjną, dziękując Bogu za dzieło naszego odkupienia i wyznając wiarę w Boską Moc Jezusa wyrażoną w zmartwychwstaniu (na ceremonię przynosimy świece).

 1. Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego msze święte o godz. 7.30 z procesją wielkanocną wokół kościoła, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma mszy świętej wieczornej. Kolekta w Wielki Czwartek i świąteczna przeznaczona na zakup nowego nagłośnienia.

 1. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna nieczynna.

 1. Jest kolejny numer biuletynu parafialnego, w którym podany jest m.in. porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia. Ofiary za biuletyn na kolejny druk składamy do skarbonek.
 2. W zakrystii i domu parafialnym można jeszcze odbierać kartki do spowiedzi (w Wielkim Tygodniu spowiedź w parafiach w poniedziałek na Lotnisku, we wtorek ,,w Krzyżu’, w środę na Strzemięcinie ).

 1. W Wielki Piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych, którzy nie są zgłoszeni w comiesięcznych wizytach z Komunią Św. Chorych można zgłaszać do Wielkiego Czwartku.

 1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ oraz dla dzieci ,,Świat Misyjny’

 1. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową z Franciszkańskim Biurę Podróży Patron Trawel na Maltę -wyspę św. Pawła w dniach 22-29 wrzesień 2018 r. Koszt pielgrzymki 3590zł, program wisi w gablocie a bliższe informacje udziela ks. proboszcz.

 1. W środę po wieczornej mszy św. katecheza oraz pouczenie liturgiczne przed chrztem .

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 – 25.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

V TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

18.03.2018 – 25.03.2018

  1. To już piata niedziela Wielkiego Postu, która rozpoczyna pasyjny okres tego świętego czasu. Kościół zachęca nas do jeszcze gorliwszego rozważania Męki Pańskiej. Niech pomogą Nam w tym nabożeństwa pasyjne – Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15 oraz Droga Krzyżowa w przyszły piątek, którą odprawimy ulicami naszego miasta. W tym roku z Parafii Wniebowzięcia NMP do parafii Ducha Świętego. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tej publicznej modlitwie. Nasza parafia poniesie krzyż od stacji III DO stacji IV. W przyszły piątek w kościele Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o 17.30.
  1. W sobotę w naszej wspólnocie parafialnej spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami, po południu od godz. 16.00 do 18.00. Prosimy do tego czasu odbierać kartki do spowiedzi, dziś po mszach świętych w domu parafialnym i w zakrystii. Zachęcamy aby, skorzystać z sakramentu pojednania w tym czasie, aby z czystym sercem rozpocząć Wielki Tydzień od Niedzieli Palmowej. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w naszej parafii do świąt będzie ograniczona z powodu spowiadania kapłanów w sąsiednich parafiach.
  1. Za tydzień Niedziela Palmowa z poświęceniem palm na mszach świętych i procesją wokół kościoła na Sumie o godz. 9.30.
 1. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcjom, katechetom i nauczycielom za współpracę i pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży z naszych szkół.

 1. W Wieki Piątek do południa odwiedzać będziemy chorych z naszej parafii, którzy nie przyjmują comiesięcznej komunii chorych. Starszych i chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

  1. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego , w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  1. U ministrantów do nabycia Niedziela i inne czasopisma religijne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 – 18.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IV TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

11.03.2018 – 18.03.2018

 1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Serdecznie witamy ojca rekolekcjonistę ks. Grzegorza Bogdana – Dyrektora Centrum Caritas w Brodnicy. Otoczmy ojca rekolekcjonistę naszą modlitwą wypraszając dla niego potrzebne dary Ducha Świętego. Plan rekolekcji.

 1. W tym świętym czasie Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Szczególną formą jałmużny wielkopostnej niech będzie proponowany przez CARITAS zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 12 zł, które można nabyć w zakrystii i domu parafialnym.

 1. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę 24 marca przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu prosimy odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii i w domu parafialnym dzisiaj po mszach świętych oraz w tygodniu w godz. urzędowania.

 1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą drugiej niedzieli miesiąca.

 1. Pod chórem do nabycia kolejny numer Biuletynu Parafialnego z planem rekolekcji, za który składamy ofiarę na kolejny druk. U ministrantów natomiast do nabycia czasopisma religijne „Niedziela” i dla dzieci Świat misyjny”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 04.03.2018– 11.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

III TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

04.03.2018– 11.03.2018

 

 1. W tym świętym czasie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Formą jałmużny wielkopostnej niech będzie proponowany przez CARITAS zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 12 zł, które można nabyć w zakrystii i dziś domu parafialnym.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na nowe inwestycje w naszej parafii, którą polecamy ofiarności wiernych. Jest już gotowy kolejny witraż, który zostanie zamontowany na chórze przy sprzyjającej pogodzie. Przymierzamy się również do zakupu nowego nagłośnienia, które obecnie jest testowane w kościele.
 4. Za tydzień rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy. Podczas niedzielnych mszy świętych i w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00 nauka rekolekcyjna dla wszystkich. Jednocześnie odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze szkół z naszej parafii. Dzieci i młodzież poza wyznaczonym czasem na naukę w kościele będą miały zajęcia szkolne. Szczegółowy program rekolekcji wisi w gablocie, opublikowany będzie w nowym Biuletynie Parafialnym oraz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 5. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę 24 marca przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu prosimy odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii i domu parafialnym dziś po mszach św. i w tygodniu w godzinach urzędowania.
 6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz.17.45.
 7. Również w poniedziałek po wieczornej mszy św. posiedzenie Rady Duszpasterskiej i Gospodarczej w domu parafialnym. Radni zostaną zapoznani ze sprawozdaniem, które zostanie przedstawione ks. biskupowi przed wizytacją kanoniczną w naszej parafii. Prosimy o obecność wszystkich członków rady.
 8. U ministrantów do nabycia czasopisma religijne ,,Niedziela’’ i dla dzieci ,,Świat misyjny’’.
 9. Wspólnota młodzieżowa parafii na Mniszku zaprasza na Nocną Drogę Krzyżową 9 marca w piątek od godz.21.00. Wyjście na drogę z parkingu leśnego przy rondzie w pobliżu Carrefour a zakończenie w kościele św. Józefa w Mniszku. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 25.02.2018 - 04.03.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

II TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

25.02.2018 – 04.03.2018

 1. Trwamy w świętym czasie Wielkiego Postu. Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Szczególną formą jałmużny wielkopostnej niech będzie skarbonka wielkopostna dla dzieci, którą otrzymają na katechezie z przeznaczeniem na CARITAS jako szkoła formacji dzieci do podejmowania wyrzeczeń i dzielenia się z innymi. Dla dorosłych Caritas proponuje zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 12 zł, które można nabyć w zakrystii i domu parafialnym.

 1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek po mszach świętych na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes” wspierającą pracę polskich misjonarzy. Niech wsparcie tego dzieła będzie naszą jałmużną wielkopostną.

 1. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę 24 marca przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu prosimy odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii i w niedzielę po mszach św. domu parafialnym oraz w tygodniu w godz. urzędowania. Przypominamy, że Synod Diecezjalny, który jest organem ustanawiającym prawo diecezjalne poleca zachować zwyczaj kartek do spowiedzi wielkanocnej a fakt tej spowiedzi odnotować w kartotece parafialnej.

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy czwartek o 17.30 adoracja i modlitwy o powołania, pierwszy piątek spowiedź o 16.00 do 16.30 oraz od 17.30 do wieczornej mszy świętej, pierwszą sobotę adoracja i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej mszy św. do godz. 9.00.

 1. W czwartek spotkanie klubu seniora o godz. 16.00. Zapraszamy seniorów.

 1. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 1. U ministrantów do nabycia czasopisma religijne „Niedziela” oraz dla dzieci ,,Świat Misyjny’’, pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 18.02.2017- 25.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

18.02.2017- 25.02.2018

 1. Rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących.

 1. Za tydzień zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przeznaczona dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem ,,Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego’’. Niech wsparcie pracy misjonarskiej będzie okazją do złożenia ofiary jako jałmużny wielkopostnej.

 1. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w biurze parafialnym w godz. urzędowania i w zakrystii po mszach świętych. Synod diecezjalny, którego uchwały nas obowiązują poleca zachować zwyczaj kartek do spowiedzi i odbytą spowiedź wielkanocną odnotować w kartotece parafialnej.

 1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ i inne czasopisma religijne.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 11.02. 2018 - 18.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11.02. 2018 – 18.02.2018

 1. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziś, jutro i pojutrze od godz. 16.00 do 18.00. Od środy popielcowej rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Niech nasza adoracja będzie czasem modlitwy i pokuty jako zadośćuczynienie za grzechy.

 1. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Podczas Mszy św. o godz. 7.30, 9.30, 16.30 i 18.00 pokutny obrzęd posypania popiołem. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy (raz do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, aby jeszcze owocniej przeżywać święty czas pokuty w Kościele.

 1. W sobotę 17 lutego przypada czwarta rocznica śmierci Ks. proboszcza kanonika Janusza Majewskiego. Msza święta ofiarowana od parafian w Jego intencji wieczorem o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Podczas mszy świętej zbierzemy ofiary na kolejne msze święte miesięczne ofiarowane od parafian.

 1. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na kolektę budowlaną. W ubiegłym tygodniu zostało zamontowane nowe nagłośnienie w kościele. Do kwietnia będzie testowane aby poprawić słyszalność w naszej świątyni. Prosimy o wszelkie uwagi od was parafian odnośnie tej inwestycji, którą polecamy waszej ofiarności.

 1. W piątek o godz.19.45 w kościele „młodzieżowym” kolejne spotkanie młodych w cyku Pokolenie JPII. Zapraszamy serdecznie.

 1. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

 1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ i inne czasopisma religijne, a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.

 1. Oddział rejonowy PCK w Grudziądzu realizuje program ,,Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu-projekt rozwoju pomocy dla seniorów. W ramach projektu zaproszone są osoby starsze po 60 roku życia, które potrzebują wsparcia i to wsparcie jest nieodpłatne, opiekunów, którzy w ramach pomocy sąsiedzkiej będą pomagać, uzyskując wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę, oraz woluntariuszy którzy chcą pomagać z potrzeby serca. Bliższe informacje w gablocie.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Paniom które przygotowały wczorajsze spotkanie dla chorych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 04.02.2018 - 11.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

04.02.2018 – 11.02.2018

 1. W liturgii Kościoła za tydzień w niedzielę 11 lutego obchodzić będziemy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Będziemy przeżywali również Światowy Dzień Chorych, który jest zachętą do refleksji na temat naszej wrażliwości na osoby chore i ich potrzeby oraz do niesienia im konkretnej pomocy w powrocie do zdrowia lub, jeśli taka jest wola Boża, w godnym przeżywaniu doświadczenia cierpienia i śmierci. Jednocząc się ze wszystkimi chorymi z naszej wspólnoty parafialnej polecać ich będziemy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem zakończonym uroczystym błogosławieństwem na sposób lourdski. Msza św. i nabożeństwo w intencji chorych w sobotę o godz. 10.00. Po mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy stole w sali parafialnej.

 1. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

 1. Za tydzień kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. W tym tygodniu będzie montowane nowe nagłośnienie w kościele, za tydzień więc będziemy mogli, mamy taką nadzieję, ocenić zmianę na lepsze.

 1. W poniedziałek po rannej mszy świętej zapraszamy osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu dekoracji świątecznej w kościele.

 1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’ ’i , Nasza Arka’’ oraz czasopismo dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28.01.2018 - 04.02.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

28.01.2018 – 04.02.2018

 

 1. Zakończył się czas wizyt duszpasterskich czyli kolędy. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie, wspólną modlitwę, życzliwość i złożone ofiary. Kolędę przyjęto w 2.015 mieszkaniach na 3.316 zapisanych w kartotekach parafialnych.

 1. Bóg zapłać za ofiary budowlane składane podczas kolędy oraz wpłacane na konto parafialne przeznaczone na witraże do kościoła. Złożono kwotę prawie 44.000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Umowa z wykonawcą na kolejne dwa witraże została już podpisana, a pieniądze zabezpieczone na koncie parafialnym.

 1. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy w piątek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte świąteczne o godz. 7.30, 9.30, 16.30 i 18.00. Jest to dzień życia konsekrowanego, w którym modlimy się za siostry zakonne i zakonników oraz członków instytutów świeckich. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Podczas mszy świętych błogosławieństwo świec zwanych gromnicami. Z okazji tego święta poświęcenie świec komunijnych dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej na mszy o godz. 16.30.

 1. W tygodniu obchodzić będziemy w sobotę wspomnienie Św. Błażeja patrona chorób gardła, po mszy św. o godz. 8.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa błażejowego, które ma ochraniać od chorób gardła.

 1. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie członków wspólnoty Żywego Różańca i Margaretek.

 1. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie klubu seniora w sali parafialnej na które serdecznie zapraszamy.

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja i modlitwy o powołania o godz. 17.30, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej i msza święta, o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św. i również okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, w sobotę adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi po rannej mszy świętej.
 2. W poniedziałek o godz.17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Przypominamy, że od poniedziałku powraca msza św. wieczorna również kancelaria parafialna czynna po południu w czwartki i piątki od 16.00 do 17.30.

 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ i dla dzieci ,,Świat Misyjny’’ a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 21.01.2018 - 28.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21.01.2018 – 28.01.2018

 1. W czwartek zakończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech modlitwy o jedność chrześcijan, którzy ciągle potrzebują nawrócenia, stale nam towarzyszą aby Kościół „stanowił jedno” w Chrystusie.
 1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, w piątek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.
 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ i dla dzieci ,,Świat Misyjny’’
 1. W piątek 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, na mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do uroczystości Pierwszej Komunii.
 1. Do czwartku potrwa jeszcze wizyta duszpasterska.

Plan kolęd na najbliższe dni:

 

21 STYCZNIA niedziela – 14.00

 1. Proboszcz Sobieskiego 14 i 16
 2. Sławomir Kulerskiego 24
 3. Dawid Bałtucia 3 i 5

 

22 STYCZNIA poniedziałek – 16.00

 1. Proboszcz Rakowskiego 9
 2. Sławomir Kulerskiego 30
 3. Dawid Kulerskiego 26

 

23 STYCZNIA – środa – 16.00

 1. proboszcz Sobieskiego 8A
 2. Sławomir Sujkowskiego 1
 3. Dawid Sobieskiego 15

24 STYCZNIA – środa – 16.00

 1. Proboszcz Sobieskiego 23
 2. Sławomir Sobieskiego 21
 3. Dawid Sobieskiego 22

 

25 STYCZNIA czwartek – 16.00

 1. Proboszcz kolęda dodatkowa
 2. Sławomir Kruczkowskiego 17
 3. Dawid Sobieskiego 44

 

W czwartek 25 stycznia dodatkowa kolęda dla wszystkich , którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.01.2018 - 21.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

14.01.2018 – 21.01.2018

Od czwartku rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przeżywanego pod hasłem „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Kościół wzywa nas w tym czasie do szczególnej modlitwy o jedność chrześcijan, którzy ciągle potrzebują nawrócenia. Nieustannym zadaniem ekumenicznym jest stała modlitwa wszystkich ochrzczonych, aby „stanowili jedno”. Z okazji tego Tygodnia w Bazylice grudziądzkiej w środę 17 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się ekumeniczne nabożeństwo Słowa Bożego, na które serdecznie zapraszamy.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w środę wspomnienie św. Antoniego opata, w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, w przyszłą niedzielę Św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy.

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na kolektę budowlaną oraz za składane ofiary indywidualne na witraże podczas kolędy. Za tydzień kolekta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Bóg zapłać Paniom ze wspólnoty Żywego Różańca za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.

U ministrantów do nabycia Niedziela i czasopismo dla dzieci Świat misyjny.

Plan kolęd na najbliższe dni:

14 STYCZNIA – niedziela – 14.00

 1. Proboszcz Gąsiorowskiego 2 m 51-90
 2. Sławomir Kulerskiego 8
 3. Dawid Gąsiorowskiego 2 m 1-50

15 STYCZNIA – poniedziałek – 16.00

 1. Proboszcz Froelicha 12, 13
 2. Sławomir Sybiraków – domki
 3. Dawid Łęgi 1

16 STYCZNIA – wtorek – 16.00

 1. Proboszcz Sujkowskiego 4 i 6
 2. Sławomir Sobieskiego 42
 3. Dawid Sobieskiego 46

17 STYCZNIA – środa – 16.00

 1. Proboszcz Sobieskiego 7 i 9
 2. Sławomir Hubala 6 i Bołtucia 2
 3. Dawid Mastalerza 4

18 STYCZNIA – czwartek – 16.00

 1. Proboszcz Sobieskiego 6
 2. Sławomir Sobieskiego 40

19 STYCZNIA – piątek – 16.00

 1. Proboszcz Łęgi 5 m 51-85
 2. Sławomir Łęgi 5 m 1-50

20 STYCZNIA – sobota – 14.00

 1. Proboszcz Dębowe Wzgórze, Rataja i Mazowiecka
 2. Sławomir Łęgi 13
 3. Dawid Sujkowskiego 3 i 5

21 STYCZNIA – niedziela – 14.00

 1. Proboszcz Sobieskiego 14 i 16
 2. Sławomir Kulerskiego 24
 3. Dawid Bołtucia 3 i 5

22 STYCZNIA – poniedziałek – 16.00

 1. Proboszcz Rakowskiego 9
 2. Sławomir Kulerskiego 30
 3. Dawid Kulerskiego 26

23 STYCZNIA – wtorek – 16.00

 1. proboszcz Sobieskiego 8A
 2. Sławomir Sujkowskiego 1
 3. Dawid Sobieskiego 15

W czwartek 25 stycznia dodatkowa kolęda dla wszystkich , którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 07.01.2018 - 14.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

07.01.2018 – 14.01.2018

 

 1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy święto Chrztu Pańskiego uświadamiając sobie, że jako ochrzczeni jesteśmy „Dziećmi Bożymi” i nad każdym z nas Bóg wypowiedział słowa „ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. W liturgii Kościoła rozpocznie się czas zwykły, choć zwyczajowo w radości bożonarodzeniowej trwamy do święta Ofiarowania Pańskiego i do tego czasu śpiewamy kolędy.

 1. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe, osobiste ofiary składane podczas kolęd na kolejne witraże i malowanie kościoła. Przed świętami został zamontowany witraż pod chórem po lewej stronie z postacią świętego Michała Archanioła. Jego koszt wyniósł 4.500 zł.

 1. Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje w środę 10 stycznia od rana do godz. 13.30 zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pozbywając się niepotrzebnego sprzętu dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie. Zużyty sprzęt można składować od rana przy kościele od strony gabloty.
 2. U ministrantów do nabycia Niedziela i czasopismo dla dzieci Świat misyjny.

 1. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Przypominamy, ze kolędujemy w soboty i niedziele od godz. 14.00, w dni powszednie od godz. 16.00. W czasie kolęd biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy od godz. 11.00 do 12.00. Plan kolęd na najbliższy tydzień:

7 STYCZNIA – niedziela – godz. 14.00

 1. Proboszcz Sobieskiego 4 m 1-30
 2. Sławomir Sobieskiego 4 m 31-65
 3. Dawid Kulerskiego 3

8 STYCZNIA – poniedziałek – 16.00

 1. Proboszcz Kulerskiego 5
 2. Sławomir Mastalerza 2 m 41-75
 3. Dawid Mastalerza 2 m 1-40

9 STYCZNIA – wtorek – 16.00

 1. Proboszcz Bołtucia 6
 2. Sławomir Kulerskiego 4
 3. Dawid Hubala 3 i 4

10 STYCZNIA – środa – 16.00

 1. Proboszcz Sobieskiego 26
 2. Sławomir Kulerskiego 22
 3. Dawid Sobieskiego 13

11 STYCZNIA – czwartek – 16.00

 1. Proboszcz Sobieskiego 28
 2. Sławomir Sobieskiego 3
 3. Dawid Kruczkowskiego – domki, Konstytucji 3 Maja i Różanowicza

12 STYCZNIA – piątek – 16.00

 1. Sławomir Hubala 1
 2. Dawid Łęgi 11

13 STYCZNIA – sobota -14.00

 1. Proboszcz Kulerskiego 12 i 18
 2. Sławomir Sobieskiego 19
 3. Dawid Sybiraków 2

14 STYCZNIA – niedziela – 14.00

 1. Proboszcz Gąsiorowskiego 2 m 51-90
 2. ks. Sławomir Kulerskiego 8
 3. Dawid Gąsiorowskiego 2 m 1-50

15 STYCZNIA – poniedziałek – 16.00

 1. Proboszcz Froelicha 12, 13
 2. Sławomir Sybiraków – domki
 3. Dawid Łęgi 1

16 STYCZNIA – wtorek – 16.00

 1. Proboszcz Sujkowskiego 4 i 6
 2. Sławomir Sobieskiego 42
 3. Dawid Sobieskiego 46

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2017 - 07.01.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY

31.12.2017 – 07.01.2018

 1. Dziś niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzona jest jako święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Za wstawiennictwem świętej rodziny z Nazaretu modlimy się w intencji naszych rodzin by były silne wiarą i wzajemną miłością. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 2. W liturgii Kościoła obchodzimy dziś również wspomnienie Świętego Sylwestra, jutro w poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Msze święte w porządku niedzielnym. Uroczystość ta jako święto nakazane, zobowiązuje nas do uczestniczenia we mszy świętej.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św. W pierwszą sobotę po porannej mszy adoracja i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Dziś wieczorem na zakończenie starego roku adoracja dziękczynna od godz. 17.00 i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego oraz msza św. o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek.
 6. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywanym Świętem Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to uroczystość nakazana i mamy obowiązek uczestniczenia w liturgii mszy świętej. Msze święte w porządku niedzielnym. Idąc za przewodem gwiazdy, kierując się wiarą, która wskazuje nam drogę do Boga pragniemy wraz z mędrcami oddać pokłon Zbawicielowi Świata. Wraz z całym Kościołem składamy ofiary na misje, za które już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy. Kredą na znak błogosławieństwa znaczymy drzwi naszych mieszkań wpisując pierwsze litery imion trzech króli i rok bieżący (K+M+B+2018).
 7. Przypominamy, że rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników.

Plan kolęd na najbliższe dni:

2 STYCZNIA – wtorek

 1. Proboszcz Froelicha 15
 2. Sławomir Sobieskiego 30
 3. Dawid Sobieskiego 20

 

3 STYCZNIA środa

 1. Proboszcz Sobieskiego 17
 2. Sławomir Kulerskiego 28
 3. Dawid Sobieskiego 52

 

4 STYCZNIA – czwartek

 1. Proboszcz Hubala 2
 2. Sławomir Sobieskiego 50
 3. Dawid Sobieskiego 32

 

5 STYCZNIA piątek

 1. Sławomir Kulerskiego 20 m 52-91
 2. Dawid Kulerskiego 20 m 1-51

 

6 STYCZNIA sobota

 1. Sławomir Sobieskiego 8
 2. Dawid Sobieskiego 18

 

7 STYCZNIA niedziela

 1. Proboszcz Sobieskiego 4 m 1-30
 2. Sławomir Sobieskiego 4 m 31-65
 3. Dawid Kulerskiego 3

 

8 STYCZNIA poniedziałek

 1. Proboszcz Kulerskiego 5
 2. Sławomir Mastalerza 2 m 41-75
 3. Dawid Mastalerza 2 m 1-40

 

9 STYCZNIA wtorek

 1. Proboszcz Bałtucia 6
 2. Sławomir Kulerskiego 4
 3. Dawid Hubala 3 i 4

 

Od poniedziałku do piątku kolędujemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 1. Drodzy parafianie i goście przyjmijcie od nas waszych duszpasterzy serdeczne życzenia świąteczne. Niech w Waszych sercach zamieszka radość i pokój, niech na wasze rodziny spłynie obfitość łask Bożych. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Słowo, które stało się Ciałem zamieszka prawdziwie w Waszych domach, rodzinach i sercach. Szczęść Boże Wam wszystkim. Bóg zapłać również za życzenia od Was parafian pod naszym adresem, za waszą życzliwość i okazywane dobro.
 1. Dziś msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie będzie mszy świętej wieczornej. Zapraszamy z dziećmi dzisiaj po południu na rodzinne nawiedzenie żłóbka. Boczne drzwi do kościoła będą otwarte.
 1. Jutro w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, msze święte w porządku niedzielnym. Ofiary składane jutrzejszego dnia przeznaczone są na renowację Katedry Toruńskiej. Tego dnia również zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na potrzeby misyjne. Natomiast w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 1. W przyszłą niedzielę na zakończenie starego roku adoracja dziękczynna od godz. 17.00 i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego oraz msza św. o godz. 18.00.
 1. U ministrantów do nabycia świąteczny numer ,,Niedzieli’’ z kalendarzem na przyszły rok i płytą z kolędami.
 1. Po świętach od środy 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek. Podczas kolędy, zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o dodatkowe ofiary budowlane. Zaplanowaliśmy na 2018 rok kolejne witraże oraz malowanie naszej świątyni. Ofiary w kopertach przeznaczone na te cele podpiszmy wraz z adresem. Nazwiska ofiarodawców wpiszemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców witraży do naszego kościoła.
 1. Plan kolęd 2017/2018:
 1. 27 GRUDZIEŃ – środa – 16.00
 2. proboszcz Kulerskiego 16
 3. Sławomir Kulerskiego 6
 4. Dawid Sobieskiego 54
 1. 28 GRUDZIEŃ – czwartek – 16.00
 2. Proboszcz Kulerskiego 14
 3. Sławomir Kulerskiego 10
 4. Dawid Kulerskiego 2
 1. 29 GRUDZIEŃ – piątek – 16.00
 2. Proboszcz Sujkowskiego 2
 3. Sławomir Kulerskiego 7
 4. Dawid Rakowskiego 7
 1. 30 GRUDZIEŃ – sobota – 14.00
 2. Sławomir Bołtucia 1
 3. Dawid Sobieskiego 36 i 38
 1. 2 STYCZNIA – wtorek – 16.00
 2. Proboszcz Froelicha 15
 3. Sławomir Sobieskiego 30
 4. Dawid Sobieskiego 20
 1. 3 STYCZNIA – środa – 16.00
 2. Proboszcz Sobieskiego 17
 3. Sławomir Kulerskiego 28
 4. Dawid Sobieskiego 52

Od poniedziałku do piątku kolędować będziemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy od 11.00 do 12.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 24.12.2016 - 31.12.2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

IV NIEDZIELĘ ADWENTU

24.12.2016 –  31.12.2016

 1. To już ostatnia niedziela adwentu i jednocześnie wigilia świąt Bożego Narodzenia. DZIŚ NIE MA MSZY WIECZORNEJ. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy, aby w gronie rodziny i najbliższych podzielić się opłatkiem, spożyć tradycyjne postne potrawy i wspólnie śpiewać kolędy. Uroczysta Pasterka Bożonarodzeniowa o północy. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. podczas pasterki mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we mszy św. w dzień Bożego Narodzenia. W poniedziałek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. o godz. 07.30. 9.30, 11.00 i 12.30 (nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00). Natomiast w poniedziałek w drugi dzień świąt msze św. w porządku niedzielnym.

 1. U ministrantów do nabycia „Niedziela’’ ze świątecznym dodatkiem; płytą z kolędami i kalendarzem na przyszły rok w cenie 10 zł. Polecamy również album na prezenty,, Kościoły diecezji toruńskiej’’ w cenie 80 zł.

 1. Składamy serdeczne podziękowania Panu Kościelnemu i wszystkim przybyłym osobą za dekorację świąteczną naszej świątyni.

 1. Po świętach od środy 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek. Podczas kolędy, zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o dodatkowe ofiary na witraże do naszej świątyni. Zaplanowaliśmy również na 2018 rok malowanie kościoła. Ofiary w kopertach przeznaczone na te cele podpiszmy wraz z adresem. Nazwiska ofiarodawców wpiszemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców naszego kościoła.

 1. Plan kolęd 2017/2018

  27 GRUDZIEŃ – środa – 16.00
  ks. proboszcz Kulerskiego 16
  ks. Sławomir Kulerskiego 6
  ks. Dawid Sobieskiego 54

28 GRUDZIEŃ – czwartek – 16.00
ks. Proboszcz Kulerskiego 14
ks. Sławomir Kulerskiego 10
ks. Dawid Kulerskiego 2

29 GRUDZIEŃ – piątek – 16.00
ks. Proboszcz Sujkowskiego 2
ks. Sławomir Kulerskiego 7
ks. Dawid Rakowskiego 7

30 GRUDZIEŃ- sobota – 14.00
ks. Sławomir Bołtucia 1
ks. Dawid Sobieskiego 36 i 38

2 STYCZEŃ – wtorek – 16.00
ks. Proboszcz Froelicha 15
ks. Sławomir Sobieskiego 30
ks. Dawid Sobieskiego 20

Od poniedziałku do piątku kolędować będziemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy od 11.00 do 12.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 17.12.2017 - 24.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

III NIEDZIELĘ ADWENTU

17.12.2017 – 24.12.2017

  1. To już trzecia niedziela adwentu i jednocześnie ostatni tydzień adwentu. W przyszłą czwartą niedzielę adwentu już wigilia świąt Bożego Narodzenia, dlatego w liturgii słyszymy zachętę „radujcie się zawsze w Panu”. Ta radość płynie ze świadomości, że „Pan jest blisko”.
  1. Przypominamy o mszach świętych roratnich, które odprawiamy dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.
  1. Zapraszamy w tym tygodniu na spowiedź adwentową z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii we wtorek 19 grudnia po południu od godz. 16.00 do 18.00. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty, aby w pełni przeżywać świąteczną radość z Narodzenia Pańskiego. Do świąt księża będą spowiadać w sąsiednich parafiach, zachęcamy więc, aby w tym dniu skorzystać ze spowiedzi świętej.
  1. W środę w sali parafialnej spotkanie opłatkowe o 16.30 dla służby liturgicznej i scholi parafialnej a po wieczornej mszy św. spotkanie opłatkowe dla radnych parafialnych , przedstawicieli grup i osób czynnie zaangażowanych życie parafii. Zapraszamy serdecznie.
  1. W sali parafialnej do nabycia świece wigilijne „Dzieło Pomocy CARITAS” w cenie 6 zł mała oraz karty świąteczne.
  1. Panowie organista i kościelny zakończyli chodzenie z opłatkiem wigilijnym. Jeśli z różnych powodów nie mamy jeszcze opłatka to można zgłosić się do Panów osobiście, aby go nabyć.
  1. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
  1. Z okazji 25-lecia naszej diecezji został wydany album Kościoły naszej Diecezji. Album zawiera opis i zdjęcia wszystkich kościołów z terenu diecezji toruńskiej, wydanych na papierze kredowym w twardej oprawie. Cena albumu w sprzedaży promocyjnej wynosi 80 zł [ 120zł w księgarniach].Polecamy tę pozycję na świąteczne prezenty. Do nabycia w zakrystii i dziś w sali parafialnej.
  1. W środę po porannych roratach zapraszamy chętne osoby do pomocy przy dekoracji świątecznej naszej świątyni.
  1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’, dla dzieci czasopismo misyjne a pod chórem kolejny numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary przeznaczone na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 10.12.2017 - 17.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

II NIEDZIELĘ ADWENTU

10.12.2017 – 17.12.2017

 1. Dzisiaj w drugą niedzielę adwentu Kościół w Polsce wspiera modlitwą i ofiarami Kościół na Wschodzie. Jest to akcja organizowana przez Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski mający na celu niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom Kościoła w krajach Europy Wschodniej. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na ten cel.
 1. W liturgii kościoła drugiego tygodnia Adwentu obchodzić będziemy w środę wspomnienie św. Łucji, w czwartek św. Jana od Krzyża.
 1. Przypominamy o roratach, które odprawiamy dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, natomiast dla dzieci w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci do licznego udziału w tych mszach świętych z lampionami, które są znakiem naszego adwentowego czuwania.
 1. W domu parafialnym po mszach świętych można nabyć świece wigilijne „Dzieło pomocy Caritas” w cenie 6 zł – mała, 12 zł – duża oraz karty świąteczne z naszym kościołem. Również w tygodniu w zakrystii.
 1. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na tacę budowlaną.
 1. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
 1. W piątek 15 grudnia w kościele Wniebowzięcia MB o godz. 19.30 kolejne spotkanie dla młodych ,,Pokolenia JP II’’. Zapraszamy młodzież do udziału.
 1. Za tydzień w niedziel w parafii św. Mikołaja po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
 1. U ministrantów do nabycia „Niedziela”. Polecamy prasę katolicką.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 3.12.2017 - 10.12.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

I NIEDZIELĘ ADWENTU

3.12.2017 – 10.12.2017

 1. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok kościelny pierwszą niedzielą adwentu. Adwent jest dla nas radosnym czasem przygotowania do spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem w tajemnicy Bożego Narodzenia.
 1. Wyrazem naszego adwentowego oczekiwania niech będzie udział we mszach świętych roratnich. Roraty dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci z lampionami będą uroczyście wprowadzane do Kościoła, również otrzymają w poszczególne dni elementy układanki. W czasie adwentu nie ma mszy św. o godz. 8.00.
 1. Za tydzień w niedzielę 10 grudnia w katedrze toruńskiej odbędzie się uroczysty ingres nowego biskupa diecezjalnego naszej diecezji ks. bp Wiesława Śmigla. Do udziału w uroczystości zaproszeni są wszyscy diecezjanie.
 1. Wspólnota młodzieżowa zaprasza na czuwanie modlitewne w intencji nowego Pasterza Diecezji w piątek 8 grudnia o godz.19.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w poniedziałek wspomnienie Świętej Barbary,w środę św. Mikołaja- odpust w bazylice grudziądzkiej, w czwartek wspomnienie św. Ambrożego, w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z okazji tego święta za tydzień w niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych o godz. 11.00.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca-modlitwy o powołania o godz. 17.30.
 1. Klub seniora zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16.00.
 1. Za tydzień kolekta gospodarcza na inwestycje w parafii którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych.
 1. Od dziś można nabyć świece wigilijne „Dzieło pomocy Caritas” w cenie 6 zł – mała, 12 zł – duża oraz kartki świąteczne z naszym kościołem w domu parafialnym i w tygodniu w zakrystii.
 1. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na paczki świąteczne dla dzieci. Natomiast w przyszłą niedziele zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wchodzie.
 1. Osoby chętne, które pragną włączyć się w przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i organizację wigilii parafialnej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po wieczornej mszy świętej.
 1. Zapraszamy osoby chętne do przyjmowania kolędników misyjnych w swoich rodzinach o zapisywanie się w zakrystii lub u katechetów.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIV NIEDZIELĘ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2017 - 03.12.201

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XXXIV NIEDZIELĘ

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2017 – 03.12.2017

  1. Dzisiejszą niedzielą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok liturgiczny. W centrum liturgii staje Chrystus jako Król Wszechświata, który powołał nas do swojego Królestwa. Natomiast w przyszłą niedzielę rozpoczniemy już Adwent i nowy rok kościelny.

  1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę po porannej mszy św. adoracja i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

  1. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej.

  1. Za tydzień w pierwszą niedziele adwentu zbiórka ofiar do puszki na paczki świąteczne dla dzieci. Również będą już do nabycia świece wigilijne dzieło pomocy Caritas.

  1. Dzisiejszej niedzieli na sumie została uroczyście powołana nowa Rada Duszpasterska i Gospodarcza naszej parafii. Radę Duszpasterską tworzą liderzy grup działających w naszej parafii i są to; Jan Reiwald, Grażyna Bińczyk, Wiesława Siatkowska, Barbara Bongalska, Anna Skowrońska, Ryszard Kamiński, Magdalena Rombalska, Grażyna Szynkielewicz, Teresa Remacka, Andrzej Zaremba oraz księża wikariusze. Do Rady Gospodarczej należą; Andrzej Świebodziński, Piotr Makowski, Zdzisław Łagoda, Tomasz Obarski.

  1. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.

  1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ .

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2017 R.

XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

19.11.17 – 26.11.2017

1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego, niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Sumy odmówimy akt zawierzenia Jezusowi Królowi Wszechświata.

2. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na Seminarium Duchowne w Toruniu.

3. Za tydzień podczas sumy zostanie uroczyście powołana nowa Rada Duszpasterska i Gospodarcza naszej Parafii. Rada parafialna powoływana jest na okres 5 lat. Wielu członków poprzedniej rady wyprowadziło się z naszej parafii dlatego istnieje konieczność powołania nowych świeckich współpracowników proboszcza. Radni parafii mają wspierać proboszcza w działalności duszpasterskiej i gospodarczej. Rada ma głos doradczy a radni według Statutów Synodu Diecezji Toruńskiej są powoływani przez proboszcza na podstawie jego własnego rozeznania i potrzeb parafii. Za tydzień byli i nowi członkowie Rady otrzymają nominację na kolejną kadencję i złożą uroczyste przyrzeczenie.

4. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski przygotowała akcję informacyjno- edukacyjną ,,Nie zabijaj’’.

5. W niedzielę 26 listopada o godz. 11.30 w kościele św. Andzrzeja w Pieńkach Królewskich odprawiona zostanie msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin.

6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ oraz czasopismo dla dzieci ,,Świat Misyjny’’, pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego, za który składamy ofiary przeznaczone na kolejny druk.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą 12.11.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA
XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
12.11.17 – 19.11.2017

1. Przeżywany dziś 9 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i ustanie prześladowań. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców. Pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych Braciach i Siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Bóg zapłać za składane dziś ofiary do puszek, którymi włączyliśmy się w pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Dzięki tym ofiarom Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom prześladowanym i wszystkim tym, którzy cierpią głód, choroby, którzy zostali pozbawieni swoich domów, czy też w różny sposób są prześladowani.

2. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na tacę budowlaną oraz za ofiary indywidualne składane w kopertach na nowe inwestycje. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Toruniu.

3. Dzisiejszej niedzieli na mszy św. porannej został poświęcony opłatek wigilijny. Poświęcone opłatki rozniosą do naszych domów Pan Kościelny Andrzej Zaremba i Pan Organista Janusz Popaszkiewicz . Składając ofiarę za opłatek wyrażamy naszą wdzięczność Panom za pracę i poświęcenie na rzecz naszej parafii.

4. Zapraszamy młodzież na spotkanie ,,Pokolenie Jana Pawła II’’ które odbędzie się w piątek, 17 listopada, o godz.19.30 w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Grudziądzu.

5. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ oraz czasopismo dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 05.11.2017– 12.11.2017

 1. W tym tygodniu w sobotę przypada Święto narodowe Rocznica Odzyskania Niepodległości. Jest to jednocześnie dzień modlitw w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte świąteczne o godz. 8.00 dodatkowa msza św. o 9. 30 w intencji Ojczyzny i o 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.

 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z okazji obchodzonego już po raz 9 w naszej Ojczyźnie Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ideą tego dnia jest informowanie wiernych, że każdego dnia giną w świecie nasi Bracia i Siostry, ponieważ są chrześcijanami. Chcemy się za Nich modlić oraz o ile to możliwe wspierać materialnie. W tym roku Dzień Solidarności poświęcony jest prześladowanym za wiarę chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Naszą ofiarą chcemy wspierać tych, którzy cierpią głód, choroby, którzy zostali pozbawieni swoich domów, czy też w różny sposób są prześladowani za to, że wyznają wiarę w Chrystusa.

 3. Kolekta przyszłej niedzieli to specjalna kolekta budowlana. Polecamy ją pamięci i ofiarności wiernych. Jak obiecuje wykonawca w najbliższym czasie zakończą się prace przy podbitce dachowej kościoła a jako uwieńczenie tych prac zastanie zamontowany na szczycie kościoła 3 metrowy krzyż aby jeszcze bardziej podkreślić sakralność budynku kościoła. Koszt podbitki dachowej wyniesie około 30.000 złotych. Prosimy o ofiarność na ten cel dziękując jednocześnie za wspieranie wszystkich inwestycji dzięki którym nasza świątynia pięknieje z dnia na dzień.

 4. Również w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 9.30 msza święta za zmarłych nauczycieli i pracowników szkół pracujących na terenie naszej parafii.

 5. W poniedziałek o godz. 17.30 różaniec i wypominki za zmarłych.

 6. W czwartek spotkanie klubu seniora o godz. 16.00 w sali parafialnej. Zapraszamy.

 7. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary do puszki przeznaczone na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY 29.10.2017 – 05.11.2017

 1. W liturgii Kościoła w środę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Msze św. w porządku niedzielnym, bez mszy św. o godz. 12.30. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych winniśmy uczestniczyć we mszy św. a nie tylko być na cmentarzu. Nie zapominajmy o modlitwie wypominkowej i ofierze mszy świętej za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki do wypominek. Zaznaczmy na kartkach czy są to wypominki roczne i ich godzinę, czy jednorazowe, czy msza zbiorowa za zmarłych, którą odprawimy w dzień Zaduszny o godz. 18.00.
 2. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu farnym msza św. w kaplicy o godz. 14.00 a następnie procesja żałobna o godz.14.45.
 3. W czwartek Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte o 7.30, 9.30, 16.30 i 18.00. Jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. O godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych. O godz. 17.45 odczytamy kartki z polecanymi zmarłymi w tej ofierze mszy św. Wypominki jednorazowe odmawiane będą od piątku do przyszłego poniedziałku z modlitwą różańcową za zmarłych o godz. 17.30. W tych dniach { 1 i 2 listopada } będzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie Kościoła, Komunia Św. i modlitwy w intencji Ojca Świętego). W dniach od 1 do 8 listopada codziennie jeden raz za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek.
 5. Klub seniora zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16.00.
 6. Z inicjatywy grup modlitewnych z naszej parafii odprawiane są w miesiącu listopadzie msze święte za dusze potrzebujące pomocy. Można włączyć się swoją ofiarą do tej cennej modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy aby pomóc duszom potrzebującym pomocy. Ofiary na tę mszę zbiera Pani zelatorka Teresa Dąbrowska.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 wystawienie i modlitwy za zmarłych, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie N. Sakramentu, okazja do spowiedzi, o 17.30 różaniec za zmarłych i msza św. o godz. 18.00, w sobotę po porannej mszy św. adoracja i nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. U ministrantów do nabycia „Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 15.10.2017 – 22.10.2017

1. Trwamy w miesiącu październiku, zapytajmy siebie ile razy w tym miesiącu wzięliśmy do ręki różaniec, aby polecać się Bogu i wraz z Maryją uwielbiać Jezusa. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30.

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę Św. Łukasza Ewangelisty, w piątek św. Jana Kantego, w sobotę Błogosławionego Jakuba Strzemię.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby misji. Polecamy ją ofiarności wiernych.

4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę budowlaną.

5. W piątek 20 października o godz. 19.30 w parafii Św. Maksymiliana na Strzemięcinie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Pokolenie JPII. Zapraszamy młodzież do licznego udziału.

6. Zbliża się listopad pomyślmy więc o naszych zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki do wypominek. Zaznaczmy na kartkach czy są to wypominki roczne i ich godzinę, czy jednorazowe, czy msza zbiorowa za zmarłych, którą odprawimy w dzień Zaduszny o godz. 18.00. Wypominki roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed mszą poranną i Sumą. W tych wypominkach wspominajmy naszych najbliższych zmarłych. Natomiast wypominki jednorazowe odczytane będą w tygodniu po Wszystkich Świętych przed wieczorną mszą z modlitwą różańcową za zmarłych.

7. W dzisiejszą niedzielę w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych dla Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego. Liczy się obecnych w kościele oraz ilość przystępujących do komunii świętej.

8. U ministrantów do nabycia Niedziela i inne czasopisma religijne oraz w zakrystii książka bogato ilustrowana wydana z okazji 25 lecia naszej diecezji w cenie 35 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 08.10.2017 – 15.10.2017

 1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy w naszej Ojczyźnie XVI Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją ”. Z tej okazji w całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, z której dochód przeznaczony jest na pomoc stypendialną dla dzieci i młodzieży z najuboższych regionów Polski. Bóg zapłać za ofiary do puszek na ten cel.

 2. Trwamy w miesiącu październiku. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w modlitwie różańcowej w naszej świątyni. Pamiętajmy także, aby w naszych rodzinach, wspólnie odmawiać choćby dziesiątkę różańca i w ten sposób uczyć dzieci tej pięknej modlitwy. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30.

 3. Za tydzień kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Zakończyły się prace wokół kościoła z wygranego budżetu obywatelskiego, polegające na położeniu kostki polbrukowej. Na koszt parafii zwiększono zakres prac o teren przy garażach i chodnika od strony domu parafialnego. Koszt tej inwestycji wyniósł 45.000 zł. Na ten cel, w miarę możliwości, prosimy hojną ofiarę bądź o ile to możliwe o indywidualne ofiary budowlane w kopertach z podpisem ofiarodawców. Zamontowany został również czwarty witraż z zaplanowanych na ten rok, ufundowany w całości przez młodą Rodzinę z naszej parafii, której składamy w imieniu całej wspólnoty parafialnej serdeczne Bóg zapłać. Koszt wszystkich czterech witraży wyniósł 64000 zł. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym hojnie nasze inwestycje budowlane składamy jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

 1. Bóg zapłać wszystkim parafianom za obecność na odpuście parafialnym oraz za złożone dary ołtarza, szczególnie pielgrzymom ostatniej pielgrzymki za ofiarowany nowy zielony ornat. Również serdeczne podziękowania paniom za sprzątanie kościoła, panu Kościelnemu za dekorację.

 1. Parafia na Lotnisku zaprasza 13 w piątek na uroczystości odpustowe związane z obchodami 100 rocznicy objawień fatimskich ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Program odpustu w gablocie.

 1. U ministrantów do nabycia prasa katolicka „Niedziela”, Nasza arka i dla dzieci ,, Świat misyjny’’, pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary przeznaczoną na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 01.10.2017 – 08.10.2017

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po mszach św. możliwość uczczenia relikwi św. Teresy. Gościmy zespół z Krzemięca na Ukrainie który uświetnia nasz odpust. Po mszach możliwość zakupienia płyt zespołu.

 2. Rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas, w którym gromadzimy się w świątyniach na modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej modlitwie w naszej świątyni. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 w łączności z mszą św. wieczorną. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej również w naszych rodzinach. Niech odmówienie wspólnie choćby dziesiątki różańca będzie wyrazem naszej miłości do Matki Bożej. Dzieci dla zachęty otrzymają układankę różańcową.

 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, w pierwszy czwartek miesiąca różaniec w intencji powołań, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej , adoracja od godziny 17.00 i nabożeństwo różańcowe.

 4. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie Klubu Seniora.

 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej. Tego dnia organizowana jest akcja ,,Różaniec do granic’’. Udział w wielkiej modlitwie różańcowej potwierdziło 21 diecezji granicznych w 300 kościołach stacyjnych w całym kraju. Z Grudziądza organizowany jest wyjazd do Krynicy Morskiej o godz.8.00 z parkingu przy Mac Donaldzie. Zapisy pod numerem tel 793933177. Koszt 35 zł. Dla tych którzy chcą się włączyć w modlitwę różańcową za naszą Ojczyznę o godz. 14.00 różaniec w kościele lub jeśli dopisze pogoda to w naszym ogrodzie.

 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. W całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, z której dochód przeznaczony jest na pomoc stypendialną dla dzieci i młodzieży z najuboższych regionów Polski. Bardzo prosimy o ofiary do puszek na ten cel, jednocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za Świętego Jana Pawła II.

 7. Dziś po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej.

 8. U ministrantów do nabycia Niedziela.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17.09.2017 – 24.09.2017

 1. Słowo Biskupa Toruńskiego z okazji 25-lecia Caritas Diecezji Toruńskej.
 2. Z okazji rocznicy powstania Caritas organizuje zbiórkę żywności w ramach akcji ,,Kromka chleba dla sąsiada’’,która odbędzie się we wtorek 19 września w wybranych sklepach Biedronka w godz. od 15.00-20.00. Produkty żywnościowe będzie można również złożyć w kościele do przygotowanych pojemników. Również z okazji rocznicy za tydzień zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia Caritas naszej diecezji.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy, w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski, w środę wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy, w czwartek święto Św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w sobotę wspomnienie Św. Ojca Pio.
 4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, które kształci przyszłych kapłanów do pracy w naszej diecezji.
 5. W przyszła niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy dzieci przedszkolne wraz z rodzicami na rozpoczęcie roku przedszkolnego. Na tej mszy św. oprawę liturgiczną przygotowuje Przedszkole Tom Bombadil.
 6. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace finansowane z wygranego budżetu obywatelskiego, polegające na położeniu kostki brukowej wokół kościoła. Prace obejmują tylko chodnik wokół kościoła. Pozostały teren przy garażach oraz chodnik od strony domu parafialnego to inwestycja na koszt parafii, która wyniesie 42.000 zł. Na ten cel, w miarę możliwości, prosimy o indywidualne ofiary budowlane w kopertach z podpisem ofiarodawców.
 7. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed wieczorną mszą św.
 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Wambierzyc i Wrocławia w dniach 28-30września. Można się zapisać w zakrystii. Osoby zapisane prosimy o dokonanie całości wpłaty.
 9. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 09.04.2017 – 16.04.2017

 1. Dziś Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Wchodzimy przeżywanie najstarszych i najważniejszych świąt chrześcijańskich. Dni te uobecniają misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Szczytem obchodów świąt wielkanocnych jest Triduum Paschalne. Rozpoczniemy je Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu dziękujemy Jezusowi za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po ceremoniach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Czuwania i trwamy z Chrystusem modlącym się w Ogrójcu do godz. 22.00.

 2. W Wielki Piątek cały Kościół adoruje Krzyż Chrystusa, na którym zawisło „Zbawienie Świata”. Początek ceremonii o godz. 18.00. Po ceremoniach adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24.00. O godz.22.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale (w tym czasie okazja do spowiedzi świętej). Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Kwiaty do grobu można przynosić bez dekoracji do Wielkiego Piątku.

 3. Wielka Sobota to dzień naszego trwania przy Grobie Pańskim. Adoracja od godz. 10.00. Święcenie pokarmów na wielkanocne stoły o godz. 12.00, 15.00, 16.00 i 17.00 (podczas święconki dzieci mogą przynieść skarbonki CARITAS i złożyć przy grobie).Podczas święcenia pokarmów zbierać będziemy ofiary na organizację festynu parafialnego z okazji 30 -lecia parafii , który zaplanowaliśmy na 18 czerwca. Ceremonię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 i zakończymy procesją rezurekcyjną, dziękując Bogu za dzieło naszego odkupienia i wyznając wiarę w Boską Moc Jezusa wyrażoną w zmartwychwstaniu (na ceremonię przynosimy świece).Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego msze święte o godz. 7.30 z procesją wielkanocną wokół kościoła, 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma mszy świętej wieczornej.

 4. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna nieczynna.

 5. Jest kolejny numer biuletynu parafialnego, w którym podany jest m.in. porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia. Ofiary za biuletyn na kolejny druk składamy do skarbonek.

 6. W zakrystii i domu parafialnym można nabyć paschaliki świąteczne i jeszcze kartki do spowiedzi (w Wielkim Tygodniu spowiedź w parafiach w poniedziałek na Lotnisku, we wtorek ,,w Krzyżu’, w środę na Strzemięcinie).

 7. W Wielki Piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych, którzy nie są zgłoszeni w comiesięcznych wizytach z Komunią Św. Chorych można zgłaszać do Wielkiego Czwartku.

 8. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15.

 9. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ oraz dla dzieci ,,Świat Misyjny’

 10. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 20 maja. W tym dniu w Licheniu jest zlot orkiestr dętych, więc zapewne będzie możliwość wysłuchania nie jednego koncertu. Koszt pielgrzymki 35 złotych. Zapisy w zakrystii.

 11. W sobotę nasz parafianin, długoletni lektor, pan Paweł Nastrożny został przez biskupa ustanowiony do posługi stałego akolity. Jako świecki szafarz będzie mógł udzielać komunii świętej wiernym. Panu Pawłowi gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa w spełnieniu tej służby w Kościele.

 12. W środę po wieczornej mszy św. katecheza przed chrztem oraz pouczenie liturgiczne dla wyznaczonych panów na Wielki Czwartek do mycia nóg.

 13. Przypominamy, że do 16 kwietnia można oddać głos na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego naszego miasta. Z inicjatywy grupy parafian złożone zostały dwa projekty; na budżet osiedlowy- o nazwie ,,Remont chodnika w ogrodzie Świętej Katarzyny’’ nr.zadania 5\2017 oraz projekt ogólnomiejski o nazwie ,,Budowa pomnika ,,WIEŻA WOLNOŚCI’’wotum mieszkańców Grudziądza na 100- rocznicę powrotu ziem polskich do macierzy’’nr.zadania 78\2017. Każdy z mieszkańców naszego osiedla może oddać jeden głos na te projekty głosując przez internet lub w punktach wyznaczonych przez miasto- u nas na osiedlu w Filii Biblioteki Miejskiej na ulicy Łęgi 2. Zachęcamy gorąca do oddania głosu, dzięki którym pozyskamy środki na kolejne inwestycje. Jeśli uda nam się wygrać głosowanie nasz kościół i teren wokół kościoła będą jeszcze piękniejsze. Niech oddanie głosu będzie naszym małym prezentem dla parafii, która w tym roku świętuje swoje 30-lecie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 02.04.2017 – 09.04.2017

 1. To już piata niedziela Wielkiego Postu, która rozpoczyna pasyjny okres tego świętego czasu. Kościół zachęca nas do jeszcze gorliwszego rozważania Męki Pańskiej. Niech pomogą Nam w tym nabożeństwa pasyjne – Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15 oraz Droga Krzyżowa w przyszły piątek, którą odprawimy ulicami naszego miasta. W tym roku z Parafii na Lotnisku do parafii Wniebowzięcia NMP. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tej publicznej modlitwie. W przyszły piątek w kościele Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o 17.30.

 2. W sobotę w naszej wspólnocie parafialnej spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami, po południu od godz. 16.00 do 18.00. Prosimy do tego czasu odbierać kartki do spowiedzi, dziś po mszach świętych w domu parafialnym i w zakrystii. Zachęcamy aby, skorzystać z sakramentu pojednania w tym czasie by z czystym sercem rozpocząć Wielki Tydzień od Niedzieli Palmowej. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w naszej parafii do świąt będzie ograniczona z powodu spowiadania kapłanów w sąsiednich parafiach.

 3. Za tydzień Niedziela Palmowa z poświęceniem palm na mszach świętych i procesją wokół kościoła na Sumie o godz. 9.30.

 4. Za tydzień również kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych.

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, pierwszy czwartek miesiąca adoracja i modlitwy o powalania od 17.30, pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

 6. Klub seniora zaprasza na comiesięczne spotkanie w czwartek o godz.16.00. Natomiast spotkanie Żywego Różańca w Niedzielę Palmową 9 kwietnia.

 7. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcjom, katechetom i nauczycielom za współpracę i pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży z naszych szkół.

 1. W Wieki Piątek do południa odwiedzać będziemy chorych z naszej parafii, którzy nie przyjmują comiesięcznej komunii chorych. Starszych i chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

 2. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 3. U ministrantów do nabycia Niedziela.

 4. 0d 29 marca można oddać głos na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego naszego miasta. Z inicjatywy grupy parafian złożone zostały dwa projekty; na budżet osiedlowy- o nazwie ,,Remont chodnika w ogrodzie Świętej Katarzyny’’ nr.zadania 5\2017 oraz projekt ogólnomiejski o nazwie ,,Budowa pomnika ,,WIEŻA WOLNOŚCI’’wotum mieszkańców Grudziądza na 100- rocznicę powrotu ziem polskich do macierzy’’nr.zadania 78\2017. Każdy z mieszkańców naszego osiedla może oddać jeden głos na te projekty głosując przez internet lub w punktach wyznaczonych przez miasto- u nas na osiedlu w Filii Biblioteki Miejskiej na ulicy Łęgi 2. Zachęcam gorąca do oddania głosu, dzięki którym pozyskamy środki na kolejne inwestycje. Środki finansowe pochodzą z naszych podatków i możemy sami zadecydować na co będą wydawane. Jeśli uda nam się wygrać głosowanie nasz kościół i teren wokół kościoła będą jeszcze piękniejsze. Niech oddanie głosu będzie naszym małym prezentem dla parafii, która w tym roku świętuje swoje 30-lecie.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 19.03.2017– 26.03.2017

 1. W tym świętym czasie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Szczególną formą jałmużny wielkopostnej niech będzie proponowany przez CARITAS zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 11 zł, które można nabyć w zakrystii i domu parafialnym.
 3. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w poniedziałek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP [ przeniesiona z niedzieli] a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Życia i Dzieła Duchowej Adopcji oraz 25 rocznica ustanowienia Diecezji Toruńskiej. Uroczystości w katedrze toruńskiej o godz.11.00.
 4. Za tydzień rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy. Podczas niedzielnych mszy świętych i w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00 nauka rekolekcyjna dla wszystkich. Jednocześnie odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze szkół z naszej parafii. Dzieci i młodzież poza wyznaczonym czasem na naukę w kościele będą miały zajęcia szkolne. Szczegółowy program rekolekcji wisi w gablocie, opublikowany będzie w nowym Biuletynie Parafialnym oraz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 5. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę 8 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu prosimy odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii i domu parafialnym dziś po mszach św. i w tygodniu w godzinach urzędowania.
 6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. U ministrantów do nabycia czasopisma religijne ,,Niedziela’’ i dla dzieci ,,Świat misyjny’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 12.03.2017– 19.03.2017

 1. Trwamy w świętym czasie Wielkiego Postu. Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Szczególną formą jałmużny wielkopostnej niech będzie skarbonka wielkopostna dla dzieci, którą otrzymały na katechezie z przeznaczeniem na CARITAS jako szkoła formacji dzieci do podejmowania wyrzeczeń i dzielenia się z innymi. Dla dorosłych Caritas proponuje zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 11 zł, które można nabyć w zakrystii i domu parafialnym. Do nabycia również karty świąteczne ze zdjęciem naszego kościoła.
 3. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na kolektę budowlaną na nowe inwestycje w naszej parafii oraz za ofiary składane do puszek po mszach świętych na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes” wspierającą pracę polskich misjonarzy.
 4. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę 8 kwietnia przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu prosimy odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii i w niedzielę po mszach św. domu parafialnym oraz w tygodniu w godz. urzędowania. Przypominamy, że Synod Diecezjalny, który jest organem ustanawiającym prawo diecezjalne poleca zachować zwyczaj kartek do spowiedzi wielkanocnej a fakt tej spowiedzi odnotować w kartotece parafialnej.
 5. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy świecką misjonarkę siostrę Annę Krugulską z katechezą pasyjną o Całunie Turyńskim. Po mszach świętych będzie można zakupić materiały o tym świętym Całunie. Niech wysłuchanie tej katechezy będzie dla nas wszystkich przygotowaniem do rekolekcji wielkopostnych , które rozpoczniemy już za dwa tygodnie od 26 marca.
 6. U ministrantów do nabycia czasopisma religijne „Niedziela” oraz dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.
 7. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 08.01.2017 – 15.01.2017

 1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy święto Chrztu Pańskiego uświadamiając sobie, że jako ochrzczeni jesteśmy „Dziećmi Bożymi” i nad każdym z nas Bóg wypowiedział słowa „ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. W liturgii Kościoła rozpocznie się czas zwykły, choć zwyczajowo w radości bożonarodzeniowej trwamy do święta Ofiarowania Pańskiego i do tego czasu śpiewamy kolędy.
 2. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe, osobiste ofiary składane podczas kolęd na kolejne witraże.
 3. Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje w środę 11 stycznia od rana do godz. 13.30 zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pozbywając się niepotrzebnego sprzętu dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie. Zużyty sprzęt można składować od rana przy kościele od strony gabloty.
 4. Pod chórem do nabycia Biuletyn Parafialny, za który składamy dowolna ofiarę, przeznaczoną na kolejny druk, u ministrantów do nabycia Niedziela i czasopismo dla dzieci Świat misyjny.
 5. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Przypominamy, ze kolędujemy w soboty i niedziele od godz. 14.00, w dni powszednie od godz. 16.00. W czasie kolęd biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy od godz. 11.00 do 12.00.

Plan kolęd na najbliższy tydzień:

8 STYCZNIA (niedziela): Sobieskiego 40; Bałtucia 3 i 5; Łęgi 13
9 STYCZNIA (poniedziałek): Kulerskiego 24; Sobieskiego 14 i 16; Dębowe Wzgórze, Rataja i Mazowiecka
10 STYCZNIA (wtorek): Kulerskiego 26; Rakowskiego 9; Kulerskiego 30
11 STYCZNIA (środa): Sobieskiego 15; Sobieskiego 8A; Sujkowskiego 1
12 STYCZNIA (czwartek): Sobieskiego 21 i 22; Sobieskiego 44; Kruczkowskiego 17
13 STYCZNIA (piątek): Mastalerza 2 m 1-40; Mastalerza 2 m 41-75
14 STYCZNIA (sobota): Kulerskiego 4; Hubala 3 i 4; Bałtucia 6
15 STYCZNIA (niedziela): Kulerskiego 22; Sobieskiego 13; Sobieskiego 26
16 STYCZNIA (poniedziałek): Sybiraków 2; Kruczkowskiego – domki; Konstytucji 3 Maja i Różanowicza; Sobieskiego 3

CAŁY PLAN KOLĘD

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 18.12.2016 – 25.12.2016

 1. To już ostatnia niedziela adwentu. W sobotę wigilia świąt Bożego Narodzenia. W wigilię wieczorem zasiądziemy do wieczerzy, aby w gronie rodziny i najbliższych podzielić się opłatkiem, spożyć tradycyjne postne potrawy i wspólnie śpiewać kolędy. Uroczysta Pasterka Bożonarodzeniowa o północy. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. podczas pasterki mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we mszy św. w dzień Bożego Narodzenia. W niedzielę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. o godz. 07.30. 9.30, 11.00 i 12.30 (nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00). Natomiast w poniedziałek w drugi dzień świąt msze św. w porządku niedzielnym.
 2. Zapraszamy na ostatnie już w tym adwencie roraty rano od poniedziałku do piątku o godz. 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 18.00.
 3. U ministrantów do nabycia „Niedziela’’ i czasopismo misyjne dla dzieci.
 4. Składamy serdeczne podziękowania Panu Kościelnemu i Panu Ryszardowi Kardas za ustawienie choinek w kościele. W poniedziałek po porannych roratach zapraszamy chętne osoby do pomocy przy dekoracji świątecznej kościoła.
 5. Po świętach od wtorku 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek. Podczas kolędy, zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o dodatkowe ofiary na witraże do naszej świątyni. Zaplanowaliśmy na 2017 rok kolejne 4 witraże. Ofiary w kopertach przeznaczone na ten cel podpiszmy wraz z adresem. Nazwiska ofiarodawców wpiszemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców witraży do naszego kościoła.

Plan kolęd:

 • 27 GRUDNIA wtorek Froelicha 12 i 13; Łęgi 1; Sybiraków-domki
 • 28 GRUDZIEŃ środa Sobieskiego 42 i 46; Sujkowskiego 4 i 6
 • 29 GRUDZIEŃ czwartek Hubala 6 i Bołtucia 2, Sobieskiego 7 i 9; Mastalerza 4
 • 30 GRUDZIEŃ piątek Sobieskiego 6; Sujkowskiego 3 i 5

Od poniedziałku do piątku kolędować będziemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 11.12.2016– 18.12.2016

 1. To już trzecia niedziela Adwentu, w której słyszymy zachętę „radujcie się zawsze w Panu”. Ta radość płynie ze świadomości, że „Pan jest blisko”. W dniach od 12 do 17 grudnia przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, dlatego pamiętajmy o modlitwach w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do małżeństwa.
 2. Przypominamy o mszach świętych roratnich, które odprawiamy dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy w tym tygodniu na spowiedź adwentową z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii w sobotę 17 grudnia po południu od godz. 16.00 do 18.00. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty, aby w pełni przeżywać świąteczną radość z Narodzenia Pańskiego. Do świąt księża będą spowiadać w sąsiednich parafiach, zachęcamy więc, aby w tym dniu skorzystać ze spowiedzi świętej.
 4. W sali parafialnej do nabycia świece wigilijne „Dzieło Pomocy CARITAS” w cenie 6 zł mała oraz karty świąteczne.
 5. Panowie organista i kościelny zakończyli chodzenie z opłatkiem wigilijnym. Jeśli z różnych powodów nie mamy jeszcze opłatka to można zgłosić się do Panów osobiście, aby go nabyć.
 6. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę budowlaną oraz za indywidualne ofiary składane na elewację kościoła.
 7. 16 grudnia w piątek o godz. 19.30 w Parafii Wniebowzięcia NMP w Grudziądzu odbędzie się kolejne spotkanie młodych z cyklu „Pokolenie JP II”.
 8. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’, dla dzieci czasopismo misyjne a pod chórem kolejny numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary przeznaczone na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13.11.2016 – 20.11.2016

  1. Przeżywany dziś VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i ustanie prześladowań. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców. Pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych Braciach i Siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, którymi włączyliśmy się w pomoc chrześcijanom w Iraku. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom prześladowanym i wszystkim tym, którzy cierpią głód, choroby, którzy zostali pozbawieni swoich domów, czy też w różny sposób są prześladowani.
  1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego, niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Trwa nowenna przed tym świętem. Podczas mszy świętych odmówimy akt zawierzenia Jezusowi Królowi Wszechświata.
  1. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na tacę budowlaną oraz za ofiary indywidualne skadanew kopertach na elewację kościoła.
   W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy Dzień Seminaryjny. Gościć będziemy ks. Profesora seminarium i kleryków. Kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, którą polecamy ofiarności wiernych. Klerycy zapraszają na spotkanie powołaniowe z młodzieżą po mszy o godz 12.30. Kandydaci do bierzmowania obecni obowiązkowo.
  1. Dzisiejszej niedzieli na mszy św. porannej zostanie[ został] poświęcony opłatek wigilijny. Poświęcone opłatki rozniosą do naszych domów Pan Kościelny Andrzej Zaręba i Pan Organista Janusz Papaszkiewicz . Składając ofiarę za opłatek wyrażamy naszą wdzięczność Panom za pracę i poświęcenie na rzecz naszej parafii.
  1. Zapraszamy młodzież na spotkanie,, Pokolenie Jana Pawła II’’ które odbędzie się w piątek 18 listopada o godz.19.30 w parafii św. Piotra i Pawła na Lotnisku w Grudziądzu.
  1. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  1. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ .Pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy dowolną ofiarę przeznaczoną na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI TYDZIEŃ ZWYKŁY 30.10.2016 – 06.11.2016

 1. W liturgii Kościoła we wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Msze św. w porządku niedzielnym, bez mszy św. o godz. 12.30. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych winniśmy uczestniczyć we mszy św. a nie tylko być na cmentarzu. Nie zapominajmy o modlitwie wypominkowej i ofierze mszy świętej za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki do wypominek. Zaznaczmy na kartkach czy są to wypominki roczne i ich godzinę, czy jednorazowe, czy msza zbiorowa za zmarłych, którą odprawimy w dzień Zaduszny o godz. 18.00.
 2. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu farnym msza św. w kaplicy o godz. 14.00 a następnie procesja żałobna o godz.14.45.
 3. W środę Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte o 7.30, 9.30, 16.30, i 18.00. Jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. O godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych. O godz. 17.45 odczytamy kartki z polecanymi zmarłymi w tej ofierze mszy św. Wypominki jednorazowe odmawiane będą od czwartku do przyszłego poniedziałku z modlitwą różańcową za zmarłych o godz. 17.30. W tych dniach { 1 i 2 listopada } będzie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie Kościoła, Komunia Św. i modlitwy w intencji Ojca Świętego). W dniach od 1 do 8 listopada codziennie jeden raz za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
 4. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca.
 5. Klub seniora zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16.00.
 6. Z inicjatywy grup modlitewnych z naszej parafii odprawiane są w miesiącu listopadzie msze święte gregoriańskie za dusze potrzebujące pomocy. Można włączyć się swoją ofiarą do tej cennej modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy aby pomóc duszom potrzebującym pomocy. Ofiary na tę mszę zbiera Pani zelatorka Teresa Dąbrowska.
 7. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 wystawienie i modlitwy wypominkowe za zmarłych, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 wystawienie N. Sakramentu, okazja do spowiedzi i msza św. o godz. 18.00, w sobotę po porannej mszy św. adoracja i nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek na cele dobroczynne ,,Caritas’’.
 9. Pod chórem do nabycia nowy numer Biuletynu Parafialnego, za który składamy ofiarę przeznaczona na kolejny druk. U ministrantów do nabycia „Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 02.10.2016 – 09.10.2016

 1. Miesiąc październik to czas, w którym gromadzimy się w świątyniach na modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej modlitwie w naszej świątyni. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 w łączności z mszą św. wieczorną. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej również w naszych rodzinach. Niech odmówienie wspólnie choćby dziesiątki różańca będzie wyrazem naszej miłości do Matki Bożej.
 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, w pierwszy czwartek miesiąca różaniec w intencji powołań, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej , adoracja od godziny 17.00 i nabożeństwo różańcowe.
 3. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie Klubu Seniora.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w piątek wspomnienie NMP Różańcowej. Z tej okazji dziś o godz. 11.00 poświecenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVI Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, z której dochód przeznaczony jest na pomoc stypendialną dla dzieci i młodzieży z najuboższych regionów Polski. Bardzo prosimy o ofiary do puszek na ten cel, jednocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za Świętego Jana Pawła II.
 6. Bóg zapłać wszystkim parafianom za obecność na odpuście parafialnym oraz za złożone dary ołtarza. Wspólnocie Żywego Różańca za ofiarę pieniężną ( 700 zł.) na witraże serdeczne Bóg zapłać. Również serdeczne podziękowania paniom za sprzątanie kościoła, panu Kościelnemu za dekorację ,panu Ryszardowi i Pani Grażynie za pracę w tym tygodniu w ogrodzie przykościelnym.
 7. Dziś po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej.
 8. Wyjazd na pielgrzymkę do Świętej Lipki i Gietrzwałdu w sobotę 8 października o godz. 6.00.
 9. U ministrantów do nabycia Niedziela.
 10. Trwają prace przy elewacji naszego kościoła. Prace polegają na położeniu tynku wyrównującego ściany, następnie gruntowaniu ścian i nałożeniu struktury na tynk. Po zakończeniu tych prac wykonana będzie podbitka dachowa i obróbki blacharskie. Na ten cel, w miarę możliwości, prosimy o indywidualne ofiary budowlane w kopertach z podpisem ofiarodawców. W piątek został zamontowany trzeci z zaplanowanych na ten rok czterech witraż. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze inwestycje budowlane składamy serdeczne Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 25.09.2016– 02.10.2016

 1. W sobotę 1 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy na Uroczystość odpustową drugiej patronki naszej parafii. Sumę odpustowa o godz. 10.00 w intencji naszej parafii odprawi Ks. kanonik Zdzisław Syldak proboszcz parafii św. Józefa na Mniszku, ojciec duchowny kapłanów naszego dekanatu. Zapraszamy do świętowania tej uroczystości. Możliwość uczestniczenia w odpuście jest łaską dzieci Bożych. Każdy, kto uczestniczy w odpuście może uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych. Odpust to uzyskanie odpuszczenia kary doczesnej, na którą człowiek zasłużył w skutek popełnienia grzechu. Wierzący, który pragnie uzyskać odpust zupełny winien odrzucić od siebie jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet lekkiego i będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą. W uroczystość odpustową po mszy świętej indywidualne uczczenie relikwii Św. Teresy.
 2. Od soboty rozpoczniemy miesiąc październik, podczas którego gromadzimy się w świątyniach na modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej modlitwie w naszej świątyni. Różaniec o godzinie 17.30 przed mszą świętą, dla dzieci różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Zachęcamy rodziców do troski o umiłowanie tej modlitwy przez młode pokolenie i wspólne uczestnictwo w niej w świątyni. Dzieci dla zachęty otrzymają układankę różańcową.
 3. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej.
  Również w przyszła niedzielę o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 4. Od dwóch tygodni trwają prace przy elewacji kościoła. Prace polegają na położeniu tynku wyrównującego ściany, następnie gruntowaniu ścian i nałożeniu struktury na tynk. Po zakończeniu tych prac wykonana będzie podbitka dachowa i obróbki blacharskie. Koszt tej inwestycji wyniesie około 80-ciu tysięcy złotych. Na ten cel, w miarę możliwości, prosimy o indywidualne ofiary budowlane w kopertach z podpisem ofiarodawców. Z tyłu kościoła na zakrystii jest już nałożona struktura. Można zobaczyć jak docelowo będzie wyglądać całość elewacji.
 5. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’’ oraz kalendarz misyjny na przyszły rok w cenie 8 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.09.2016 – 25.09.2016

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy, we wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim i Towarzyszy, w środę święto Św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w piątek wspomnienie Św. Ojca Pio.
 2. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, które kształci przyszłych kapłanów do pracy w naszej diecezji oraz za składane do puszek ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Jest to zbiórka w całej ojczyźnie ogłoszona przez Episkopat Polski, który zachęca nas do solidarności i ofiarności na rzecz ludności dotkniętej tą straszną klęską.
 3. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy elewacji kościoła. Prace polegają na położeniu tynku wyrównującego ściany, następnie gruntowaniu ścian i nałożeniu struktury na tynk. Następnie wykonana będzie podbitka dachowa i obróbki blacharskie. Koszt tej inwestycji wyniesie około 80-ciu tysięcy złotych. Na ten cel, w miarę możliwości, prosimy o indywidualne ofiary budowlane w kopertach z podpisem ofiarodawców.
 4. Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe Grupy Grudziądzkiej na Jasną Górę które odbędzie się w sobotę 24 września o godz. 18.00 w parafii św. Maksymiliana na Strzemięcinie.
 5. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’’ oraz kalendarz misyjny na przyszły rok w cenie 8 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 03.07.2016 – 10.07.2016

 1. Dziś druga niedziela wakacyjna. Nie zapominajmy w tym czasie wakacji i urlopów o Bogu, szczególnie o niedzielnej Mszy świętej. Niech wakacyjny kontakt z przyrodą przybliża nas do Stwórcy i pozwoli nam kontemplować Jego piękno w otaczającej nas przyrodzie.
 2. Dzisiaj po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek w salce parafialnej.
 3. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 17.30.
 4. W czwartek o 17.30 adoracja pierwszo czwartkowa i modlitwy o powołania.
 5. Za tydzień kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Obecnie trwają prace polegające na obłożeniu płytami granitowymi schodów przy wejściu bocznym do kościoła.
 6. Wyjazd na pielgrzymkę parafialną do Częstochowy w czwartek 7 lipca o godz. 6.00 rano z parkingu przy kościele.
 7. Naszym ministrantom i lektorom wyjeżdżającym ze swoim opiekunem ks. Andrzejem na wspólne wakacje do Karpacza życzymy wielu wrażeń i samych miłych chwil podczas pobytu na wycieczce.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim Paniom pracującym w tym tygodniu w naszym ogrodzie, szczególnie Pani Grażynie Bińczyk oraz podziękowania dla pana Ryszarda Kardas za wykonanie opaski wokół domu parafialnego.
 9. U ministrantów do nabycia prasa katolicka „Niedziela” oraz dla dzieci „Świat misyjny”. Polecamy lekturę prasy katolickiej w tym czasie urlopów i wakacji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26.06.2016 – 03.07.2016

 1. Rozpoczął się czas urlopów i wakacji dzieci i młodzieży. Apelujemy do dorosłych szczególnie rodziców, aby mieli na uwadze dzieci i młodzież, na którą czyha wiele niebezpieczeństw np. alkohol, narkotyki. Wyjeżdżającym na urlopy polecamy nieocenioną pomoc sąsiedzką, wzajemną życzliwość i otwartość dla drugiego człowieka, która ratuje wielokrotnie czyjeś mienie, a zdarza się, że i życie.
 2. W liturgii Kościoła: jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy uroczystość NMP Nieustającej Pomocy patronki diecezji, we wtorek św. Ireneusza, w środę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojca Świętego Franciszka.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy w piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja w tym czasie do spowiedzi pierwszo piątkowej do godz. 18.00, w sobotę po porannej mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. 20 minut przed Mszą św.
 5. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie Margaretek i Żywego Różańca.
 6. Nasi ministranci wraz z opiekunem, Ks. Andrzejem, wyjeżdżają na wspólne wakacje do Karpacza. Dziś zbiórka ofiar do puszek na ten cel za które składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. W poniedziałek o godz. 17.30 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka „Niedziela”.
 9. Za tydzień w niedzielę, 3 lipca, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w parafii na Strzemięcinie odbędzie się spotkanie pielgrzymów grupy grudziądzkiej oraz chętnych na tegoroczny udział w pielgrzymce do Częstochowy.
 10. W sobotę, 2 lipca, z parafii Św. Józefa w Mniszku wyruszy piesza pielgrzymka do Chełmna. Wyjście o godz. 5.00 rano. Chętnych serdecznie zapraszamy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19.06.2016 – 26.06.2016

 1. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą świętą.
 2. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: we wtorek Św. Alojzego Gonzagi, w piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 3. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4. W piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Msza święta na zakończenie roku z pocztem sztandarowym naszej szkoły o godz. 8.40 tak, aby młodsze klasy mogły uczestniczyć po rozdaniu świadectw, a starsze przed uroczystym apelem w szkole.
  Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii uczniów i rodziców, by podziękować Panu Bogu za odebrane łaski i zdobytą wiedzę.
 5. Zakończenie roku szkolnego dla młodzieży szkół ponad gimnazjalnych i średnich w czwartek o godz. 18.00.
 6. Nasi ministranci wraz ze swoim opiekunem, ks. Andrzejem, na początku lipca wyjadą na wspólne wakacje do Karpacza. Za tydzień zbiórka do puszek na ten cel. Niech wsparcie wspólnego wyjazdu wakacyjnego będzie formą naszej wdzięczności za ofiarną służbę ministrancką przy ołtarzu.
 7. U ministrantów do nabycia prasa katolicka „ Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12.06.2016 – 19.06.2016

 1. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z wieczorną mszą świętą.
 2. W liturgii kościoła wspominamy w tym tygodniu: w poniedziałek Św. Antoniego z Padwy, we wtorek Bł. Michała Kozala, w środę Bł. Jolantę, w piątek Św. Alberta Chmielowskiego.
 3. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę budowlaną. Został zamontowany drugi z zaplanowanych witraży z wizerunkiem objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Koszt tej inwestycji wyniósł 25.000 tysięcy złotych.
 5. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę ze Wspólnotą Żywego Różańca do Częstochowy w dniach 7 i 8 lipca [czwartek i piątek]. Koszt 150 zł obejmuje noclegi w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze, ubezpieczenie i transport.
 6. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek na organizację i przyjęcie w naszej parafii pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży.
 7. U ministrantów do nabycia prasa katolicka oraz pod chórem biuletyn parafialny za który składamy ofiary na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 05.06.2016 – 12.06.2016

 1. Trwamy w miesiącu czerwcu, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą świętą.
 2. Dziś w całej Polsce IX Święto Dziękczynienia przeżywane pod hasłem ,,Chrzest Darem Miłosierdzia’’. Po Mszach zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej powstającej w Warszawie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w środę św. Jadwigi Królowej, w piątek bł. Bogumiła, w sobotę św. Barnaby Apostoła.
 4. Za tydzień kolekta budowlana którą polecamy ofiarności wiernych. Jak obiecuje wykonawca w tym tygodniu zostanie zamontowany drugi z zaplanowanych witraży.
 5. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w czwartek o 17.20 adoracja i modlitwy za kapłanów.
 6. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę ze Wspólnotą Żywego Różańca do Częstochowy w dniach 7 i 8 lipca [czwartek i piątek]. Koszt 150 zł obejmuje noclegi w Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze, ubezpieczenie i transport.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na organizację i przyjęcie w naszej parafii pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. Zbiórkę polecamy ofiarności wiernych.
 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka „Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 29.05.2016 – 05.06.2016

 1. Rozpoczęliśmy czas zwykły w liturgii Kościoła trwając w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy do licznego udziału w liturgii i procesji eucharystycznej o godz. 18.00. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem kwiatów i wianków po procesji. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystość Bożego Ciała: za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, poniesienie sztandarów i baldachimu, wspólne śpiewy, służbę lektorską i ministrancką, dzieciom sypiącym kwiatki, wszystkim za uczczenie Najświętszego Sakramentu – jeszcze raz Bóg zapłać. Szczególne podziękowania Paniom katechetkom za prowadzenie i przygotowanie dzieci, Panu kościelnemu za czuwanie nad przygotowaniem ołtarzy oraz Panu organiście za prowadzenie śpiewu.
 3. Bóg zapłać wszystkim za pomoc w organizacji Festynu Parafialnego: ofiarodawcom, wolontariuszom i uczestnikom wspólnego świętowania. Szczególne podziękowania dla Pani Marii Majka za organizację i czuwanie nad całością przebiegu Festynu.
 4. Bóg zapłać Rodzicom i młodzieży bierzmowanej za złożony dar dla Seminarium oraz dar dla parafii w postaci nowej kustodii.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30; pierwszy piątek adoracja i okazja do spowiedzi od godz.17.00 do wieczornej mszy św. Dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy komunię zachęcamy do rozpoczęcia praktyki 9-ciu pierwszych piątków miesiąca. W pierwszą sobotę po porannej mszy wystawienie i modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.
 6. Rozpoczynamy od środy miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w łączności z mszą św. wieczorną.
 7. Za tydzień po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek.
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom włączającym się w pracę i troskę o ogród przykościelny i zachęcamy do dalszej pomocy jak również wszystkim Paniom sprzątającym kościół. Serdeczne Bóg zapłać również dla Pana Ryszarda Kardas za pomoc i pracę w tym tygodniu.
 9. Za tydzień zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 10. W czwartek zapraszamy na spotkanie klubu seniora o godz. 16.00.
 11. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 22.05.2016 – 29.05.2016

 1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Przyjmując chrzest święty w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego zostaliśmy wszczepieni w życie Trójcy Przenajświętszej i wezwani do uczestnictwa w życiu samego Boga.
 2. Zapraszamy dziś serdecznie na Festyn Parafialny od godz. 14.00 pt. „Spotkajmy się nie tylko na modlitwie poznając historię osiedla i miasta”. W ramach festynu przewidziano cykl imprez kulturalnych m in. warsztaty historyczne i pokazy bractwa rycerskiego, wybijanie monet, pokazy artyleryjskie, nauka tańca średniowiecznego, gry, zabawy dla dzieci i młodzieży, inscenizacja historycznej bitwy pod Rządzem, możliwość konsumpcji festynowych dań i na zakończenie ok.18.30 koncert i pokaz taneczny zespołu Polonijnego z Białorusi. Szczegółowy program w gablotkach. Na organizację Festynu dziś jeszcze zbiórka do puszek po Mszach św. Za ofiary składamy Bóg zapłać.
 3. W środę o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Józef Szamocki udzieli młodzieży klas trzecich Gimnazjum sakramentu bierzmowania. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii rodziców, chrzestnych i świadków oraz całą wspólnotę parafialną. Niech udział we Mszy świętej będzie okazją odnowienia przyjętego przez nas sakramentu bierzmowania i modlitwy o potrzebne w naszym życiu dary Ducha Świętego.
 4. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków we wtorek od godz. 16.45 do 18.00. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej ostatnia próba generalna.
 5. W tym tygodniu w czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku udamy się na Stary Rządz ulicami KONSTYTUCJI 3 MAJA, SOBIESKIEGO, KS. ŁĘGI i z powrotem KONSTYTUCJI 3 MAJA. W imieniu całej wspólnoty parafialnej proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała, na którą wyruszymy po sumie o godz. 9.30. Rodziny zamieszkujące trasę procesji prosimy o przyozdobienie okien i balkonów, a wszystkich uczestników procesji prosimy o zachowanie ostrożności oraz o zabranie śpiewników z pieśniami eucharystycznymi, aby modlitwą i śpiewem czynnie uczestniczyć w procesji. Przypominamy, że udział w procesji nie zwalnia od uczestnictwa tego dnia we Mszy Świętej, dlatego przy 3 ołtarzu Msza święta. W tygodniu po Bożym Ciele podczas oktawy procesja eucharystyczna wokół Kościoła.
 6. Dzieci komunijne zachęcamy do udziału w procesji w swoich strojach komunijnych i ustawieniu się przed dziećmi sypiącymi kwiatki.
 7. Materiały do dekoracji ołtarzy na Boże Ciało można odbierać jutro w poniedziałek.
 8. W przyszły piątek, po wieczornej Mszy świętej, spotkanie sprawozdawcze po festynie dla wszystkich zaangażowanych w sali parafialnej.
 9. Dziś w kościele na Strzemięcinie po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne i modlitewne chętnych uczestników 28 Pieszej Pielgrzymki z Grudziądza na Jasna Górę. Pielgrzymka wyruszy 2 sierpnia po mszy św. o godz. 6.00 z fary. Zachęcamy do licznego udziału we wspólnym pielgrzymowaniu do tronu Naszej Królowej.
 10. Pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk, u ministrantów tygodnik „Niedziela” i czasopismo dla dzieci „Świat Misyjny”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 15.05.2016 – 22.05.2016

 1. Dzisiaj niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kościół przypomina nam, że każdy z nas przeżył swoje wielkie Zesłanie Ducha Świętego w dzień bierzmowania. Wówczas otrzymaliśmy dary Ducha Świętego, Jego siłę i moc do kształtowania siebie na doskonałego chrześcijanina.
 2. Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, msze święte świąteczne o godz. 8.00 i 18.00. Przypominamy o nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę budowlaną. Za tydzień jeszcze jedna zbiórka do puszek na organizację festynu parafialnego. Bóg zapłać również za oddanie głosów na nasz projekt obywatelski ,,Rewitalizacja ogrodu św. Katarzyny’’, który wygrał rywalizację 703 głosami.
 4. Za tydzień w niedzielę 22 maja od godz. 14.00 zapraszamy na tradycyjny już festyn Parafialny pt. „Spotkajmy się nie tylko na modlitwie poznając historię osiedla i miasta”. W ramach festynu przewidziano cykl imprez kulturalnych m in. warsztaty historyczne i pokazy bractwa rycerskiego, wybijanie monet, nauka tańca średniowiecznego, gry, zabawy dla dzieci i młodzieży, inscenizacja historycznej bitwy pod Rządzem, możliwość konsumpcji festynowych dań i na zakończenie koncert i pokaz taneczny zespołu Polonijnego z Maria Górka z Białorusi.
 5. Prosimy Panie o upieczenie ciast na festyn i dostarczenie ich do niedzieli rano.
 6. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne osób chętnych do pomocy przy festynie we wtorek o godz.18.30.
 7. Z racji festynu i naszego dziękczynienia za obecność relikwii św. Jama Pawła II w naszej świątyni, odbędzie się za tydzień na mszach świętych spotkanie z autorką książki – wspomnień o naszym świętym Rodaku pt. ,,Zwiastunowi z gór’’ z Panią Joanną Jurkiewicz, która zapewne złoży świadectwo o osobistych spotkaniach ze świętym Papieżem.
 8. Zapraszamy młodzież na wspólny wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy 4 czerwca br. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u ks. Sławka.
 9. W poniedziałek o godz. 16.30 próba dzieci do sypania kwiatków na Boże Ciało. Zachęcamy rodziców do przyprowadzenia dziewczynek, aby mogły włączyć się w oprawę liturgii Bożego Ciała.
 10. W poniedziałek i w środę o godz. 18.00 wspólna modlitwa, spotkanie i katecheza liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 11. W poniedziałek o godz.18.30 w Sali parafialnej spotkanie z przedstawicielem biura podróży ,,Arkus’’ dla chętnych na pielgrzymkę na Kretę.
 12. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ oraz dla dzieci ,,Świat misyjny’’.
 13. Dzisiejszej niedzieli odbędzie się w naszym mieście MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Rozpoczęcie o godz.14.00 w Bazylice i przemarsz na Błonie Nadwiślańskie gdzie odbędzie się festyn rodzinny.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 08.05.2016– 15.05.2016

 1. Dziś niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wywyższa zjednoczoną z Nim naszą ludzką naturę. Dla nas pozostających jeszcze na ziemi wniebowstąpienie jest wskazaniem kierunku naszego istnienia i ostatecznego celu. To święto zachęca nas do troski o życie doczesne, którego owoce zabierzemy ze sobą do nieba.
 2. W naszej wspólnocie dziś po południu świętować będziemy Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i naszej parafii. Uroczysta msza św. odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. biskupa Andrzeja Suskiego z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do świętowania tej uroczystości. Wierni którzy będą uczestniczyć po raz drugi dzisiejszego dnia we mszy świętej mogą przyjąć komunię świętą.
 3. Zachęcamy do licznego udziału w Nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
 4. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje uroczystości I Komunii Św. Dziękuję szczególnie rodzicom za sprzątanie kościoła, za zakupione kwiaty i dekorację naszej świątyni oraz za złożony dar dla parafii w postaci nowej monstrancji.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Kolejny witraż ma być montowany jeszcze w tym miesiącu.
 6. Zapraszamy młodzież na wspólny wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy 4 czerwca br. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u ks. Sławka.
 7. W środę 11 maja po wieczornej mszy świętej spotkanie i katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Skępego w sobotę 14 maja. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 8.00.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 01.05.2016 – 08.05.2016

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 11.00 przystąpi 94 dzieci. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych włączające dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz rozdanie pamiątkowych obrazków.
 2. Rozpoczynamy miesiąc maj, w którym oddajemy cześć Matce Bożej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30, jutro w łączności z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 3. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w porządku niedzielnym. Po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  W pierwszy czwartek adoracja i modlitwy o powołania,
  w pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona majowym nabożeństwem,
  w sobotę adoracja i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej Mszy św.
 5. W liturgii kościoła za tydzień, 8 maja, w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski i naszej parafii. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do świętowania tej uroczystości. Możliwość uczestniczenia w odpuście jest łaską dzieci Bożych. Każdy, kto uczestniczy w odpuście może uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych. Odpust to uzyskanie odpuszczenia kary doczesnej, na którą człowiek zasłużył w skutek popełnienia grzechu. Wierzący, który pragnie uzyskać odpust zupełny winien odrzucić od siebie jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet lekkiego i będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą.
 6. W czwartek, 5 maja, spotkanie Klubu Seniora o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 7. W przyszła niedzielę o godz.11.00 świętować będziemy pierwszą rocznicę Komunii św. dzieci, które przyjęte były rok temu. Zapraszamy.
 8. Zapraszamy chętnych parafian do pomocy przy organizacji festynu parafialnego. Spotkanie jutro w poniedziałek, 2 maja, po Mszy św. o godz. 18.30.
 9. W tym tygodniu przypadają Dni modlitw o urodzaje odprawiane przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlić się będziemy o urodzaje i za kraje głodujące w łączności z majowym nabożeństwem od poniedziałku do środy.
 10. Jest kolejny numer Biuletynu parafialnego, za który składamy dowolne ofiary. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela”.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Skępego w sobotę, 14 maja. Koszt 30 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 24.04.2016 – 01.05.2016

 1. Zakończyliśmy tydzień modlitw o powołania. Niech modlitwa w intencji powołań i powołanych towarzyszy nam nieustannie. Szczególnie tę intencję polecamy wspólnocie Żywego Różańca i Margaretkom.
 2. Za tydzień w niedzielę, 1 maja, w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy do Stołu Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.00 przystąpi 94 dzieci. Dzieci zgromadzą się przed kościołem o godz. 10.45 i następnie zostaną uroczyście wprowadzone do świątyni. O godz. 16.00 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych włączające dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci oraz rozdanie pamiątkowych obrazków. W tygodniu po uroczystej komunii dzieci uczestniczą we mszy świętej o godz.18.00 w swoich strojach komunijnych świętując Biały Tydzień.
 3. Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodzin w sobotę o godz.10.00.
 4. Zgodnie z apelem papieża Franciszka dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Ukrainę.
 5. Ponawiamy apel do parafian o zagłosowanie na złożony wniosek do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego o nazwie ,,Rewitalizacja ogrodu św. Katarzyny” znajdującego się przy naszym kościele. Możemy pozyskać środki finansowe na dalsze upiększenie terenu przykościelnego. Prace miałyby polegać na wyłożeniu kostką brukową placu przy kościele i połączeniu go z nowym parkingiem oraz na przeniesieniu fontanny na tył kościoła i stworzenie miejsc z ławkami do wypoczynku i rekreacji. Aby poprzeć ten wniosek należy osobiście zagłosować na niego przez system elektroniczny lub wyznaczonych punktach. Na naszym osiedlu taki punkt znajduje się w bibliotece przy ul. Łęgi. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy, która pozwoli nam pozyskać środki do kolejnych prac przy kościele. Po Mszach świętych będą rozdawane ulotki informujące jak i gdzie zagłosować.
 6. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30, a przypadające na przyszła niedzielę spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w święto, 3 maja, po Sumie.
 7. Przygotowanie dorosłych kandydatów do Bierzmowania rozpoczniemy 6 maja o godz. 19.00. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych!
 8. Bóg zapłać przybyłym w ubiegłym tygodniu panom Ryszardowi Kardas i Stanisławowi Okleja za pomoc przy dokończeniu ogrodzenia terenu przykościelnego. Od poniedziałku zaczniemy montować przęsła ogrodzeniowe dlatego prosimy o dalszą pomoc.
 9. U ministrantów do nabycia prasa katolicka „Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 26.04.2015 – 03.05.2015

 1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Spełniamy tym samym prośbę Chrystusa: „Proście Pana Żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Módlmy się w tym tygodniu w intencji powołań, a także powołanych, prosząc, aby i w naszej wspólnocie parafialnej młodzi usłyszeli wezwanie „Pójdź za mną”, odważnie podjęli wezwanie Chrystusa i otworzyli swoje serce na Jego powołanie.
 2. Zgodnie z apelem papieża Franciszka za tydzień zbiórka do puszek na Ukrainę.
 3. Dzięki inicjatywie parafian został złożony wniosek do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego o nazwie ,,Rewitalizacja ogrodu św. Katarzyny’’ znajdującego się przy naszym kościele. Możemy pozyskać środki finansowe na dalsze upiększenie terenu przykościelnego. Prace miałyby polegać na wyłożeniu kostką brukową placu przy kościele i połączeniu go z nowym parkingiem oraz na przeniesieniu fontanny na tyły kościoła i stworzenie miejsc z ławkami do wypoczynku i rekreacji. Aby poprzeć tę wniosek należy osobiście zagłosować na niego przez system elektroniczny lub w wyznaczonych punktach. Na naszym osiedlu taki punkt znajduje się w bibliotece na ul. Łęgi. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy która pozwoli nam pozyskać środki do kolejnych prac przy kościele.
 4. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 5. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek na organizację festynu parafialnego.
 6. Przygotowanie dorosłych kandydatów do Bierzmowania rozpoczniemy 6 maja o godz. 19.00. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych!
 7. Bóg zapłać przybyłym w ubiegłym tygodniu panom Ryszardowi Kardas i Stanisławowi Okleja za pomoc przy dokończeniu ogrodzenia terenu przykościelnego.
 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: Niedziela, Pielgrzym.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 10.04.2016 – 17.04.2016

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polsce jako Niedziela Biblijna, która przypomina nam i zachęca do częstego korzystania z bogactwa Pisma Świętego. Postarajmy się zatem, aby w naszych rodzinach było Pismo Święte jak najczęściej wspólnie czytane i rozważane. Niech ta zachęta towarzyszy nam nie tylko w tygodniu biblijnym, ale przez cały rok.
 2. W tym tygodniu, w dniach od 14 do 16 kwietnia, w Gnieźnie i Poznaniu odbędą się główne obchody jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. Z tej okazji za tydzień na Mszach świętych uroczyście odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Zachęcamy do przyniesienia do świątyni świec, aby uroczyście dokonać tego aktu.
 3. Przyszła niedziela to niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczną się dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Polecamy tę intencję grupom modlitewnym.
 4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę budowlaną. Za tydzień po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz organizacji Festynu Parafialnego, który zaplanowany jest na niedzielę, 22 maja, jako nasze radosne dziękczynienie w pierwszą rocznicę uroczystego wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II do naszej świątyni.
 5. W poniedziałek o 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czwartek o 17.20 adoracja i modlitwy w intencji powołań.
 6. W piątek 15 kwietnia o godz.18.30 zapraszamy na spotkanie osoby chętne na pielgrzymkę wrześniową po Anglii z przedstawicielem firmy Arcus do sali parafialnej.
 7. W sobotę, 16 kwietnia, o godz.17.00 pierwsze spotkanie Domowego Kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy rodziców i opiekunów kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie informacyjno-organizacyjne.
 9. Przygotowanie dorosłych kandydatów do Bierzmowania rozpoczniemy 6 maja o godz. 19.00. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych!
 10. Zapraszamy osoby, które chciałyby przyjąć na nocleg młodych ludzi, którzy przyjadą do nas na Światowe Dni Młodzieży. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Sławkiem.
 11. W poniedziałek na godz. 9.00 zapraszamy do pomocy i prosimy o pomoc panów przy dokończeniu ogrodzenia terenu przykościelnego.
 12. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” i „Pielgrzym”, a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego, za który składamy ofiarę przeznaczoną na kolejny druk.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 03.04.2016 – 10.04.2016

 1. Dziś zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Święto Bożego Miłosierdzia. Ustanowił je święty Jan Paweł II 30 kwietnia 2000 roku podczas mszy kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. W sposób szczególny Boże Miłosierdzie czcimy w naszej parafii nabożeństwem w każdy poniedziałek o godz.17.30, na które serdecznie zapraszamy. Święty Jan Paweł II zawierzając świat Bożemu Miłosierdziu przypomniał nam, że Miłosierdzie Boże jest ratunkiem dla współczesnego świata.
 2. Bóg zapłać za ofiary dziś składane do puszek na cele dobroczynne CARITAS Diecezji Toruńskiej.
 3. Za tydzień druga niedziela miesiąca, w której wspieramy inwestycje budowlane naszej parafii. W tygodniu rozpoczną się, jak obiecuje wykonawca, prace montażowe kolejnych witraży. Kolektę budowlaną polecamy pamięci i ofiarności wiernych.
 4. W czwartek spotkanie o godz. 16.00 Klubu Seniora oraz o godz. 17.30 adoracja pierwszoczwartkowa i modlitwy o powołania.
 5. We wtorek o godz.16.00 pierwsza próba dla dzieci przygotowujących do Komunii. Obecność dzieci obowiązkowa.
 6. Zapraszamy osoby, które chciałyby przyjąć na nocleg młodych ludzi z Angoli, którzy przyjadą do nas na Światowe Dni Młodzieży. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Sławkiem.
 7. U ministrantów do nabycia prasa katolicka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 27.03.2016 – 03.04.2016

 1. Życzenia Księży Biskupów.
 2. Do życzeń Księży Biskupów przyjmijcie, drodzy parafianie i goście, życzenia od swoich duszpasterzy: Niech Zmartwychwstały Chrystus, który wszystko zwycięża odnowi naszą wiarę, nadzieję i miłość. Niech codzienne życie, pracę i wszystko, co czynimy opromienia chwała Zmartwychwstałego Pana.
 3. Dziś nie ma Mszy świętej wieczornej. Jutro w poniedziałek wielkanocny, drugi dzień świąt, usłyszymy słowa rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, i składać będziemy ofiary do puszek na rzecz tej uczelni. Porządek Mszy św. niedzielny.
 4. Składamy serdeczne podziękowania służbie liturgicznej, lektorom i ministrantom oraz ks. Andrzejowi, za przygotowanie i prowadzenie ceremonii, Panu organiście i Panu kościelnemu i wszystkim, którzy włączyli się w oprawę Triduum Paschalnego. Wszystkim ofiarodawcom kwiatów do Grobu Pańskiego, Panu kościelnemu za ich ułożenie oraz wszystkim parafianom za czynny udział w Triduum Paschalnym. Również za dary ołtarza złożone w Wielki Czwartek – wspólnocie Żywego Różańca za dar nowego ornatu. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie dobro swoim błogosławieństwem.
 5. Za tydzień zakończenie oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz zbiórka do puszek na cele dobroczynne.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne
  w pierwszy piątek miesiąca adoracja i okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00,
  w pierwszą sobotę adoracja i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej Mszy do godz. 9.00.
 7. Za tydzień po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek.
 8. U ministrantów do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, dla dzieci „Świat Misyjny”, „Pielgrzym” oraz książka „Wszystko o Wielkanocy” po 9 zł.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 13.03.2016 – 20.03.2016

 1. To już piata niedziela Wielkiego Postu, która rozpoczyna pasyjny okres tego świętego czasu. Kościół zachęca nas do jeszcze gorliwszego rozważania Męki Pańskiej. Niech pomogą Nam w tym nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15 oraz Droga Krzyżowa w przyszły piątek, którą odprawimy ulicami naszego miasta. W tym roku z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego do Kościoła na Lotnisku. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tej publicznej modlitwie. W przyszły piątek w kościele Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30 i dla dorosłych o 17.30.
 2. W sobotę w naszej wspólnocie parafialnej spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami, po południu od godz. 16.00 do 18.00. Prosimy do tego czasu odbierać kartki do spowiedzi. Zachęcamy aby, skorzystać z sakramentu pojednania w tym czasie by z czystym sercem rozpocząć Wielki Tydzień od Niedzieli Palmowej. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w naszej parafii do świąt będzie ograniczona z powodu spowiadania kapłanów w sąsiednich parafiach.
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa z poświęceniem palm na Mszach świętych i procesją wokół kościoła na Sumie o godz. 9.30.
 4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę budowlaną.
 5. W zakrystii i domu parafialnym można nabyć świece paschalne, karty świąteczne ze zdjęciem naszego kościoła i kartki do spowiedzi.
 6. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcjom, katechetom i nauczycielom za współpracę i pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży z naszych szkół.
 7. W Wieki Piątek do południa odwiedzać będziemy chorych z naszej parafii, którzy nie przyjmują comiesięcznej komunii chorych. Starszych i chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 8. Zapraszamy na planowane pielgrzymki w tym roku: 22-23 kwietnia do sanktuarium w Rokitnie i Poznania. Cena 190 zł obejmuje transport, nocleg obiadokolację i ubezpieczenie. Planujemy również pielgrzymkę w drugiej połowie września do Anglii z biurem podróży Arcus. Bliższe informacje zakrystii dla osób chętnych na wspólne pielgrzymowanie. Zapraszamy.
 9. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 10. U ministrantów do nabycia „Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 06.03.2016 – 18.03.2016

 1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Serdecznie witamy ojca rekolekcjonistę Ks. Sławomira Skonieczkę, który na co dzień jest proboszczem w Hartowcu i tam prowadzi diecezjalny ośrodek rekolekcyjny. Otoczmy ojca rekolekcjonistę naszą modlitwą wypraszając dla niego potrzebne dary Ducha Świętego. Plan rekolekcji.
 2. W tym świętym czasie Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Szczególną formą jałmużny wielkopostnej niech będzie proponowany przez CARITAS zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 9 zł, które można nabyć w zakrystii i domu parafialnym. Do nabycia również karty świąteczne ze zdjęciem naszego kościoła.
 4. Za tydzień kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych.
 5. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę, 19 marca, przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu prosimy odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii i w domu parafialnym dzisiaj po Mszach świętych oraz w tygodniu w godz. urzędowania.
 6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W czwartek modlitwy i adoracja w intencji kapłanów o 17.20.
 7. Pod chórem do nabycia kolejny numer Biuletynu Parafialnego, za który składamy ofiarę na kolejny druk. U ministrantów natomiast do nabycia czasopisma religijne „Niedziela” i „List”.
 8. Zapraszamy na planowane pielgrzymki w tym roku 22-23 kwietnia do sanktuarium w Rokitnie i Poznania. Cena 190 zł. obejmuje transport, nocleg obiadokolację i ubezpieczenie. Planujemy również pielgrzymkę w drugiej połowie września do Anglii z biurem podróży Arcus. Bliższe informacje zakrystii dla osób chętnych na wspólne pielgrzymowanie. Zapraszamy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 28.02.2016– 6.03.2016

 1. W tym świętym czasie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Szczególną formą jałmużny wielkopostnej niech będzie proponowany przez CARITAS zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 9 zł, które można nabyć w zakrystii i domu parafialnym. Do nabycia również karty świąteczne ze zdjęciem naszego kościoła.
 3. Za tydzień rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy. Podczas niedzielnych Mszy świętych i w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00 nauka rekolekcyjna dla wszystkich. Jednocześnie odbędą się rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze szkół z naszej parafii. Dzieci i młodzież poza wyznaczonym czasem na naukę w kościele będą miały zajęcia szkolne. Szczegółowy program rekolekcji wisi w gablocie, opublikowany zostanie za tydzień w nowym Biuletynie Parafialnym oraz znajduje się na stronie internetowej parafii.
 4. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę, 19 marca przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu prosimy odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii i domu parafialnym dziś po mszach św. i w tygodniu w godzinach urzędowania.
 5. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca i Margaretek po Sumie w sali parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
  W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 Adoracja i modlitwy o powołania,
  w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00,
  w pierwszą sobotę adoracja i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej Mszy świętej.
 7. Klub Seniora zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 8. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. W bulli ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Ojciec Święty Franciszek zaleca przeprowadzenie nabożeństwa w kościołach stacyjnych ,,24 godziny dla Pana’’ przed IV niedzielą Wielkiego Postu z piątku na sobotę. Chodzi o całodobową adorację z możliwością przystąpienia do spowiedzi świętej. Takie nabożeństwa odbędą się w Bazylice w Grudziądzu i w sanktuarium w Mokrem. Szczegółowy program wisi w gablocie. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wielkopostnym wydarzeniu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 21.02.2016– 28.02.2016

 1. Trwamy w świętym czasie Wielkiego Postu. Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i o godz. 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących. Szczególną formą jałmużny wielkopostnej niech będzie skarbonka wielkopostna dla dzieci, którą otrzymają na katechezie z przeznaczeniem na CARITAS jako szkoła formacji dzieci do podejmowania wyrzeczeń i dzielenia się z innymi. Dla dorosłych Caritas proponuje zakup świec – paschalików wielkanocnych w cenie 9 zł, które można nabyć w zakrystii i domu parafialnym. Do nabycia również karty świąteczne ze zdjęciem naszego kościoła.
 3. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone do puszek na Dzieło Pomocy Misjom „Ad Gentes” wspierającą pracę polskich misjonarzy.
 4. Nasza spowiedź wielkanocna z zaproszonymi kapłanami odbędzie się w sobotę, 19 marca przed Niedzielą Palmową. Do tego czasu proszę odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w zakrystii w niedzielę po mszach św. i domu parafialnym w godz. urzędowania. Przypominamy, że Synod Diecezjalny, który jest organem ustanawiającym prawo diecezjalne poleca zachować zwyczaj kartek do spowiedzi wielkanocnej, a fakt tej spowiedzi odnotować w kartotece parafialnej.
 5. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim obecnym na uroczystości nadania imienia Rondu ks. Janusza Majewskiego, za złożone ofiary na kolejne comiesięczne Msze święte, które odprawiamy każdego 17 dnia miesiąca w intencji śp. Ks. Janusza Majewskiego. Szczególne podziękowania Paniom Wiesławie Siatkowskiej i Grażynie Bieńczyk za trud podjęty w organizację tej uroczystości.
 6. Za tydzień gościć będziemy z kazaniami ks. dr Marcina Dąbrowskiego z biura Episkopatu Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na cele działalności tej formy pomocy potrzebującym.
 7. Pod chórem do nabycia kolejny numer Biuletynu Parafialnego, za który składamy ofiarę na kolejny druk. U ministrantów natomiast do nabycia czasopisma religijne „Niedziela” i „List”.
 8. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU 14.02.2016- 21.02.2016

 1. Rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu. Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Szczególną formą modlitwy wielkopostnej niech będą nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nie zapominajmy o uczynkach miłosierdzia względem potrzebujących.
 2. Za tydzień zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przeznaczona dla polskich misjonarzy. Jest to jednocześnie dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Miłosierni aż po krańce świata”. Niech wsparcie pracy misjonarskiej będzie okazją do złożenia ofiary jako jałmużny wielkopostnej.
 3. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej w biurze parafialnym w godz. urzędowania i w zakrystii po mszach świętych. Synod diecezjalny, którego uchwały nas obowiązują poleca zachować zwyczaj kartek do spowiedzi i odbytą spowiedź wielkanocną odnotować w kartotece parafialnej. Do nabycia również karty wielkanocne z naszym kościołem.
 4. Bóg zapłać za ofiary budowlane dziś składane na tacę przeznaczone na nowe inwestycje.
 5. W środę, 17 lutego, przypada 2 rocznica śmierci Ks. proboszcza kanonika Janusza Majewskiego.
  Czas szybko biegnie, ale nasza pamięć dla Jego osoby i zasług dla naszej wspólnoty parafialnej jest wciąż żywa.
  Wyrazem tej pamięci była inicjatywa wielu parafian, mieszkańców naszego osiedla, aby uczcić pamięć Jego osoby zwracając się do Rady Miasta Grudziądza o nadanie nazwy „Rondo Ks. Janusza Majewskiego” na skrzyżowaniu z ruchem okrężnym u zbiegu ulic Konstytucji 3 Maja i Jana III Sobieskiego. Taką uchwałę Rada Miasta Grudziądza podjęła 28 października 2015 roku.
  W 2-gą rocznicę Jego śmierci uroczyście chcemy dokonać odsłonięcia tablic i poświęcenia ronda. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tej uroczystości. Swoją obecność potwierdził Prezydent naszego Miasta, Pan Robert Malinowski i wielu innych zaproszonych Gości.
  Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Następnie przejdziemy wokół ronda, gdzie odsłonięte zostaną tablice z nazwą ronda i z powrotem udamy się do grobu ś.p. ks. Janusza Majewskiego przy kościele na modlitwę i złożenie kwiatów.
  Weźmy na tę uroczystość choć małe światełka (znicze lub świece), które zapalimy podczas procesji. Niech one będą wyrazem naszej modlitewnej pamięci.
  Podczas Mszy kolekta na kolejne Msze św. ofiarowane od Parafian.
  Zachęcamy również do obejrzenia przygotowanej wystawy zdjęć.
 6. U ministrantów do nabycia kolejny numer ,,Niedzieli’’.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 07.02.2016 – 14.02.2016

 1. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dziś, jutro i pojutrze od godz. 16.00 do 18.00.
  Od środy popielcowej rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Niech nasza adoracja będzie czasem modlitwy i pokuty jako zadośćuczynienie za grzechy.
 2. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Podczas Mszy św. o godz. 7.30, 9.30, 16.30 i 18.00 pokutny obrzęd posypania popiołem.
  W środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli ilościowy (dorośli raz do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu nie udziela się żadnych dyspens.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci i 17.30 dla dorosłych, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, aby jeszcze owocniej przeżywać święty czas pokuty w Kościele. Dzieci dla zachęty do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej otrzymają kolejną układankę.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu w czwartek, 11 lutego, obchodzić będziemy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Będziemy przeżywali również Światowy Dzień Chorych, który jest zachętą do refleksji na temat naszej wrażliwości na osoby chore i ich potrzeby oraz do niesienia im konkretnej pomocy w powrocie do zdrowia lub, jeśli taka jest wola Boża, w godnym przeżywaniu doświadczenia cierpienia i śmierci. Jednocząc się ze wszystkimi chorymi z naszej wspólnoty parafialnej polecać ich będziemy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem zakończonym uroczystym błogosławieństwem na sposób lourdski. Msza św. i nabożeństwo w intencji chorych w czwartek o godz. 10.00. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy stole w sali parafialnej.
 5. Apostolat Margaretka zaprasza na modlitwy za kapłanów w czwartek o godz. 17.20.
 6. Jest kolejny numer biuletynu, w którym umieszczone jest sprawozdanie duszpasterskie za 2015 rok. Za biuletyn składamy ofiarę przeznaczoną na kolejny druk. U ministrantów do nabycia „Niedziela”.
 7. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
 8. Za tydzień kolekta budowlana, którą już dziś polecamy pamięci i ofiarności wiernych.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 31.01.2016 – 07.02.2016

  1. Zakończył się czas wizyt duszpasterskich, czyli kolędy. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie, wspólną modlitwę, życzliwość i złożone ofiary. Kolędę przyjęto w 2.084 mieszkaniach na 3.316 zapisanych w kartotekach parafialnych.
  2. Bóg zapłać za ofiary budowlane składane podczas kolędy oraz wpłacane na konto parafialne przeznaczone na witraże do prezbiterium kościoła. Złożono kwotę 40.370 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Umowa z wykonawcą na kolejne dwa witraże została już podpisana, a pieniądze zabezpieczone na koncie parafialnym.
  3. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte świąteczne o godz. 7.30, 9.30, 16.30 i 18.00. Jest to dzień życia konsekrowanego, w którym modlimy się za siostry zakonne i zakonników oraz członków instytutów świeckich. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo świec, zwanych gromicami. Z okazji tego święta poświęcenie świec komunijnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w przyszłą niedzielę o godz.11.00.
  4. W tygodniu obchodzić będziemy w środę wspomnienie Św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 udzielimy specjalnego błogosławieństwa błażejowego, które ma ochraniać od chorób gardła.
   W piątek wspomnienie Świętej Agaty, w sobotę Świętych Pawła Miki i Towarzyszy.
  5. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie członków wspólnoty Żywego Różańca i Margaretek.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.
   W pierwszy czwartek miesiąca adoracja i modlitwy o powołania o godz. 17.30,
   w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00 spowiedź, 16.30 Msza św. o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej mszy św.,
   w sobotę adoracja wynagradzająca NSM po rannej Mszy świętej.
  7. Klub Seniora zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16.00.
  8. W środę po porannej mszy świętej zapraszamy do pomocy w sprzątaniu dekoracji świątecznej kościoła.
  9. W poniedziałek o godz.17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  10. Zapraszamy młodzież na spotkanie grupy młodych pragnących włączyć się gorliwiej w życie Kościoła i parafii w piątek o godz.19.00.do Sali parafialnej.
  11. U ministrantów do nabycia prasa katolicka ,,Niedziela’’ i dla dzieci ,,Świat Misyjny”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 24.01.2016 – 31.01.2016

 1. W poniedziałek zakończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech modlitwy o jedność chrześcijan, którzy ciągle potrzebują nawrócenia, stale nam towarzyszą aby Kościół „stanowił jedno” w Chrystusie.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła, we wtorek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, w środę bł. Jerzego Matulewicza, w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
 3. Od środy wraca wieczorna Msza święta, a kancelaria parafialna będzie czynna po południu w czwartki i piątki od 16.00 – 17.30.
 4. Do wtorku potrwa jeszcze wizyta duszpasterska.

Plan kolęd w osobnej zakładce!

We wtorek, 26 stycznia, dodatkowa kolęda dla wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17.01.2016 – 24.01.2016

 1. Od poniedziałku rozpoczniemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przeżywany pod hasłem „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”. Kościół wzywa nas w tym czasie do szczególnej modlitwy o jedność chrześcijan, którzy ciągle potrzebują nawrócenia. Nieustannym zadaniem ekumenicznym jest stała modlitwa wszystkich ochrzczonych, aby „stanowili jedno”. Z okazji tego Tygodnia w Bazylice grudziądzkiej w środę, 27 stycznia, o godz. 17.00 odbędzie się ekumeniczne nabożeństwo Słowa Bożego, na które serdecznie zapraszamy.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w czwartek wspomnienie Św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy. Jest to jednocześnie Dzień Babci, a następnego dnia obchodzimy Dzień Dziadka, dlatego pozdrawiamy wszystkie babcie i dziadków z okazji ich święta, polecając ich naszym modlitwom.
 3. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
 4. Pod chórem do nabycia Biuletyn Parafialny, za który składamy dowolna ofiarę, przeznaczoną na kolejny druk, u ministrantów do nabycia Niedziela i czasopismo dla dzieci Świat misyjny.
 5. Parafia na Strzemięcinie naprasza dziś na godz.16.00 na koncert kolęd i pastorałek Chórów grudziądzkich i Grudziądzkiej Orkiestry Dętej.
 6. Plan kolęd na najbliższe dni w osobnej zakładce!
  We wtorek 26 stycznia dodatkowa kolęda dla wszystkich , którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Osoby chętne prosimy o zapisanie się w zakrystii.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 10.01.2016 – 17.01.2015

 1. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy święto Chrztu Pańskiego uświadamiając sobie, że jako ochrzczeni jesteśmy „Dziećmi Bożymi” i nad każdym z nas Bóg wypowiedział słowa „ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. W liturgii Kościoła rozpocznie się czas zwykły, choć zwyczajowo w radości bożonarodzeniowej trwamy do święta Ofiarowania Pańskiego i do tego czasu śpiewamy kolędy.
 2. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na specjalną kolektę budowlaną.
  Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, które kształci przyszłych kandydatów do pracy duszpasterskiej w naszej diecezji. Już dziś polecamy ją ofiarności wiernych.
  Bóg zapłać również za specjalne ofiary składane podczas kolędy na kolejne witraże do kościoła. Do piątku zebrano sumę 12840 zł.
 3. Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje w środę 13 stycznia od rana do godz. 11.30 zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Pozbywając się niepotrzebnego sprzętu dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie. Zużyty sprzęt można składować od rana przy kościele od strony gabloty.
 4. Trwa wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Przypominamy, ze kolędujemy w soboty i niedziele od godz. 14.00, w dni powszednie od godz. 16.00. W czasie kolęd biuro parafialne czynne w poniedziałki i środy od godz. 11.00 do 12.00.
  Plan kolęd w osobnej zakładce!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM 03.01.2016 – 10.01.2016

 1. W liturgii kościoła obchodzić będziemy w środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywanym Świętem Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to uroczystość nakazana i mamy obowiązek uczestniczenia w liturgii mszy świętej. Msze święte w porządku niedzielnym. Idąc za przewodem gwiazdy, kierując się wiarą, która wskazuje nam drogę do Boga pragniemy wraz z mędrcami oddać pokłon Zbawicielowi Świata. Wraz z całym Kościołem składamy ofiary na misje, za które już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kredy. Kredą na znak błogosławieństwa znaczymy drzwi naszych mieszkań wpisując pierwsze litery imion trzech króli i rok bieżący (K+M+B+2016).
 2. Z okazji Uroczystości Trzech Króli odbywają się w miastach uroczyste orszaki Trzech Króli. Taki orszak odbędzie się również w naszym mieście. O godz. 12.00 rozpocznie się wymarsz uczestników orszaku z boiska przy Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Hoffmanna i przemarsz ulicami miasta na Stadion Miejski Olimpii, gdzie zostanie złożony pokłon Świętej Rodzinie. Organizatorzy orszaku zachęcają do kolorowych strojów. Dzieci z naszej parafii zachęcamy do wzięcia udziału w orszaku pod opieką rodziców w strojach w kolorze niebieskim. Mszę św. w to święto o godz. 11.00 odprawimy krócej tak, by chętne osoby po Mszy świętej zdążyły na orszak.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas Mszy świętych obrzęd błogosławieństwa wody, którą należy przynieść do kościoła w jakimś naczyniu. Przypominamy również, że woda święcona znajduje się w naczyniu przy figurce św. Antoniego i można z niej korzystać.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych. Przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać za dodatkowe, osobiste ofiary składane podczas kolęd na kolejne witraże.
 5. Również w przyszłą niedzielę na sumie gościć będziemy chór ,,Lira’’ z Jabłonowa Pomorskiego z koncertem kolęd po Mszy św.
 6. Dziś po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek, natomiast w czwartek, 7 stycznia, na swoje comiesięczne spotkanie zaprasza Klub Seniora.
 7. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty i w niedzielę od godz. 14.00.
  Plan na najbliższe dni:
  niedziela, 3 stycznia – Kruczkowskiego – domki, Konstytucji 3-go Maja, Rożanowicza, Hubala 1, Łęgi 11
  poniedziałek, 4 stycznia – Kulerskiego 5, Kulerskiego 12 i 18, Sobieskiego 19
  wtorek, 5 stycznia – Gąsiorowskiego 2 m. 1-45, Gąsiorowskiego 2 m. 46-90, Sobieskiego 28
  środa, 6 stycznia – Sobieskiego 20 m. 26-60, Sobieskiego 20 m. 1-25, Kulerskiego 8
  czwartek, 7 stycznia – Kulerskiego 28, Sobieskiego 30, Sobieskiego 52
  piątek, 8 stycznia – Sobieskiego 17, Hubala 2, Sobieskiego 50
  sobota, 9 stycznia – Kulerskiego 20 m. 1-51, Kulerskiego 20 m. 52-91
  niedziela, 10 stycznia – Froelicha 15, Sobieskiego 32, Sobieskiego 8
  poniedziałek, 11 stycznia – Froelicha 13, Sobieskiego 4, Sobieskiego 18.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 27.12.2015 – 03.01.2016

 1. Dziś niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego; obchodzona jest jako święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Za wstawiennictwem świętej rodziny z Nazaretu modlimy się w intencji naszych rodzin, by były silne wiarą i wzajemną miłością. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:
  w czwartek Świętego Sylwestra,
  w piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Msze święte w porządku niedzielnym. Uroczystość ta jako święto nakazane, zobowiązuje nas do uczestniczenia we Mszy świętej.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz. 17.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św.
  w pierwszą sobotę po porannej Mszy adoracja i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. W czwartek na zakończenie starego roku adoracja dziękczynna od godz. 17.00 i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego oraz Msza św. o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek.
 6. Od 29 do 31 grudnia odbędzie się Perygrynacja Symboli ŚDM w Grudziądzu. W naszym dekanacie symbole gościć będzie parafia św. Maksymiliana na Strzemięcinie we wtorek, 29 grudnia od godz.15.00. Zapraszamy szczególnie młodzież do włączenia się w to przygotowanie do ŚDM. Szczegółowy program znajduje się w gablocie.
 7. Nasza parafia organizuje zapisy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Uczestniczyć w tych Dniach można na 2 sposoby: opcja tygodniowa – w dniach 25 lipca 1 sierpnia 2016 r. Koszt 621 zł i 10 euro. W cenie zakwaterowanie, transport po Krakowie, ubezpieczenie, wyżywienie, plecak pielgrzyma. Opcja weekendowa 29 lipca – 1 sierpnia. Koszt 310 plus 10 euro. W cenie zakwaterowanie, transport po Krakowie, ubezpieczenie, wyżywienie, plecak pielgrzyma. Zapisy do końca lutego u ks. Sławka.
 8. Przypominamy, że od jutra rozpocznie się wizyta duszpasterska, zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników.
 9. Plan kolęd na najbliższe dni:
  poniedziałek, 28 grudnia: Sobieskiego 44, Sobieskiego 21 i 22, Kruczkowskiego 17
  wtorek, 29 grudnia: Mastalerza 2 klatka 1A, Mastalerza 2 do końca, Kulerskiego 4 i 22
  środa, 30 grudnia: Hubala 3 i 4, Bołtucia 6, Sobieskiego 13
  sobota, 2 stycznia: Sobieskiego 26, Sobieskiego 3, Sybiraków 2
  niedziela, 3 styczeń: Kruczkowskiego –domki, Konstytucji 3 Maja, Rożanowicza, Hubala 1, Łęgi 11
  poniedziałek, 4 stycznia: Kulerskiego 5, Kulerskiego 12 i 18, Sobieskiego 19.

  Od poniedziałku do piątku kolędujemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 20.12.2015 – 24.12.2015

1. To już ostatnia niedziela adwentu. W czwartek wigilia świąt Bożego Narodzenia. W wigilię wieczorem zasiądziemy do wieczerzy, aby w gronie rodziny i najbliższych podzielić się opłatkiem, spożyć tradycyjne postne potrawy i wspólnie śpiewać kolędy. Uroczysta Pasterka Bożonarodzeniowa o północy. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. podczas Pasterki mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we Mszy św. w dzień Bożego Narodzenia. W piątek w uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 07.30. 9.30, 11.00 i 12.30 (nie ma Mszy wieczornej o godz. 18.00). Natomiast w sobotę, w drugi dzień świąt, Msze św. w porządku niedzielnym.

2. Zapraszamy na ostatnie już w tym adwencie roraty rano w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 18.00.

3. W domu parafialnym można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz karty świąteczne.

4. Pod chórem do nabycia biuletyn parafialny, za który składamy dowolna ofiarę przeznaczoną na kolejny druk oraz u ministrantów do nabycia podwójny świąteczny numer „Niedzieli” z kalendarzem na przyszły rok.

5. Dzisiejszej niedzieli w parafii na Strzemięcinie po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich pielgrzymów grupy grudziądzkiej „Pomarańczowej”.

6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie Wigilii i paczek świątecznych dla dzieci i potrzebujących. Przygotowano ponad 80 paczek świątecznych. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać za okazane serce.

7. Składamy również serdeczne podziękowania wszystkim paniom za sprzątanie w czwartek kościoła na święta.
W poniedziałek po porannych roratach zapraszamy chętne osoby do pomocy przy dekoracji świątecznej kościoła.

8. Przy ołtarzu św. Teresy znajduje się projekt kolejnych witraży do naszego kościoła, które chcemy ufundować w przyszłym roku. Będą to tym razem witraże postaciowe, umieszczone nad bocznymi wejściami do kościoła z wizerunkiem Jezusa Dobrego Pasterza i Objawienia się Matki Bożej Fatimskiej. Tak jak witraże w prezbiterium będą montowane w panelach z potrójną szybą co zwiększy termiczność naszej świątyni. Na ten cel jak w ubiegłych latach prosimy o dodatkowe ofiary składane podczas kolędy lub w świątyni. Ofiary w kopertach podpiszmy wraz z adresem. Nazwiska ofiarodawców wpiszemy do pamiątkowej Księgi Darczyńców witraży do naszego kościoła.

9. Od poniedziałku, 28 grudnia, rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej Eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek

Plan kolęd:
Poniedziałek, 28 GRUDNIA Sobieskiego 21, 22, 44, Kruczkowskiego 17
Wtorek, 29 GRUDNIA Mastalerza 2 , Kulerskiego 4 i 22
Środa, 30 GRUDNIA Hubala 3 i 4 , Bołtucia 6, Sobieskiego 13

Od poniedziałku do piątku kolędujemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00.
W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 13.12.2015– 20.12.2015

 1. To już trzecia niedziela Adwentu, w której słyszymy zachętę „radujcie się zawsze w Panu”. Ta radość płynie ze świadomości, że „Pan jest blisko”. W dniach od 13 do 19 grudnia przypadają dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, dlatego pamiętajmy o modlitwach w intencji naszych rodzin i przygotowujących się do małżeństwa.
 2. Przypominamy o Mszach świętych roratnich, które odprawiamy dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy w tym tygodniu na spowiedź adwentową z udziałem spowiedników z sąsiednich parafii w sobotę, 19 grudnia, po południu od godz. 16.00 do 18.00. Zachęcamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty, aby w pełni przeżywać świąteczną radość z Narodzenia Pańskiego. Do świąt księża będą spowiadać w sąsiednich parafiach, zachęcamy więc, aby w tym dniu skorzystać ze spowiedzi świętej.
 4. W sali parafialnej do nabycia świece wigilijne „Dzieło Pomocy CARITAS” w cenie 6 zł mała, 12 zł duża oraz karty świąteczne.
 5. Panowie organista i kościelny zakończyli chodzenie z opłatkiem wigilijnym. Jeśli z różnych powodów nie mamy jeszcze opłatka to można zgłosić się do Panów osobiście, aby go nabyć.
 6. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę budowlaną oraz za ofiary do puszek na paczki świąteczne dla dzieci. Wspólnocie Klubu Seniora oraz Żywego Różańca serdeczne Bóg zapłać za dar 2 nowych ornatów: z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i Świętej Rodziny na Boże Narodzenie.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy Rodziców wraz z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz.12.30. Po Mszy spotkanie formacyjne dla rodziców.
 8. 18 grudnia, w piątek, o godz. 19.30 w parafii WNMP w Grudziądzu odbędzie się kolejne spotkanie młodych z cyklu „Pokolenie JPII”.
 9. Jutro o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, aby w Roku Miłosierdzia jeszcze liczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.
 10. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 08.11.2015– 15.11.2015

Przeżywany dziś VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i ustanie prześladowań. Wypełniając przykazanie miłości nieprzyjaciół módlmy się również za prześladowców. Pamiętajmy w codziennych modlitwach o naszych Braciach i Siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary, którymi włączyliśmy się w pomoc chrześcijanom w Syrii. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom prześladowanym i wszystkim tym, którzy cierpią głód, choroby, którzy zostali pozbawieni swoich domów, czy też w różny sposób są prześladowani

W środę przypada Święto narodowe Rocznica Odzyskania Niepodległości. Jest to jednocześnie dzień modlitw w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte świąteczne o godz. 8.00 dodatkowa msza św. o 9. 30 w intencji Ojczyzny i o 18.00.Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę.

Kolekta przyszłej niedzieli to specjalna kolekta budowlana. Polecamy ją pamięci i ofiarności wiernych. W ostatnim tygodniu został zamontowany 4 witraż w prezbiterium i tym samym zakończyliśmy zaplanowaną na ten rok największą inwestycję. Koszt całości wyniósł 56000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, szczególnie za indywidualne ofiary podczas kolędy i składane w kopertach przez cały rok.

Dzisiejszej niedzieli na Mszy św. porannej  zostanie poświęcony opłatek wigilijny. Poświecone opłatki rozniosą do naszych domów Pan Kościelny Andrzej Zaręba i Pan Organista Janusz Papaszkiewicz . Składając ofiarę  za opłatek wyrażamy naszą wdzięczność Panom za  pracę i poświęcenie na rzecz naszej parafii.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz organizacji grudziądzkiego marszu Trzech Króli, który odbędzie się w styczniu.

W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czwartek apostolat Margaretka zaprasza na modlitwy za kapłanów o godz. 17.20.

U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ i katolickie czasopismo ,,List’’.

Patron Parafii

Informacje

BUDOWA KOŚCIOŁA

NR KONTA PARAFIALNEGO
91 9484 1033 0305 5377 2003 0001

Z DOPISKIEM:
“DATKI NA BUDOWĘ KOŚCIOŁA – WITRAŻE”